Zavrieť

Porady

Dohody od januára 2013

Dobrý deň prosím Vás o informáciu, v novom roku, t.j. 2013 by som chcela zamestnať dvoch dohodárov, nie sú mi však celkom jasné odvody po novom. Dohodár bude pracovať len pár hodín mesačne...cca 10 hodín, dohodnutá odmena je 2 € za hodinu, čo znamená, že za mesiac zarobí 20 €, z týchto 20 € mám za neho platiť odvody?

Ďakujem
Usporiadat
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Mila123 Pozri príspevok
Vyplýva z toho, že poistné je možné uhrádzať iba z bankového účtu? Ja účet nemám. Svoje odvody platím osobne v pokladni poisťovne.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence ešte sa radšej raz opýtam, čiže stačí odhlásiť a prihlásiť spätne? raz do mesiace aj keď pracoval cca 15dní v mesiaci, každý druhý deň, tak???
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kezeso Pozri príspevok
Vyplýva z toho, že poistné je možné uhrádzať iba z bankového účtu? Ja účet nemám. Svoje odvody platím osobne v pokladni poisťovne.
to netuším či musia byť iba platené z b.ú., popr. pošt. poukážkou......
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ja viem Mili, len som bola chvíľu mimo, aj som bola chorá, aj sviatky a pre istotu som si to chcela ešte raz ozrejmiť, aby som neurobila chybu. Toto je inak úplne na hlavu. Ale keď sa to bude dať urobiť resp. to bude stačiť 1x do mesiaca spätne aj za 15 odpracovnaných dní (v každý druhý deň) aspoň nejaká mini úľava, lebo keby sa to malo robiť napr. ráno pri nástupe dohodára alebo v deň vopred.................... :-(
0 0
inges inges

inges je offline (nepripojený) inges

Matka :)
Tak mňa mesačné výkazy na ZP ani nenapadli. Do programu nahodím počet hodín a na mesačnom výkaze mi asi automaticky vykáže počet kalendárnych dní ako pri normálnom zamestnancovi a tipujem, že oni si na základe prihlášok a odhlášok tie dni načítajú. Inak si to neviem vysvetliť.
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Dcéra ma 2 brigády ,je vysokoškoláčka suma mesačne jej nepresahuje spolu 155 EUR.Čestné vyhlásenie ma dať si len na jednu brigádu,treba tam niečo ešte doložiť.Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

demeter Pozri príspevok
Dcéra ma 2 brigády ,je vysokoškoláčka suma mesačne jej nepresahuje spolu 155 EUR.Čestné vyhlásenie ma dať si len na jednu brigádu,treba tam niečo ešte doložiť.Ďakujem.
iba na jednu brigádu.......a potvrdenie o návšteve školy.....
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

demeter Pozri príspevok
Dcéra ma 2 brigády ,je vysokoškoláčka suma mesačne jej nepresahuje spolu 155 EUR.Čestné vyhlásenie ma dať si len na jednu brigádu,treba tam niečo ešte doložiť.Ďakujem.
Musí predložiť potvrdenie o návšteve školy a čestné prehlásenie sa vzťahuje len na jednu Dohodu o BPŠ. Predpokladám, že podmienku veku splňa a je študentkou denného štúdia.
1 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Ďakujem,má 23 rokov.
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Ahojte Pohodaci,
ako tak citam dookola vsetko okolo tych dohod,zacinam mat v tom miesung. Neviem si rady: SZCO zamestnava dohodara od 7/2012, ktory je evidovany sucasne na UP. Ano,viem,ze do 31.1.2013 mam upresnit na prihlaske do SP, o aky typ dohody ide a ci ma pravid.alebo nepravid. prijem. A tu je ten problem. Kedze pracuje pre SZCO,ktory ma Realitnu kancelariu, odmenu dostane az po uskutocneni nejakeho obchodu. A to moze a nemusi dostat aj za cely rok...takze ako vlastne uviest jeho na dohodou po novom??? A co to zdravotne poistenie??? Prosim poradte
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Ahojte poraďáci.
Aj ja mám už z toho všetkého galimatiáš. Na portáli soc.poisťovne je informácia, že zamestnávateľ je povinný odhlásiť zo SP dohodára, ktorý je poistencom štátu. Týka sa to aj starobného dôchodcu pracujúceho od 1.1.2013 na dohodu? Ten je predsa tiež poistencom štátu. Ide o dôchodcu s pravidelným príjmom odmena brutto 155 Eur mesačne. Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.
Aj ja mám už z toho všetkého galimatiáš. Na portáli soc.poisťovne je informácia, že zamestnávateľ je povinný odhlásiť zo SP dohodára, ktorý je poistencom štátu. Týka sa to aj starobného dôchodcu pracujúceho od 1.1.2013 na dohodu? Ten je predsa tiež poistencom štátu. Ide o dôchodcu s pravidelným príjmom odmena brutto 155 Eur mesačne. Ďakujem za odpoveď.
Ak píšeš o tejto informácii

http://www.socpoist.sk/aktuality-mat...a/48411s54656c

je to povinnosťou poistenca, nie zamestnávatela.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.
Aj ja mám už z toho všetkého galimatiáš. Na portáli soc.poisťovne je informácia, že zamestnávateľ je povinný odhlásiť zo SP dohodára, ktorý je poistencom štátu. Týka sa to aj starobného dôchodcu pracujúceho od 1.1.2013 na dohodu? Ten je predsa tiež poistencom štátu. Ide o dôchodcu s pravidelným príjmom odmena brutto 155 Eur mesačne. Ďakujem za odpoveď.
od kedy platí SP dôchodcom do starobného, resp. dôchodkového poistenia?
to sa týka iba takých, kt. platí štát do dôchodk. poistenia (matky na RP, opatrovatelia a pod.)
štát platí príspevok na zdravotné poistenie dôchodcom i poberateľom RP a pod., kt. sa vybavuje cez príslušnú ZP.....

to odhlásenie je aktuálne v prípade, že napr. matka na RP má od 01 01 2013 dohodu, ale vybavuje si tú odhlášku sama......nie cez zamestnávateľa....
2 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Ďakujem Veronika a ešte by som chcela vedieť ten poistenec dôchodca pracujúci na dohodu sa musí odhlásiť zo SP od 1.1.2013 a prihlásiť do ZP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ďakujem Veronika a ešte by som chcela vedieť ten poistenec dôchodca pracujúci na dohodu sa musí odhlásiť zo SP od 1.1.2013 a prihlásiť do ZP?
Pýtaš sa na povinnosti zamestnávatela v súvislosti s registráciou dohodárov od 1.1.2013 ? O aký typ dohody ide ? Trvá z roku 2012, alebo skončila 31.12.2012.
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
veronikasad Pozri príspevok
Pýtaš sa na povinnosti zamestnávatela v súvislosti s registráciou dohodárov od 1.1.2013 ? O aký typ dohody ide ? Trvá z roku 2012, alebo skončila 31.12.2012.
Áno. Dohoda o pracovnej činnosti pravidelný príjem ide o dôchodcu na dôchodku. Skončila 31.12.2012.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Áno. Dohoda o pracovnej činnosti pravidelný príjem ide o dôchodcu na dôchodku. Skončila 31.12.2012.
Ak si ako účtovníčka neabsolovala žiadne školenie, ani nemáš zaplatený prístup do Draka, tu je voľnoprístupná téma o dohodároch

http://www.porada.sk/t204951-dohody-...-1-2013-a.html
1 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
veronikasad Pozri príspevok
Ak si ako účtovníčka neabsolovala žiadne školenie, ani nemáš zaplatený prístup do Draka, tu je voľnoprístupná téma o dohodároch

http://www.porada.sk/t204951-dohody-...-1-2013-a.html
Ďakujem pochopila som. Viem, že som to už tu niekde čítala. Vrelá vďaka Vám skúseným poraďákom .
0 0
cami cami

cami je offline (nepripojený) cami

Otázka:
- Dohodár, starobný dôchodca, má nepravidelný príjem (je platený štvrťročne, dohoda na rok). Do ZP sa neprihlasuje, prihlásim ho do SP dohodár - nepravidelný príjem. Je po celý čas prihlásený v SP ako doteraz?, iba RLFO je odlišný?

- Dohoda na jeden deň (starobný dôchodca) , je to nepravidelný príjem. Prihlasujem ho do SP na daný deň, keď prácu vykoná alebo posledný deň v mesiaci? Do ZP neprihlasujem.

Prosím poraďte. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať