Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Žabinka Pozri príspevok
Rozmýšľala som aj o prechladnutí vnútorností, lebo v pondelok bola ráno dlho na prechádzke, brodila sa v hlbokom snehu, a aj keď som ju doma vyutierala, mohla prechladnúť... S kĺbami asi nemala nič, cvičila som jej labkami, hýbala som rôznymi smermi, a neprejavovala bolesť.. Tak najskôr to prechladnutie..
Žabinka ... a čo vy? ... má tvoja havka ešte bolesti? ... či je už o. k.?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Dav Pozri príspevok
Rana ešte stále mokvá, čistím ráno a večer odličovacím tampónom, namočeným v teplej vode. Okraj ucha má dosť vypĺznutý,lebo so zrazeninou sa uvolnia aj chlpy. Mala som obavy, ako "čisto" bude v byte, ale je to v pohode. Nálada dobrá, ňufák studený. Pomaly predlžujem čas venčenia, už sa aj sama poberie ďalej, neotáča sa, že domov, stačilo mi.
Dnes som skoro zinfarktovala. Pustila som si Pink Floyd, film Tehla v stene, natiahla som sa na gauč, počúvam hudbu, relaxujem (čítaj: driemem) a zrazu uprostred ktorejsi z tých depresívnych pesničiek som pocítila závan studeného vzduchu pri tvári. Koniec sveta, meteorit, duchovia...ee, chybné tipy! Vedľa gauča stojí Wendynka, chvost pri mojej tvári a usilovne krúti chvostom...
... keď je to takto, tak je všetko na dobrej ceste ... bolesti ustúpili ... a všetko sa pomaly dostáva do starých koľají ... som rada, že ste obe na tom takto ...

... odličovací tampón = to myslím ten okrúhlučky kozmetický? ... či? ... a tú teplú vodu si preváraš? ... alebo to možno aj takto stačí ...
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Čo všetko by ste mali vedieť o strave pre psy

http://www.cas.sk/clanok/243820/kucharka-pre-vasich-milacikov-co-vsetko-by-ste-mali-vediet-o-strave-pre-psy.html
Tie sú totiž odkázané na to, čo im vy pripravíte. Debaty vášnivých psičkárov o tom, ktorý druh potravy je pre ich miláčikov najvhodnejší nemajú konca kraja. Nový Čas vám spolu s Katarínou Kolarovovou, trénerkou a pretekárkou MKA Tatry Poprad poradí aké sú výhody a nevýhody, surovej a varenej stravy či granúl. Dozviete sa i to na čo dbať pri psej strave a aké recepty sú pre vášho miláčika vhodné.

Surová strava
Výhody
  • pes z nej vyťaží najviac živín, ktoré jeho organizmus potrebuje
  • máte kontrolu nad potravou, ktorú psovi dávate (poznáte jej pôvod, čerstvosť, prípravu)
  • podávbate psovi stravu bez farbív, ochucovadiel či konzervantov
  • stravu môžete prispôsobiť aktuálnemu zdravotnému stavu vášho miláčika
  • okrem dobrej kondície udržuje aj lepší stav psieho chrupu (kosti, žuvanie mäsa) a lesklú srsť
  • môžete si ju pripraviť sami doma alebo nakúpiť hotové mrazené zmesi
Nevýhody
  • v surovom mäse sa môžu nachádzať rôzne baktérie a parazity
  • nevhodné zloženie surovej stravy sa môže prejaviť až po dlhej dobe (mesiace až roky)
  • potrebujete viac času na prípravu pokrmu a viac miesta v mrazničke
  • je nevýhodná na cestovanie so psom , pretože zaberá veľa miesta prípadne je nutné nájsť ekvivalentnú náhradu
Varená strava
Výhody
  • pripravená doma, a tak presne viete čo váš pes je
  • varením zničíte nebezpečné mikróby a zabezpečíte vyššiu zdravotnú nezávadnosť jedla
  • varená zelenina je pre psov omnoho hodnotnejšia ako surová
  • je ideálnym medzistupňom pri prechode z granúl na surové mäso alebo naopak
Nevýhody
  • na jej prípravu potrebujete najviac času
  • varením sa znižuje výživová hodnota potravín
  • problematické skladovanie
Kompletná strava (granule a kompletné konzervy)
Výhody
  • rýchla resp. okrem nákupu takmer žiadna príprava
  • nenáročné skladovanie
  • zloženie je napísané priamo na obale, máte tak prehľad o obsahu jednotlivých zložiek, ktoré sú prispôsobené rôznym skupinám psov, napr.: pre seniorov, pre psy v záťaži
  • výrobca určuje presnú odporučenú dávku
  • pohodlná možnosť stravy pre psa počas cestovania
Nevýhody
  • zloženie, ktoré nájdete na obale nemusí vypovedať o kvalite surovín, ktoré boli na výrobu stravy použité
  • nevyhnete sa rôznym konzervantom, ochucovadlám či farbivám a iným aditívam
  • pri nesprávnej starostlivosti prispieva k tvorbe zubného kameňa u psov
  • nie je to pre zviera prirodzená potrava
Čím sa riadiť pri výbere stravy pre psa?
Psy nemajú na výber a musia sa uspokojiť so stravou, ktorú im vyberie ich chovateľ. Pri výbere stravy by nemali byť hlavnými kritériami cena, obal ani vôňa. Jedálniček prispôsobte psovi podľa toho či sa s ním venujete psím športom alebo ide o tzv. „gaučáka“, ktorý je pre vás spoločníkom na dlhé chvíle.
  • psí športovec potrebuje pre svoj výkon dostatok bielkovín a tukov
  • domácemu maznáčikovi stačí vyvážená strava s nižším obsahom živočíšnych produktov a cukrov
  • ak je pre vás dôležitá cena, uvedomte si, že lacnejšie krmivá (konzervy, granule) sa neskôr prejavia na zdravotnom stave vášho psa a to, čo ušetríte na strave preňho sa vám môže prejaviť na faktúre od veterinára
  • príprava BARF (surové mäso a kosti, zelenina a ovocie) či varenej stravy je časovo náročnejšia, môžete si však pripraviť niekoľko dávok vopred a zamraziť ju
  • pre BARF a varenú stravu je s výhodou vyberať suroviny, ktoré sú pre ľudskú spotrebu
  • surová zelenina je pre psa zle stráviteľná, preto mu ju radšej podávajte rozmixovanú, nastrúhanú alebo varenú
  • psovi nikdy nedávajte cibuľu ani baklažán, tie sú preňho absolútne nevhodné, rovnako ako avokádo, čokoláda, hrozno či hrozienka
  • doplnky stravy – pre psíka v bežnej záťaži sa najčastejšie pridáva hydrolyzovaný kolagén, kvasnice, lososový olej; všetky ďalšie doplnky závisia od zdravotného stavu a aktivity psa, pri dávkovaní sa riaďte odporučeniami výrobcu
Nezabudnite!
  • potrava, ktorú dávate psovi by mala mať optimálne izbovú teplotu, nikdy mu nepodávajte horúce alebo zmrazené porcie
  • potrava psa má vplyv na fyzickú aktivitu psa, nie na jeho socializáciu a výchovu, kŕmenie psa surovým mäsom teda neovplyvní „jeho túžbu po čerstvej krvi“. Práve naopak, žuvanie psa upokojuje.
  • Ochorenie psa je pre vás signálom, že jeho strava nie je dostatočne výživná
  • pokiaľ má pes matnú srsť či iné vonkajšie prejavy, často stačí obohatiť denný prídel o živiny
Pes a jedlo z nášho stola
  • ak chcete vášmu miláčikovi spestriť stravu, nie je vhodné pridať mu do misky dodatočnú porciu napr. perkeltu alebo kari kuraťa, ktoré vám zostali z obeda
  • omnoho osožnejšie bude, ak mu dáte surové odrezky z mäsa, prípadne zvyšky nekoreneného a málo soleného jedla
  • ak nechcete, aby váš pes „žobral“ o jedlo kým obedujete, nekŕmte ho pri stole, pri dreze alebo na miestach, kde pripravujete jedlo – môžete ho naučiť, že vždy keď idete jesť, pes si ľahne na svoje miesto
  • ako na to? Nechajte si niekoľko kúskov pochutín z obeda a dajte ich psovi len vtedy, ak leží na svojom mieste, zbavíte sa tak žobrania pri stole
Ako dávkovať psovi stravu?
  • v prípade granúl sa držte odporúčaní výrobcu, ktoré prihliada na hmotnostnú kategóriu psa
  • pri doma pripravenej strave je optimálna dávka pre psa cca 2% z ideálnej hmotnosti psa (podľa štandardu plemena a veľkosti); napr. pes s ideálnou hmotnosťou 10kg dostane 200 g potravy denne
  • aj keď vypočítate dennú dávku jedla pre psa, musíte dbať aj na jeho zloženie – 70% mäsa (z toho cca 10% kostí a cca 10% vnútorností) a 30% príloh (zelenina, ovocie, obilniny)
  • pre psa sú absolútne nevhodné rýchle cukry (keksíky, zmrzlina, cukríky), zelený či čierny čaj, korenené a vysmážané jedlá, ohrozujete tým jeho zdravie
Nádváha neobchádza ani psy
  • Ako zistíte, že má pes nadváhu: ak nemôžete nahmatať žiadne rebrá, chrbticu a pes je „guľatý“, určite je na mieste uvažovať o znížení kŕmnej dávky
  • Úprava stravy: znížte podiel mäsa, pridajte kosti a vlákninu, porciu rozdeľte na niekoľko menších
  • dbajte na pravidelný pohyb vášho miláčika, nepreťažujte ho však nadmernou aktivitou, môžete poškodiť jeho pohybový aparát
  • Dobroty, ktoré dávate psovi mimo hlavného jedla vždy zarátajte do hlavnej dennej dávky, aby ste ho neprekrmovali
Odmieta váš pes jesť?
Skúste jednoduchý trik – kúpte mu hračku, ktorá má otvor a dajte do nej granule, tavený syr a mäso a nechajte psíka, aby si jedlo „vybojoval“. Pes sa tak nielen zabaví, ale aj nasýti.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... no naša Wallie si myslí, že má šteniatka ... začalo sa to ešte predvčerom ... naznášala si všetky hračky do prepravky ( pričom má svoj pelech ..) a vysedáva v nej ( prepravka je v spálni pripravená, ak by bolo treba ...)... a nechce von ... poslala som po ňu Bubka, no začala na ňho až vrčať ... musela som rozobrať prepravku, hračky som jej musela vziať a skryť ...

... podľa pána doktora takáto "falošná gravidita" nastáva zhruba mesiac po háraní ... že hormóny vyšlú signál mozgu ... musíme sledovať, či sa jej nezväčšili cecíky, a či v nich nemá mliečko ...

... tak chodíme častejšie von ... tak toto je nové ...

... malá behá po byte, z času na čas, a hľadá tie svoje "deťúrence" ... a pritom tak nešťastne kňučí ... nechce ani veľmi jesť ... nemám ju ako zamestnať, iba s ňou ísť von ... ako ste zamestnali vy svoje havky? ... poraďte ... Bubko sa síce snaží, ale stehy ideme vybrať až zajtra, a tak nechcem, aby veľmi pobehovala ... ani vonku to nie je také ... má takú sieťku okolo celého telíčka a nechcem, aby od snehu namokla ...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

pekný den potrebujem radu ,nemáte niekto mopslíka?Ak ano potrebujem vediet aky obvod krku ma taky jednoročny mopslik
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to sa neda jednoznacne povedat len tak, fena je vzdy mensia, ma mensi obdov, psik je vacsi. Aj kazdy jedinec je inaj vahy, vysky, stavby tela. Potrebujes to na kupu obojku, ci? obopjok staci pytat na malu rasu, ma viac moznosti zapisania, tam nie je nutne vediet obvod krku.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

promont maja Pozri príspevok
... no naša Wallie si myslí, že má šteniatka ... začalo sa to ešte predvčerom ... naznášala si všetky hračky do prepravky ( pričom má svoj pelech ..) a vysedáva v nej ( prepravka je v spálni pripravená, ak by bolo treba ...)... a nechce von ... poslala som po ňu Bubka, no začala na ňho až vrčať ... musela som rozobrať prepravku, hračky som jej musela vziať a skryť ...

... podľa pána doktora takáto "falošná gravidita" nastáva zhruba mesiac po háraní ... že hormóny vyšlú signál mozgu ... musíme sledovať, či sa jej nezväčšili cecíky, a či v nich nemá mliečko ...

... tak chodíme častejšie von ... tak toto je nové ...

... malá behá po byte, z času na čas, a hľadá tie svoje "deťúrence" ... a pritom tak nešťastne kňučí ... nechce ani veľmi jesť ... nemám ju ako zamestnať, iba s ňou ísť von ... ako ste zamestnali vy svoje havky? ... poraďte ... Bubko sa síce snaží, ale stehy ideme vybrať až zajtra, a tak nechcem, aby veľmi pobehovala ... ani vonku to nie je také ... má takú sieťku okolo celého telíčka a nechcem, aby od snehu namokla ...
Majka, som týždeň na "materskej", varujem vnučku, 14 mesačnú, teraz spinká, tak rýchlo kukám, čo nové tu máte.


S tou falošnou brezivosťou fenky sme mávali problémy aj my, naša to mala takmer po každom háraní, aj mliečko mávala, samé sa to zväčša stratilo, iba pár krát musela aj injekciu akúsi dostať, na zastavenie mliečka, ale nikdy nemala nijaké následky.
Čo robila vtedy cez deň, vieme len z víkendov, lebo my sme v tých rokoch chodili do roboty, ona nám hárať prestala asi rok predtým, ako som išla do dôchodku, ale pamätám si, že dáma si vždy niečo našla, čo v pelechu ohrievala a strážila, dokonca som ju videla raz aj mliečko cucať z jedného cecíka. Nám vtedy kázal veterinár iba ju viacej zabávať, vybehať, hračky brať a obklady dať na cecíky. Ale to jej kňučanie znelo niekedy fakt zúfalo, že to vraj iba zvolávala mladé na kŕmenie. Také žalostné nariekanie, ako hľadala mladé.
Wallie bude Bubka určite odmietať, až kým jej to celé neustúpi. No a potom už budete mať len pohodičku.
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... včera som nijako nemohla čokoľvek pripísať ... haprovalo to ...

... chcela by som sa týmto pekne poďakovať za rady, ktoré mi veru mnohokrát veľmi pomohli ... a tým aj Wallie ... posledná rada nad zlato: mäkký vankúšik ... keby ste videli, ako si to užívala = ani sa nepohla ( v robotke si ju s úsmevom chodili kolegovia až obzerať ( šéfino si ju aj vyfotil ...), aká bola dobručká, a ako jej bolo dobre ...) ... a keďže opäť máme niečo = to aby sme sa asi nenudili ... opäť pekne ďakujeme ... o hračkách som už čosi vedela s predchádzajúcich príspevkov ( najviac od Kvaky ... ) a veru sa tieto rady zišli ... Walliene "deťúrence" sme síce pozbierali, ale našla si náhradu ( .. včera aj pani doktorka radila, aby sme jej "deti" všetky okamžite zobrali, že musíme byť tvrdí, že to je to, čo pomôže ...) ... vzali sme aj tie ( ... syn má takých plyšákov u seba v izbe ..) ... teraz je trošku pokoj ... len Bubko ju trošku popreháňa ( stehy sú už von = jazva po šití je o.k.) ... vonku je pre Wallie akurát snehu, tak sa ním nebrodí ako mnohokrát doteraz ... zvuky rieši stále, ale napr. vŕzgajúce topánky už tak nie ... sledujeme, či máme cecíky nezmenené ... včera som jej trošku potrimovala chrbátik, a páčilo sa jej to ( olizovala mi ruku ... ), však ho mala pod tou sieťkou ... nepapá ešte stále tak ako predtým, ale až dnes doberie posledné lieky, takže sa jej ani nečudujem ... a ako Kvaka uviedla, teraz tejto našej psej "mame" ani nechutí ... a tie obklady ... myslíš tým studené, že? ...

... ... posielam božtek Kvakinej vnučke ... ja len tíško závidím ... ale dúfam, že sa dočkám ... raz ... niekedy ... a vystískaj ju za mňa ..
2 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Falešná březost a homeopatie

text a foto: MVDr. Simona Müllerová
http://www.ifauna.cz/archiv/rocnik/1...-a-homeopatie/
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

MisheliQ Pozri príspevok
Falešná březost a homeopatie

text a foto: MVDr. Simona Müllerová
http://www.ifauna.cz/archiv/rocnik/1...-a-homeopatie/
Pomohla nám táto pani MVDr., dobrá je. Napísala mi v sms radu na zápal análnej žľazy, lordík to mal raz, len potom už nemala času, chceli sme prevenciu, ale našla som si jej článok, kde o tom písala, kúpili sme homeopatiká a prešlo to. Inak, je to veľmi vyťažená MVDr., kontakt mám, ak by si Majka chcela. Aj s číslom účtu. Mne dala prvú radu zadarmo, potom k prevencii sme sa už nedostali, lebo bola na dovolenke, tak som to nechala tak. Lordovi som tie miniguličky dávala rovno na koniec jazyka, on je na toto poslušný, zjedol.
K tej falošnej brezivosti, asi každá fena to znáša inak, obklady sme dávali vlažné, ak máš tú sieťku, čo mala na telíčku, tak ju využi na to, udrží jej na žľazách mokrý obklad, pomôže to.
3 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Nas havino bude mat 5 rockov a doteraz sme nemali ziadny problem, az teraz so zubnym kazom. Dcere dala v chov. potrebach taky spray - Ome Naturali, enzymovy zubny spray, aby sme mu na zuby striekali, az potom k veterinarovi. No, ale betar, vobec si nechce dat streknut. Skusala som vo vani, skoro ma pohryzol, teraz si dal aspon mojim postreknutym prstom trochu potret. No, vidim, ze z toho nic nebude, uz sa mi schoval pod kreslo poradi niekto..ako to riesite ?
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Ja dávam psom mäsové kosti alebo falat mäsa (vcelku, nie pokrájaný). Tým žuvaním a obkusávaním si čistia zuby, ďasná a ešte aj potrénujú žuvacie svaly a jazyk. Nič lepšie nepoznám
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
Nas havino bude mat 5 rockov a doteraz sme nemali ziadny problem, az teraz so zubnym kazom. Dcere dala v chov. potrebach taky spray - Ome Naturali, enzymovy zubny spray, aby sme mu na zuby striekali, az potom k veterinarovi. No, ale betar, vobec si nechce dat streknut. Skusala som vo vani, skoro ma pohryzol, teraz si dal aspon mojim postreknutym prstom trochu potret. No, vidim, ze z toho nic nebude, uz sa mi schoval pod kreslo poradi niekto..ako to riesite ?
Ja mám s týmto problém, keď chcem podať tabletku na odčervenie. Primiešať do jedla nepomáha, nedá sa oklamať, tak to musím riešiť len vložením hlbšie do hrdla (je to trošku drastické, ale inak to nejde), a to sa samozrejme mne samej nedá. Tak potrebujem asistenciu, niekto, kto je prítomný musí držať otvorenú papuľku, a ja rýchlo dám tabletku. Ešte že je to len raz za tri mesiace..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Žabinka Pozri príspevok
Ja mám s týmto problém, keď chcem podať tabletku na odčervenie. Primiešať do jedla nepomáha, nedá sa oklamať, tak to musím riešiť len vložením hlbšie do hrdla (je to trošku drastické, ale inak to nejde), a to sa samozrejme mne samej nedá. Tak potrebujem asistenciu, niekto, kto je prítomný musí držať otvorenú papuľku, a ja rýchlo dám tabletku. Ešte že je to len raz za tri mesiace..

Zabinka, preco tabletku nerozdrvis na prasok a pridas do jedla? ja vsetko takto drvim a nie je problem, davku zalejem vyvarom, ten prebije vonu tabletky.

Co sa tyka zubov, podavam -

http://vetshop.sk/orozyme-oradental-...-g-p-1003.html

http://vetshop.sk/plaque-off-animal-...enu-p-927.html
2 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

MisheliQ Pozri príspevok
Ja dávam psom mäsové kosti alebo falat mäsa (vcelku, nie pokrájaný). Tým žuvaním a obkusávaním si čistia zuby, ďasná a ešte aj potrénujú žuvacie svaly a jazyk. Nič lepšie nepoznám
Nas je len na granuliach a psacich masovych konzervach. Inak suseda dava tiez ludsku stravu a zatial nema zubny kamen, asi na tom nieco bude.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Žabinka Pozri príspevok
Ja mám s týmto problém, keď chcem podať tabletku na odčervenie. Primiešať do jedla nepomáha, nedá sa oklamať, tak to musím riešiť len vložením hlbšie do hrdla (je to trošku drastické, ale inak to nejde), a to sa samozrejme mne samej nedá. Tak potrebujem asistenciu, niekto, kto je prítomný musí držať otvorenú papuľku, a ja rýchlo dám tabletku. Ešte že je to len raz za tri mesiace..
Tabletku mu davame do kuska makkeho syrceka a to zlopne hned.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

alaya1 Pozri príspevok
Zabinka, preco tabletku nerozdrvis na prasok a pridas do jedla? ja vsetko takto drvim a nie je problem, davku zalejem vyvarom, ten prebije vonu tabletky.
Nezje jedlo v ktorom je rozmrvená tabletka.
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
Tabletku mu davame do kuska makkeho syrceka a to zlopne hned.
To sme skúšali, syr má rada, ale len ho objedla, a tabletku vypľula..
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Aj keď je na granuliach môže sem-tam dostať falat mäsa (mäsové kosti neodporúčam, pretože by ich nemusel dobre stráviť, ak dostáva granule, črevo je totiž lenivšie a aj šťavy v žalúdku už nie sú také "silné").

A ono to tak zvyčajne býva, že od tých cca 3-5 rokov (podľa veľkosti psa, jeho papule a genetickej predispozície) sa začne tvoriť zubný kameň. Mojim (westíky-malé plemeno) sa začal tvoriť od 4.roku (spozorovala som to, keď boli určitú dobu na granuliach, akonáhle som prešla zase na kŕmenie mäsom, tak kameň zmizol a zúbky boli ako perličky).

Odčervovaciu tabletku tiež dávam hlboko do hrdla. Psovi to nijak neublíži a rýchlo to má za sebou.

Ale aj ten prípravok, čo tu pridala alaya, vyzerá dobre. No ale ako u ľudí tak aj u zvierat je stav zubov obrazom toho, čo konzumujú (+ sa tu pridružujú aj tie genetické predispozície).
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

niekto vyhodil 3 malé šteniatka...psíka si vzal sused, ostali 2 krásne sučky, chlpaté hnedo-sivé gulky.
už samostatne žerú granule..majú malé tlapky, tak by nemali byť velké

ak má niekto záujem -senec-okolie....
p.s. pozdravujem našu geniálnu vládu a parlament za zákon o čipovaní....
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Žabinka Pozri príspevok
Ja mám s týmto problém, keď chcem podať tabletku na odčervenie. Primiešať do jedla nepomáha, nedá sa oklamať, tak to musím riešiť len vložením hlbšie do hrdla (je to trošku drastické, ale inak to nejde), a to sa samozrejme mne samej nedá. Tak potrebujem asistenciu, niekto, kto je prítomný musí držať otvorenú papuľku, a ja rýchlo dám tabletku. Ešte že je to len raz za tri mesiace..
Ja dávam tabletky medzi dva mierne vlhké piškóty. Najprv mu dám jeden-dva piškóty bez tabletky, potom mu šupnem piškót s tabletkou a ešte pridám jeden za odmenu, že bol taký zlatý a nechal sa oklamať.
Naposledy upravil emma01 : 15.03.13 at 12:56
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať