Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
Ailise Ailise

Ailise je offline (nepripojený) Ailise

Ahoj, odporúčam perfektné fórum o psoch http://www.dogforum.sk/ ak ešte náhodou nebolo spomenuté.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... boli sme na kontrole u lekára s Wallie ... urobené sono, popočúvané srdiečko, rozbor moču ( ... predtým v ňom bol nejaký sediment, či kryštáliky ...) a krvi ... výsledok: všetko v norme ... žiadne cysty a ani nič ... Wallie má už "podvozok" až na dve malé miesta úplne ružový ... takže s kúpeľmi pokračujeme iba raz do týždňa, a to kvoli úplnému vyčisteniu od kvasiniek ... no má upchaté slzné kanáliky a tie potrebujú prepláchnuť ( 8. 1. ideme na to prepláchnutie = potrebné uspatie psíka ...) ... a rozprávala som sa s naším pánom doktorom o kastrácii, či sterilizácii ... a jeho názor: je za ... čo sa týka tých 45% "záruky" ( http://www.irskyseter.sk/clanky.php?i=131&c=kastracia = článok z kynologického časopisu Pes přítel člověka 11/2010), tak tá sa týka uzdravenia fenky, ak by mala po takejto kastrácii rakovinu spojenú s produkciou mliečnych žliaz ... som laik a tak dúfam, že to vysvetlím dobre ... vysvetlil mi, že v prípade fenky, ktorá je už staršia, mliečne žlazy pracujú na základe " impulzov", ktoré dostávajú od hormónov a ak po kastrácii takýto impulz nedostanú môže dojsť k množeniu rakovinových buniek ... a vybratím rozmnožovacích orgánov a maternice sa úplne Wallie vyhne vzniku zápalov maternice či " falošnej" gravidite, a či rakovinovým nádorom, s tým spojenými ... a týmto problémom "patrí" nie malá časť zákrokov, ktoré vo svojej praxi vykonáva ... takže ma celkom aj presvedčil, aj keď taký zákrok na telíčku takého malého chrobátka nie je nič dobré ... Silvinka chodieva k nemu na prax a aj tá je "všetkými prstami" za ... bola už pri viacerých operáciach a predbežne mi sľúbila, že bude pri operácii ( ... pán doktor by nebol proti ...) a dá na ňu pozor ... nie som s tým ešte celkom vysporiadaná, ale ... ak je nulová "šanca" že neochorie na tieto najčastejšie problémy ... tak s tým asi budem súhlasiť ... a ak, tak až na budúci rok ...

... a očkovanie proti besnote ešte stále nemáme ...

... minule sa naša "kozička" Wallie popásala na malinčí ... a chodieva aj na hlinu do kvetináča ... pán doktor na toto povedal, že ju asi páli "záha", vraj asi z antioxidantov, čo sú v krmive ... že to nie je nič zvláštne ... no máme doma psíka, či psíkov už pätnásty rok a o takom dačom som nepočula ... a krmino nemáme zmeniť, keď jej chutí ... o aké antioxidanty by mohlo ísť? ... http://www.najkrmivo.sk/royal-canin-...e-adult-1-5-kg

P.S.: ... no našla som už, čo sú to: http://sk.wikipedia.org/wiki/Antioxidant ... takže v krmive sú vitamíny ... a tieto asi prekážajú ... no musím dodať aj to, že pán doktor si z tohto veľkú hlavu nerobil ... hovorí, že psík si s takým dačím vie poradiť aj sám ...
Naposledy upravil promont maja : 17.12.12 at 11:19
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Majka- granulovy problem, aky popisujes ty, som presla s nasim psom kompletne tiez. je to tzv. syndrom bielych psov, problem s potravinovou intolerantnostou. Precitala som o tom mnozstvo publikacii, aj cudzovazycnych, studii. vyslo mi z toho, ze proste niektore psy nemozu jest granule. Akejkolvek znacky.Vyskusala som nespocetne mnozstvo znaciek, dokonca alergizoval aj na veterinarnu radu Royaliek na intoleranciu.

Takze som sa s tym trapila 3 a pol roka,Nasla som pre nas vyhovujuci sposob- isla som na to eliminacnou dietou- davala som len maso a africke zemiaky, potom som zacala pridavat zeleninu, vzdy len jeden druh, potom cestovinu, potom ryzu- vsetko bolo OK. Ako nahle som pridala granule. Koniec- opat problem.Uz rok sme na verenej strave, absolutne ziadny problem s travenim- trus absolutne bez zapachu, pevny. Predtym jedol kvanta travy, dlaviil zltu penu, vsetko je o prekysleni organizmu..Ani mu uz nesmrdi z papulky.Davam mu este denne par lyziciek bieleho plnotucneho jogurtu- presovskej znacky-. ten husty.

Nie je narocne varit psikovi, ak si na to zvyknes, uvaris si na 3 dni.
Ja davam do cistej vody, napr. 2 kuracie stehna, pripadne jedno morcacie, alebo kusok hovadziny, pripadne kuracie kridelka,3 mrkvy, petrzleny, kalerab, varim to uplne bez vody.

Potom to uvarene precedim, vyvar si zlejem do jednej nadoby a ostatok do druhej, mam to v chladnicke a davam denne cca 4% vahy psa, u nas to vychadza na cca 250g denna davka.

Ako prilohu pridavam cestvinu alebo ryzu, ci africke sladke zemiaky, tie su velmi vyzivne.

Takze davam 1/3 cestovina-ryza, 1/3 zelenina, 1/3 maso. Pridavam, denne 1 tabl multivitaminuhttp://www.petstore.sk/Vitaminy-a-mineraly-pre-psov/Canvit-MULTI-tbl-500-g.aspx, a pol tabl http://www.alavis.cz/sk/alavis-msm-glukosamin-sulfat

Psik krasne prospieva, nema ziadne problemy, srst je pekna a zdrava, osvaleny je krasne......skus si citat o varenej strave na DF.

Co sa tyka sterilizacie fenky, plne s tym suhlasim, radsej bez vajecnikov, ako s rakovinou, ci neziaducimi steniatkami.
4 0
zuveska zuveska

zuveska je offline (nepripojený) zuveska

alaya1 Pozri príspevok
Majka- granulovy problem, aky popisujes ty, som presla s nasim psom kompletne tiez. je to tzv. syndrom bielych psov, problem s potravinovou intolerantnostou. Precitala som o tom mnozstvo publikacii, aj cudzovazycnych, studii. vyslo mi z toho, ze proste niektore psy nemozu jest granule. Akejkolvek znacky.Vyskusala som nespocetne mnozstvo znaciek, dokonca alergizoval aj na veterinarnu radu Royaliek na intoleranciu.

Takze som sa s tym trapila 3 a pol roka,Nasla som pre nas vyhovujuci sposob- isla som na to eliminacnou dietou- davala som len maso a africke zemiaky, potom som zacala pridavat zeleninu, vzdy len jeden druh, potom cestovinu, potom ryzu- vsetko bolo OK. Ako nahle som pridala granule. Koniec- opat problem.Uz rok sme na verenej strave, absolutne ziadny problem s travenim- trus absolutne bez zapachu, pevny. Predtym jedol kvanta travy, dlaviil zltu penu, vsetko je o prekysleni organizmu..Ani mu uz nesmrdi z papulky.Davam mu este denne par lyziciek bieleho plnotucneho jogurtu- presovskej znacky-. ten husty.

Nie je narocne varit psikovi, ak si na to zvyknes, uvaris si na 3 dni.
Ja davam do cistej vody, napr. 2 kuracie stehna, pripadne jedno morcacie, alebo kusok hovadziny, pripadne kuracie kridelka,3 mrkvy, petrzleny, kalerab, varim to uplne bez vody.

Potom to uvarene precedim, vyvar si zlejem do jednej nadoby a ostatok do druhej, mam to v chladnicke a davam denne cca 4% vahy psa, u nas to vychadza na cca 250g denna davka.

Ako prilohu pridavam cestvinu alebo ryzu, ci africke sladke zemiaky, tie su velmi vyzivne.

Takze davam 1/3 cestovina-ryza, 1/3 zelenina, 1/3 maso. Pridavam, denne 1 tabl multivitaminuhttp://www.petstore.sk/Vitaminy-a-mineraly-pre-psov/Canvit-MULTI-tbl-500-g.aspx, a pol tabl http://www.alavis.cz/sk/alavis-msm-glukosamin-sulfat

Psik krasne prospieva, nema ziadne problemy, srst je pekna a zdrava, osvaleny je krasne......skus si citat o varenej strave na DF.

Co sa tyka sterilizacie fenky, plne s tym suhlasim, radsej bez vajecnikov, ako s rakovinou, ci neziaducimi steniatkami.
Vyriešila si to uplne perfektne. Granule su najvacsi bordel aky mozes svojmu psovi ponuknut. A je uplne jedno akej su znacky, ci su z hypermarketu alebo od veterinara, ci su obycajne alebo superpremiove. Ja krmim moju labradorku BARFom - surovym masom. Dlho som sa rozhodovala, bala som sa narocnosti, ale dnes by som uz ani steniatku nedala granule. Na pripravy krmnej davky som si zvykla a netrva mi to dlhsie ako 5 minut. Samozrejme, ze treba mat doma v zasobe nadavkovane zamrazene maso. Zelenina, ovocie, ryza a cestoviny su samozrejmou potravou aj pre ostatnych clenov rodiny takze to samostatne pre psa neriesim. Kedze ma testami dokazanu alergiu na hovadzinu, jahnacinu a mlieko, takouto stravou sa krasne alergenom vyhybame. Taketo stravovanie si vyzaduje aj pridavky - kvalitne oleje, mineraly. Odmenou je spokojny pes, krasna srst, energia, ciste zuby, v neposlednom rade pri venceni ocenujem velmi male hovienka. Zhrniem: nikdy viac granule.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... Wallie včera začala farbiť ( takto to nazval náš veterinár ... celkom výstižné ..)... zatiaľ to zvládame dobre ... podľa jeho slov veľký pozor je potrebné dávať medzi 8 - 15 dňom ... aké máte skúsenosti vy? ... v správaní zatiaľ nepobadať žiadnu zmenu ... len zadnička jej riadne napuchla ... vonku ju zatiaľ žiaden psík neotravuje, pretože si ju Bubko stráži tak ako predtým a snažíme sa chodiť po cestách-necestách ... náš blízky kopec, ešte pred Vianocami, začali "zalesňovať" = vysadili možno až viac ako päťdesiatku stromčekov a túj ( ... a ihličnany žiadne ... asi by Vianoce v zdraví neprežili ...) ... vraj pre návrh jedného poslanca pre nás = psíčkarov ... ale je to JPP ... no dúfam, že je to pravda ... že sme sa dočkali aspoň my " niečoho" za tie naše dane, ktoré platíme mestu za psíkov ... uvidíme, aké bude pokračovanie ...

... malá nosí gaťky ( slipky ... vďaka Anka ...) a nemá s tým žiaden problém ... vkladám do nich intímky (1/2) ... dúfam, že môžem ... že nie sú pre psíka nevhodné ... či? ... nie sú parfumované ... má niekto nejaké zlé skúsenosti z nejakými takýmito vložkami=intínkami? ...

... toho ôsmeho ideme na preplach slzných kanálikov ... pretože sú upchaté a bude ju potrebné uspať ... má také tmavočervené výtoky z očiek ... a sú také mokvajúce ... aké to je? ... bol už niekto s tým u veterinára? ...

P.S.: ... veľa lásky, pohody a zdravia v Novom ročku Vám všetkým týmto prajem ... ( ... a ako je u nás psíčkarov zvykom, keď sa stretávame, keď sa najprv pozdravíme so psíkom a až potom s ich majiteľom) ... tak všetko dobréé aj tým naším súputnikom, či verným životným priateľom z Chlpáčova, bez ktorých si už život ani nevieme predstaviť ...

Naposledy upravil promont maja : 29.12.12 at 20:47
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... tak som od Silvinky zistila čo to o preplachovaní slzných kanálikov ... bola pri takom zákroku, ale u zajačika ... tupou ihlou sa vstrekne tekutina do slzného kanálika a táto tekutina vytlačí to, čo upchalo kanálik cez nosné dierky von ... zvyčajne sú to chĺpky, ktoré dorastajú okolo očiek, alebo aj iné možné nečistoty ...

... Wallie ( opica jedna) sa dnes začala ponúkať Bubkovi ... bez prestania ... takže takto to pokračuje ... a Bubko je zatiaľ v pohode ... skúšal to už ... ale som mu dohovorila a prestal ... zatiaľ ... ma počúva ... celé to háranie Wallie zvláda dobre ... žiadne iné problémy nemá ... len nosí gaťky ... takže to " farbenie" je ozaj výstižné ... toľko odo mňa ... ak by niekto hľadal informácie ... prídu potom možno vhod ..
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
promont maja koľký deň sa Wallie hára? A prečo nosí gaťky?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

MisheliQ Pozri príspevok
promont maja koľký deň sa Wallie hára? A prečo nosí gaťky?
.. no aby nešpinila ... a takto nenechávala aj stopu pre Bubka ... však psíci také čosi vyhľadávajú a talé miesta doslova vylizujú ... takto pekne vymieňame malinké vložky (1/2) ... nemáme s tým ani ten najmenší problém ... okrem toho pod gaťky sa dostane aj sama ... a takto sa udržiava ... Bubka zatiaľ nemusíme dávať niekam preč ... sú oddelení ... a Wallie si nosím do práce ... prečo tá otázka? ... robím niečo zle? ... a to "farbenie" je už druhý týždeň ...
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Majka, nerobíš nič zle, aj moja dáma sa takto čistila, strčila ňufáčik pod gaťky a často sa vylizovala. Tie gaťky sme samozrejme mali len doma, aby nám nešpinila, určite to nie je ochrana pred nakrytím.
2 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Nerobíš, len som chcela vedieť, prečo ich nosí. Ja mám našťastie fenku, ktorá sa poriadne čistí a žiadne kvapky nevidno. Mám psa, 9 ročného, a fenku, 4 ročnú, obaja nekastrovaní. Ale bývam v dome, tak tam je to stráženie jednoduchšie.
Už sa vám tie dni, kedy má fenka ovuláciu, blížia. Tie dni predtým sú nič oproti tomu, čo príde, až bude fenka oplodneniaschopná. Dúfam, že u vás to nebude až také. U nás ten 1 týždeň (nejakých 14 dni po háraní) Caesar šteká, kňučí, nechce jesť, je ako zmyslov zbavený, vôbec nevníma, ale dá sa ukludniť. Len vtedy nemôžu byť oni dvaja absolútne spolu, venčenie musí byť oddelené a úplne inde ako háravka, aby to on neolízal, lebo to je s nim potom ešte horšie.
Vďaka tomuto ho avšak dokážem odvolať aj od háravky a venčiť sa môžeme aj s háravkou.
3 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... no nechávala stopy ... nie síce kvapky, ale predsa len ... keď si sadla a tak ...

MisheliQ Pozri príspevok
Už sa vám tie dni, kedy má fenka ovuláciu, blížia. Tie dni predtým sú nič oproti tomu, čo príde, až bude fenka oplodneniaschopná. Dúfam, že u vás to nebude až také. U nás ten 1 týždeň (nejakých 14 dni po háraní) Caesar šteká, kňučí, nechce jesť, je ako zmyslov zbavený, vôbec nevníma, ale dá sa ukludniť. Len vtedy nemôžu byť oni dvaja absolútne spolu, venčenie musí byť oddelené a úplne inde ako háravka, aby to on neolízal, lebo to je s nim potom ešte horšie.
Vďaka tomuto ho avšak dokážem odvolať aj od háravky a venčiť sa môžeme aj s háravkou.
... očakávam niečo podobné, a za radu ďakujem ... možno aj vďaka gaťkám neostávajú stopy a zatiaľ to zvládame ... Bubko si dá povedať ... trošku sa mu viac venujem ... keď bude zle, dáme ho možno k Silvinke ( ... hoci by som ju nerada zaťažovala ... aj keď je ozaj zlatá ...) ... len to venčenie je dosť problém ... ak chodíme len my dve, rieši oveľa viac zvuky, ako keď ideme všetci ... Bubko jej dáva pocit bezpečia ... vie, že ju ochráni ... a samozrejme, že sa snažíme chodiť inam, teda po iných cestičkách ( ... aby sme si nepriviedli domov o jedného, či dvoch havčekov naviac = aby sme takto nedráždili iných havenkov, pretože to dobre poznám ( .. keď som si svojhočasu v duchu hovorila, či by naša suseda nemohla chodiť s tou svojou psicou aj niekde inde, keď má svoje dni, pretože tá nepozná nič iné iba pred blok ... chúďa psík ... no je to s tou mojou susedou dosť ťažké ... niečo také by si vzala osobne ... a zmena by sa nekonala ... no aspoň, že už zberá sekrementy po nej ... síce som jej nič nehovorila, ale ponúkla som jej zopár krát šáčičok ... )) ...

... od predvčera sa jej zmenila farba ... predtým bola taká červenkastá a teraz je viac dohneda ... dúfam, že je to v poriadku ... či? ... a včera sa jej vrátil aj ten jej starý apetít, keďže po celý čas " červenkastého farbenia" jej až tak nechutilo ... ale myslím, že je to normálne ...

... spomínaš 1 týždeň = nejakých 14 dní po háraní? ... ako to je? ... náš pán doktor spomínal, že 8.-15. deň počas "harácích" dní? ... či?
Naposledy upravil promont maja : 07.01.13 at 10:49
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Majka, prichádza čas, kedy už treba fenečku dobre strážiť. Naša sa v takom čase už každému psovi núkala, dokonca aj nám doma sa zadkom otáčala a keď sme náhodou sedeli na balkóne, mala jedného nápadníka, čo jej vždy pod balkónom serenády vykňukával, trvalo to tri až štyri dni a potom už nikoho nechcela, bola zlostná a začala sa pripravovať na fiktívne materstvo. Skoro vždy s tým mala problém, ale všetko sa dá zvládnuť.
Takže držím prsty.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... ako sa prejavuje to fiktívne materstvo? ... ako to zistím ... na čo si treba dať pozor? ... až keď má už mliečko v cecíkoch? ... alebo už aj vtedy, keď sa stará sa o hračky, mysliac si o nich, že sú to jej šteniatka? ...

... naša Wallie teda chodí sem-tam po byte s takou pískajúcou stonožkou, ale to robila aj predtým ( ... stále si ju preniesla do pelechu, ak v ňom už nebola ..) ... myslím, že sa len bojí, že jej ju niekto nevezme ... či? ... hoci všetky hračky sú vždy v jej pelechu ... odkedy ju máme doma, Bubkovi žiadna hračka nechýba ... všetky jej necháva ...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

promont maja Pozri príspevok
... ako sa prejavuje to fiktívne materstvo? ... ako to zistím ... na čo si treba dať pozor? ... až keď má už mliečko v cecíkoch? .
.. alebo už aj vtedy, keď sa stará sa o hračky, mysliac si o nich, že sú to jej šteniatka? ...
vsetko co si popisala su prejavmi falosnej brezosti. este su fenky velmi "mojkacie".


... naša Wallie teda chodí sem-tam po byte s takou pískajúcou stonožkou, ale to robila aj predtým ( ... stále si ju preniesla do pelechu, ak v ňom už nebola ..) ... myslím, že sa len bojí, že jej ju niekto nevezme ... či? ... hoci všetky hračky sú vždy v jej pelechu ... odkedy ju máme doma, Bubkovi žiadna hračka nechýba ... všetky jej necháva ...
v texte
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... ako sa prejavuje to fiktívne materstvo? ... ako to zistím ... na čo si treba dať pozor? ... až keď má už mliečko v cecíkoch? ... alebo už aj vtedy, keď sa stará sa o hračky, mysliac si o nich, že sú to jej šteniatka? ...

... naša Wallie teda chodí sem-tam po byte s takou pískajúcou stonožkou, ale to robila aj predtým ( ... stále si ju preniesla do pelechu, ak v ňom už nebola ..) ... myslím, že sa len bojí, že jej ju niekto nevezme ... či? ... hoci všetky hračky sú vždy v jej pelechu ... odkedy ju máme doma, Bubkovi žiadna hračka nechýba ... všetky jej necháva ...
Majka, naša si začala nosiť do pelieška hračky a hocičo, čo bolo možné odniesť, sedela pri tom a bola dosť citlivá. Potom, keď prišiel čas "pôrodu", začala ich kňučaním zvolávať na kŕmenie, museli sme ju zabávať, veľa von chodiť, aj hračky brať, nie vždy sa nám to podarilo, vtedy mala aj mliečko, bolo to zanedbateľné, iba raz mala tak viac, vtedy dostala injekciu. Treba ju len viac zamestnávať v čase, keď začne hľadať mladé, teda po "pôrode".
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Majka, ešte som zabudla, tá zmena farby špinenia znamená, že Wallie je už skutočne možné nakryť, takže nespúšťať ich z očí, najlepšie ich úplne oddeliť na pár dní. Je to už na desiaty až trinásty deň. Podľa veľkosti fenky. Pozri aj tu:
http://www.yorkshireterrier.weblahko...nie-prod-.html
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... takže už poznám odpoveď, prečo je Wallie taká drobná ... pravdepodobne preto, pretože mala prvý pôrod už ako "šteniatko", t. j. do roka ... a viac už nenarástla ... má len čosi nad 5 kg, čo je spodná hranica u westie ... ale aj keď je to také malé drobenko, tak s ňou musíš počítať ... vie sa presadiť ... taká dračica .. niekedy ...
4 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
A bádaš niečo také, žeby si ju Bubko teraz viac aj strážil? Lebo náš Caesar si Fergie teda strážil, čo robil vždy iba, keď Fergie hárala.

Ten týždeň myslím, ten plodný týždeň, kedy je fenka pripravená na páranie. U Fergie je to na cca 14.deň. Teda tých 14 dni je myslených tak, že vtedy je to ešte pohoda, Fergie nemá záujem, ale potom po 14.dni sa začína nastavovať, dáva chvost nabok, natŕča sa, prehne sa v chrbte a nechá psa aj naskočiť. Niekedy, keď nebol ešte vhodný čas na pripustenie (nesprávne krytie, lebo len psy kryjú, fenky sa pripúšťajú), sa natŕčala psovi, aby ju tam olizoval, ale naskočiť ho ešte nenechala. Ale tieto prejavy môžu byť u každej fenky individuálne, napr. niektoré nepripustia psa ani keď majú plodné dni, oháňajú sa, sadajú si, a niektoré si dokonca aj ľahnú, aby pes na nich dočiahol niektoré dávajú nabok chvost ešte skôr ako majú oplodneniaschopné dni, ale ten prehnutý chrbát je takým asi najspoľahlivejším príznakom spolu s tým, že fenka dovolí psovi naskočiť (ale to sa dá sledovať len u feniek, ktoré sa nechajú pripustiť). Ďalej farba výtoku sa mení, počas plodných dni je farba ružovkastá, svetlejšia ako predtým. Pokiaľ výtok nezapácha, nemá zelenú farbu, tak je všetko v poriadku.
Falošná gravidita nastupuje po háraní (ale nie u každej feny) a vrcholí až 2 mesiace po háraní, dovtedy fenka môže pribrať, môžu sa jej nalievať cecíky a môže si hromadiť veci (hračky a pod.), môže byť ukňučaná, prítulnejšia, citlivejšia, môže byť pažravejšia. V takom prípade treba veci, kt. hormadí al. môže hromadiť, schovať, znížiť dávku jedla, zvýšiť aktivitu a v prípade, že sa jej hromadí mlieko, treba vyhľadať veterinára, aby odporučil liečbu na zástavu mlieka: niektorí prikladajú studené obklady, iný používajú aj homeopatiká napr. Lac caninum vo vyšších potenciách (pretože nižšie potencie podporujú tvorbu mlieka), ak je to už veľmi vážne a hrozí, že sa bradavky zapália, tak sa nasadia lieky proti tvorbe mlieka (sú to hormóny neviem či neobsahujú náhodou progesterón).
To, že si ale počas hárania drží hračky pri sebe, ešte nič neznamená
4 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... no ten náš Bubko necháva na nej oči ... tak ako bol predtým taký veľký psisko, čo každú chvíľu riešil kto má vrch, tak je taký spokojnučký, odkedy má doma dámsku spoločnosť ... vonku ju aj predtým strážil ... však westie je odvážne nebojácne plemeno ... len rozdiel je v tom, že vtedy sa k nemu pridala sem-tam aj Wallie ( svorka?) ...teraz je v tom sám ... no, každopádne, vďaka, dievčatá za pomoc v pravú chvíľu ... naozaj ... maja
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My sme našu mali našťastie doma samú, za svoj dlhý 16 ročný život hárala možno aj 20 krát, najskôr častejšie, potom raz za rok, ku koncu už asi 4 roky vôbec. Tú falošnú brezivosť mala ale takmer vždy. Dalo sa to riešiť iba zvýšenou aktivitou, vtedy sme chodili do práce, bola sama doma, no asi preto sa vždy dokonale na mladé pripravovala, ale bolo to vždy také milé. Mischeli, naša v čase, keď ju mohol pes nakryť, teda keď už mala plodné dni, menila farbu z ružovej na takú číru, žltohnedú a začala viac "voňať". Jasné, že sa to nikdy nestalo, ale to ponúkanie bol taký rituál, ona sa otočila, zdvihla chvost a meravo stála, dívajúc sa, čo sa bude diať.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať