Zavrieť

Porady

Súvaha v Money

V súvahe v Money mi vypisuje rozdielny hospodársky výsledok za sledované obdobie a iný od začiatku roku. Rozdiel je malý - len 293,80 Sk. A HV za sledované obdobie mi sedí s výsledovkou, takže ten je správny. Neviete mi niekto poradiť, kde by mohla byť chyba? Všetky počiatočné stavy som nahrávala ručne, lebo som prebrala účtovníctvo z externej firmy a tie mi súhlasia. Takže prevodom rokov sa to stať nemohlo. A hospodársky rok v nastaveniach mám správny...??? Už ma nič nenapadá. Poradí niekto Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Uzavrela som si rok a chcem si vytlačiť na kontrolu Súvahu a Výkaz ziskov a strát, ale mne tam hádže všade 0 stavy. Neviete prečo?

    Ďakujem
    Naposledy upravil Maxinka : 16.02.07 at 12:36

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Socha Pozri príspevok
    V súvahe v Money mi vypisuje rozdielny hospodársky výsledok za sledované obdobie a iný od začiatku roku. Rozdiel je malý - len 293,80 Sk. A HV za sledované obdobie mi sedí s výsledovkou, takže ten je správny. Neviete mi niekto poradiť, kde by mohla byť chyba? Všetky počiatočné stavy som nahrávala ručne, lebo som prebrala účtovníctvo z externej firmy a tie mi súhlasia. Takže prevodom rokov sa to stať nemohlo. A hospodársky rok v nastaveniach mám správny...??? Už ma nič nenapadá. Poradí niekto Vďaka.
    Je potrebne si zotriedit uctovny dennik podla datumu a skontrolovat, ci nahodou v roku 2006 nefiguruje doklad z roku 2005 alebo 2007. Rovnako odporucam zotriedit dennik podla MD a D, ci nenarazite na nulove ucty 000 000. Tie je potrebne tiez opravit.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    Uzavrela som si rok a chcem si vytlačiť na kontrolu Súvahu a Výkaz ziskov a strát, ale mne tam hádže všade 0 stavy. Neviete prečo?

    Ďakujem
    Naozaj nikto nevie?

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Marianna01 Pozri príspevok
    pozri si náklady, ktoré neovpl. ZD - napr. 513. Tam by mohla byť zrada
    Na 513 nemám nič, pretože firma začala až v roku 2006 takže žiadne náklady na repr.
    Niečo iné tam bude.Ale ja stále skúšam a nič!Mňa už asi šlak vezme!

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Atreides Pozri príspevok
    Rovnako odporucam zotriedit dennik podla MD a D, ci nenarazite na nulove ucty 000 000. Tie je potrebne tiez opravit.
    ešte toto by mohlo pomôcť. Ak si napr. nahodila novú predkontáciu a na DPH si zabudla dať účet 343, potom Ti táto suma bude figurovať pod účtom 000. Takže si zoraď hlavnú knihu podľa účtov na D a MD a pozri, či niekde nie je 000.
    Alebo pohľadaj v hlavnej knihe práve túto sumu, čo Ti tam šarapatí.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Marianna01 Pozri príspevok
    ešte toto by mohlo pomôcť. Ak si napr. nahodila novú predkontáciu a na DPH si zabudla dať účet 343, potom Ti táto suma bude figurovať pod účtom 000. Takže si zoraď hlavnú knihu podľa účtov na D a MD a pozri, či niekde nie je 000.
    Alebo pohľadaj v hlavnej knihe práve túto sumu, čo Ti tam šarapatí.
    Ani tam som nenašla žiadny 000 účet.Vám to tlačí normálne? Ak mi môžte povedať čo tam máte pozačiarkované zak to ocením.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Marianna01 Pozri príspevok
    noooo, tak možno za 2-3 týždne...
    No, tak to možno ocením neskôr!!! Idem teda robiť niečo iné?!

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Maxinka Pozri príspevok
    Uzavrela som si rok a chcem si vytlačiť na kontrolu Súvahu a Výkaz ziskov a strát, ale mne tam hádže všade 0 stavy. Neviete prečo?

    Ďakujem
    Uctovne vykazy je potrebne tlacit bez zaskrtnuteho prepinaca "nacitat data vzniknute pri uctovnej zavierke". Predsa pri zavierke sa zostatky preuctuju na 702 a 710 a vsetky ucty maju zostatok 0,-. Nie? ;-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.