Zavrieť

Porady

spatne vyzivne a exekucia

dobry den,
potrebujem trocha poradit,v roku 2000 prebehol sud, rozviedol som sa,ale zaroven som ostal zit so svojou uz byvalou zenou ,proste sme sa dali znova dokopy.V rozhodnuti sudu je ze sme sa dohodli,ze budem platit vyzivne na vtedy maloletu dceru 3000sk/100€/,no,kedze som ostal byvat a zit s nimi,a riadne som sa o ne staral,neplatil som pochopitelne,ved som platitl vsetky mozne vydavky ako skolu,seky,oblecenie... No zivot dal,ze nam to nevydrzalo,a od roku 2012 sme sa rozisli,nadobro. To uz platim znova po dohode,inu sumu.Moja otazka,je, moze moja byvala ziadat po 1. a, od sudu aby som spatne zaplatil od roku 2000 dane vyzivne? b, mozem si zavolat ako svedka uz plnoletu dceru,ze som bol normalne fungujuci otec,riadne sa starajuci o rodinu?
2. moze na mna povolat exekutora,ze som neplatil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..výživné sa môže vymáhať spätne, pokiaľ by si vôbec neplatil,ale keďže si s nimi dokázateľne žil, mal si aj výdavky do spoločnej domácnosti..prečo sa bojíš, žeby bývalá vymáhala spätne od teba peniaze?..dcéra ako svedok obstojí na súde,veď si sa o ňu staral..pochybujem žeby súd priznal právo tvojej ex...exekútora môže poslať, iba keby mala súdne rozhodnutie o priznaní výživného spätne...ale nemyslím, žeby ho vymohla, ako bude svedčiť dcéra...

    b33 je offline (nepripojený) b33

    b33
    bojim sa,lebo nepoznam zakony, a vyhraza sa mi exekutorom,ze si bude uplatnovat to vyzivne od roku 2000. Ja by som si mohol zavolat aj inych svedkov, clenov rodiny,susedov. Ak by musel prebehnut sud, toho sa nebojim, ale ak staci exekutor a siahne mi na majetok a ja mu nemam ako dokazovat spatne, ze som bol normalnym otcom.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    b33 Pozri príspevok
    bojim sa,lebo nepoznam zakony, a vyhraza sa mi exekutorom,ze si bude uplatnovat to vyzivne od roku 2000. Ja by som si mohol zavolat aj inych svedkov, clenov rodiny,susedov. Ak by musel prebehnut sud, toho sa nebojim, ale ak staci exekutor a siahne mi na majetok a ja mu nemam ako dokazovat spatne, ze som bol normalnym otcom.
    ..

    ..hm, svedkovia sú dosť silný materiál..a neviem, odkiaľ má tvoja ex tolko drzosti,keď tvrdí, že chce výživné...však sa jej opýtaj, či by bola ochotná ťa celý čas chovať, šatiť a starať sa o teba, keby si jej nedával peniaze na život-to jest na domácnosť a dieťa..kludne to jej tvrdenie obráť proti nej-že ty budeš od nej žiadať tie peniaze, čo si jej mesačne dával navyše...povedz jej, že ty sa budeš súdiť s ňou a tiež pošleš na ňu exekútora-nech ti vráti, čo si jej dal!..(to sú také slovné hračky, keď si dvaja vykrikujú čo ja som tebe a čo si ty mne)
    ...ak máš svedkov, tak sa neboj!..a exekútor tiež nemôže prísť len tak..okrem toho, ak si sa rozviedol v roku 2000, sa jej súd opýta, kdeže bola 12 rokov a z čoho žila-veď ste bývali spolu!..

    spatne vyzivne a exekucia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.