Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu.
Zamestnanec v roku 2012 bude mať príjmy zo záv.činnosti vo výške 1435 EUR, následne celý zvyšok roku bude PN a bude poberať nemocenské dávky. Zároveň má otvorenú živnosť - príjmy zo živnosti budú predstavovať cca 1200 EUR pričom oprávnené náklady pri živnosti budú cca 1100 EUR.
Bude mať nárok na daňový bonus keď podá DP? /započíta sa mu do príjmov pre uznanie DB suma 1200 EUR alebo len daňový základ zo živnosti teda 100 EUR/
Ďakujem
Usporiadat
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

Dobrý večer, zamestnanec, ktorý bol minulý rok 10 mesiacov na PN, a posledné dva mesiace na úrad práce /nezamestnaný/ môže uplatniť daňový bonus? Ďakujem za odpoveď?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tóthová Csilla Pozri príspevok
Dobrý večer, zamestnanec, ktorý bol minulý rok 10 mesiacov na PN, a posledné dva mesiace na úrad práce /nezamestnaný/ môže uplatniť daňový bonus? Ďakujem za odpoveď?
spĺňa podmienky na priznanie DB? podľa § 33 ZDP?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

predpokladám, že nesplní výšku zdaniteľného príjmu 1963,2 za rok 2012, keď bol PN a na úrade práce
0 0
Libusa Libusa

Libusa je offline (nepripojený) Libusa

Ako je to prosím pri kombinovanom štúdiu na vysokej škole je nárok na daňový bonus pri takomto štúdiu? A ešte sa chcem uistiť môže si v daňovom priznaní do uplatniť daňový bonus za celý rok ,ak pracovník pracoval len do septembra a odvtedy je evidovaný na úrade práce ak spĺňa podmienku príjmu 6 násobku min.mzdy?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Libusa Pozri príspevok
Ako je to prosím pri kombinovanom štúdiu na vysokej škole je nárok na daňový bonus pri takomto štúdiu? A ešte sa chcem uistiť môže si v daňovom priznaní do uplatniť daňový bonus za celý rok ,ak pracovník pracoval len do septembra a odvtedy je evidovaný na úrade práce ak spĺňa podmienku príjmu 6 násobku min.mzdy?
1. vyžiadaj si potvrdenie z ÚP o poberaní PnD. Ak UP vyplácal PnD, môžeš vyplatiť aj DB (ak sú splnené ostatné podmienky)
2. druhému zamestnancovi môžeš doplatiť daňový bonus za celý rok 2012
1 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

dobrý. ak má zamestnanec príjem za 7-12/2012(6mesiacov) = 2473,84 €
uplatňovali mu daň.bonus mesačne.
od 1-6/2012 bol na UP.
pri ročnom DP má nárok na dopočítanie daň.bonusu aj za 1-6/2012? alebo za tie mesiace nemá nárok?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mirka.V Pozri príspevok
dobrý. ak má zamestnanec príjem za 7-12/2012(6mesiacov) = 2473,84 €
uplatňovali mu daň.bonus mesačne.
od 1-6/2012 bol na UP.
pri ročnom DP má nárok na dopočítanie daň.bonusu aj za 1-6/2012? alebo za tie mesiace nemá nárok?
má nárok na celý rok, ak má príjem aspoň 6 x MM, a to má.....
1 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Ďakujem pekne za odpoveď. včera sme tak podali daňové priznanie, a dnes už volali, že to máme zle urobené. vraj nemá nárok. tak preto som sa pýtala. :-(
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mirka.V Pozri príspevok
Ďakujem pekne za odpoveď. včera sme tak podali daňové priznanie, a dnes už volali, že to máme zle urobené. vraj nemá nárok. tak preto som sa pýtala. :-(
nei, nárok musí mať, niekde je chyba....nežiadala si vyplatiť DB ešte raz za celý rok?
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

krížik ...- žiadoam o vyplatenie rozdielu daň.bonusu ...
nevadí .. skúsim tam zajtra zavolať ešte ... chcela som len vedieť, či som nepreštudovala zákon nesprávne. Ďakujem zatiaľ a dám vedieť :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mirka.V Pozri príspevok
Ďakujem pekne za odpoveď. včera sme tak podali daňové priznanie, a dnes už volali, že to máme zle urobené. vraj nemá nárok. tak preto som sa pýtala. :-(
Uviedla si v DP výšku DB vyplatenú zamestnávateľom ? Alebo mu robí zamestnávatel ročné zúčtovanie dane ?
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Potrebujem poradiť!
Ak má živnostník celoročný príjem 5187 eur, výdavky (preukázateľné, vrátanie odvodov do SP a ZP) 4439 eur, má nárok na daňový bonus na dve maloleté deti? Manželka je nezamestnaná, bez vlastného príjmu, poberá iba rodinné prídavky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

heňa36 Pozri príspevok
Potrebujem poradiť!
Ak má živnostník celoročný príjem 5187 eur, výdavky (preukázateľné, vrátanie odvodov do SP a ZP) 4439 eur, má nárok na daňový bonus na dve maloleté deti? Manželka je nezamestnaná, bez vlastného príjmu, poberá iba rodinné prídavky.
ÁNo, nárok má.
0 0
heňa36 heňa36

heňa36 je offline (nepripojený) heňa36

Vrelá vďaka!
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

prosím Vás, ked mi zamestnanec marodoval od 14.01.2013 - má nárok v mesiaci január na DB? ja myslím že ano, ale program mi tam ten DB nehádže aj keď mám to dieťa zapísané v programe aj za rok 2013, teraz som v pomykove... dopíšem ho tam ručne, alebo nemá nárok. Dakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Záleží na príjme, dosiahol za ten január hrubý príjem 168,85 € ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana164 Pozri príspevok
prosím Vás, ked mi zamestnanec marodoval od 14.01.2013 - má nárok v mesiaci január na DB? ja myslím že ano, ale program mi tam ten DB nehádže aj keď mám to dieťa zapísané v programe aj za rok 2013, teraz som v pomykove... dopíšem ho tam ručne, alebo nemá nárok. Dakujem
Záleží od príjmu, ktorý dosiahol.
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

nie, 132 eur, takže nemá... dakujem
0 0
grette grette

grette je offline (nepripojený) grette

Dobrý deň, chcela by som si overiť, či mám nárok na DB ja ako SZČO na svoje dieťa - vysokoškoláka, študenta riadneho denného štúdia ak je súčasne zamestnaný na HPP a súčasne je aj SZČO, teda má vlastné príjmy.
ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

grette Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si overiť, či mám nárok na DB ja ako SZČO na svoje dieťa - vysokoškoláka, študenta riadneho denného štúdia ak je súčasne zamestnaný na HPP a súčasne je aj SZČO, teda má vlastné príjmy.
ďakujem
Ak splňaš podmienky ako SZČO (príjem aspoň vo výške 6-násobku min. mzdy + kladný základ dane) - ano. Na výšku príjmu vysokoškoláka sa neprihliada.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať