Zavrieť

Porady

Na aké odškodné a v akej výške mám nárok, keď som bol zrazený ako chodec na prechode

Dobrý deň, chcem sa spýtať na aké veľké odškodné mám nárok pokiaľ som bol zrazený na prechode ako chodec a sú aj video záznamy, ktoré dokazujú že je to 100%-ná vina tej vodičky ktorá ma zrazila a nemal som žiadnu šancu sa nárazu vyhnúť absolútne žiadnu šancu mám silné pohmoždeniny, nemám nič zlomené mal som silno udretú hlavu tak že som niekoľkokrát skončil v bezvedomí a s prstami na ruke som nemohol hýbať asi 3 dni a tá ruka ma ešte stále bolí bol som aj na MR výsledok z toho mi povie doktor čo tam uvidí a už som na pn 5 týždňov a už mi asi po týžni pn došli aj papiere z poisťovne kde má dotyčná poistené auto len by som potreboval radu ohladom tejto situácie že na čo všetko mám nárok a v akej výške ešte neviem či nebudem mať nejaké následky a či s tou rukou budem môcť 100% pracovať. Za radu a odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    o akú výšku zárobku si prišiel, keď si bol na PN? Akú škodu ti spôsobila? Sťažilo sa ti nejak spoločenské uplatnenie?

    § 444


    Pri škode na zdraví sa jednorazove odškodňujú bolesti poškodeného a sťaženie jeho spoločenského uplatnenia.

    § 445


    Strata na zárobku, ku ktorej došlo pri škode na zdraví, uhradzuje sa peňažným dôchodkom; pritom sa vychádza z priemerného zárobku poškodeného, ktorý pred poškodením dosahoval.

    § 446

    Náhrada za stratu na zárobku počas pracovnej neschopnosti poškodeného sa posúdi a suma tejto náhrady sa určí rovnako ako úrazový príplatok podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení.

    § 447



    Náhrada za stratu na zárobku po skončení pracovnej neschopnosti poškodeného alebo pri invalidite sa posúdi a suma tejto náhrady sa určí rovnako ako suma úrazovej renty podľa všeobecných predpisov o sociálnom poistení.

    Laco-123 je offline (nepripojený) Laco-123

    Vylúčený člen Laco-123
    keďže som ešte pn tak to mi asi bude musieť firma vypočítať po skončení pn keďže ja som zamestnanec a ďalej mi zničila šaty tričko,nohavice,telefón a odkladám si bločky od liekov a všetko čo musím platiť lekárom a ešte som kvôli tej ruke pn zajtra idem ortopédovi a uvidím čo mi on povie na ten snímok čo uvidí, a čo v prípade že by som už nemohol s tou rukou 100% pracovať bude mi platiť doživotne za to???

    Laco-123 je offline (nepripojený) Laco-123

    Vylúčený člen Laco-123
    a zatiaľ niesom schopný ani len domáce práce s tou rukou robiť a zdvíhať ťažšie veci určite nemôžem mal som problém aj sa len okúpať a obliekať a taniere s jedlom a prázdne taniere mi museli pomáhať ani to som nebol schopný a chodil som asi 2 - 3 týždne pomocou barle keďže aj cez nohy mi prešla a mal som veľmi spálenú kožu na pravej nohe a mám tam aj jazvy a + mi trafila jej spätným zrkadlom do brucha údajne sa roztrieštilo a utrhlo nárazom do mňa a aj z toho mám jazvu a ešte stále tam cítim bolesti vnútorné zranenia mi nezistili a obomi kolesami mi ošuchla kožu na nohách na pravej veľmi na lavej menej a zároveň mi prešla cez prsty na oboch nohách a počas celého narážania do mňa držala nohu na plyne

    Laco-123 je offline (nepripojený) Laco-123

    Vylúčený člen Laco-123
    Ešte ma čaká súdny znalec z oboru lekárstva a posudkový lekár len som sa dočítal na internete že to čo priznali tým ľudom ktorí tiež písali o dopravnej nehode kde bol zrazený chodec tak že to čo im priznali tak zistili že majú nárok na 3 - 5 násobok toho čo im priznali tak to ma naštvalo že ešte aj na tomto ma okašlú keďže toto nieje vôbec moja vina a ako som písal sú na to aj video záznamy ktoré dokážu moju nevinu a tiež aj to že som nemal žiadnu šancu sa nárazu vyhnúť a niesom ani v živote nejaký špekulant ktorý sa snaží využiť systém, keby sa pritlačilo na bezohľadných vodičov tak by sa takéto dačo nestalo. Len chcem naozaj seriózne dostať to čo mi právom patrí a prináleží len preto sa informujem že čo a ako

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    samozrejme na to najvyššie odškodnenie... počet núl v sume si možeš dosadiť sám podľa svojej ľubovole...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Odškodné,bolestné a náhradu liečebných nákladov vyčíslí posudkový lekár.

    Odškodnenie trvalých následkov po 1 roku od úrazu.

    Treba obnoviť súdne konanie a ZAŽALOVAŤ vinníka nehody o uhradu škody.Keďže vinník zrejme mal uzatvorené PZP,tak za neho bude jednať právnik poisťovne..

    A poisťovne majú tých najlepších právnikov..

    Preto by som si na nejaké mastné odškodné ,nechal zájsť chuť...

    Na aké odškodné a v akej výške mám nárok, keď som bol zrazený ako chodec na prechode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.