Zavrieť

Porady

ako kupit nehnutelnost ak ma majitel exekuciu

Dobry den prosim vas radu chcem kupit pozemok no problem je ze vlastnik pozemku ma na krku exekutorov a neviem ako postupovat kedze terajsi majitel zdedil pozemok a figuruje na darovacej zmluve ale nieje zapisany este v ako majitel na katastry nakolko nema na to financie, ponuka mi dohodu ze ja mu prefinancujem zapisanie do katastra a ten pozemok mi potom preda no viem ze ma exekutorov na krku a obavam sa ze ak sa mu prepise na meno ten pozemok ze ho exekutor zablokuje a nebudem ho moct kupit ..prosiim vas o radu ako postupovat v takomto pripade ..

a este prosim o jednu radu ci existuje nieco take ako zmluva kde bude spisane ze mam predkupne pravo na ten pozemok nakolko sa obavam ze ak mu zaplatim zapis na kataster on moze predat pozemok niekomu inemu .. dakujem vam vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak to zdedil, nemusí na katastri za zápis platiť, nie je to vklad ale záznam zadarmo. Dedičstvo nahlási notár. Asi ťa klame.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    prsnejšie na kataster posiela návrh na záznam spolu s právopaltným osvedčením o dedičstve súd ..... ak má právoplatné rozhodnutie, je možné s nehnuteľnosťou nakladať. Ak však poškodzuje svojich veriteľov (napr. exekútora), jeho úkon je odporovateľný, pozri § 42a Občianskeho zákonníka

    boda99 je offline (nepripojený) boda99

    boda99
    ospravedlnujem sa ... zdedil to jeho matka zanechala zavet v ktorej je zapisany ako dedic... dakujem

    ako kupit nehnutelnost ak ma majitel exekuciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.