Zavrieť

Porady

Dohody od januára 2013

Dobrý deň prosím Vás o informáciu, v novom roku, t.j. 2013 by som chcela zamestnať dvoch dohodárov, nie sú mi však celkom jasné odvody po novom. Dohodár bude pracovať len pár hodín mesačne...cca 10 hodín, dohodnutá odmena je 2 € za hodinu, čo znamená, že za mesiac zarobí 20 €, z týchto 20 € mám za neho platiť odvody?

Ďakujem
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Samozrejme, ak skončila u jedného zamestnávateľa a dohodu o BPŠ bude vykonávať u iného, za predpokladu, že podpíše vyhlásenie a splní ostatné podmienky, ( výšku príjmu 155,00 eur ) má nárok na odvodové zvýhodnenie .
0 0
luckaaal luckaaal

luckaaal je offline (nepripojený) luckaaal

Dobry den mam dve otazky
1) Dohodar - poberatel starobneho dochodku - nastup 01.03.2010 treba ho do socialnej poistovne prihlasit znova? Popripade doregistrovat? Ktory typ RL pouzit?
2) Dohodar - nepravidelny prijem - nastup 01.08.2009 otazka taka ako u 1 a este ako casto ho prihlasovat do ZP? Musi sa vzdy prihlasit a potom zasa odhlasit?
Dakujem pekne za pomoc
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Dobrý deň,
neviem, či správne zaradím otázku, ale potrebovala by som poradiť:
- ak niekto zarába na dohodu 140 eur mesačne, napr. január, február, marec (140x3) a je na úrade práce, odvody sa mu sťahujú normálne aj sociálne aj zdravotné zamestnávateľom.
Následne od apríla sa zamestná a robí až do konca roka 2013. Existuje možnosť, že v RZ ZP za rok 2013 mu výjde nedoplatok?
Nepresiahne sumu VZ 2800/12mesiacov *3mesiace (či koľko to je), aby za neho štát prestal platiť zdravotné odvody a musel by si ako samoplatiteľ doplácať dni, kedy nebol zamestnávateľom prihlásený v zdravotnej poisťovni.
Ale má nejaký vplyv čiastka 140 eur či mu ju vo výplatnej páske rozložíme na celý mesiac (napr.1hodina práce denne) alebo zapíšeme, že robil iba 2 dni a zarobil 140?

Či mu napíšeme:
a) 140 eur za 2.1.-3.1. (a len tieto dva dni bude v zdrav.poisťovni) alebo
b) 140 eur - od 1.1.-31.1. (a celý mesiac bude v zdrav.poisť.)
Hlavne pri tom druhom spôsobe - do zdravotnej poisť.sa neuvádza, že on odpracoval napr. iba 22 dní x 2 hodiny denne = 44 hodín a za to dostal 140 eur. Oni len uvidia, že robil 22 dní a či potom mu nebudú chcieť vyrubiť nejaký nedoplatok za to, že za 22 dní x 8 hod. mal odviesť viac odvody ako len z 140 eur.

Ak mi poradíte, budem veľmi rada, len neviem, či z môjho vysvetlenia je zrejmé o čo mi ide.

Ďakujem
0 0
mirkoooo mirkoooo

mirkoooo je offline (nepripojený) mirkoooo

Dohody od januára 2013

Dobrý deň,
neviem, či správne zaradím otázku, ale potrebovala by som poradiť:
- ak niekto zarába na dohodu 140 eur mesačne, napr. január, február, marec (140x3) a je na úrade práce, odvody sa mu sťahujú normálne aj sociálne aj zdravotné zamestnávateľom.
Následne od apríla sa zamestná a robí až do konca roka 2013. Existuje možnosť, že v RZ ZP za rok 2013 mu výjde nedoplatok?
Nepresiahne sumu VZ 2800/12mesiacov *3mesiace (či koľko to je), aby za neho štát prestal platiť zdravotné odvody a musel by si ako samoplatiteľ doplácať dni, kedy nebol zamestnávateľom prihlásený v zdravotnej poisťovni.
Ale má nejaký vplyv čiastka 140 eur či mu ju vo výplatnej páske rozložíme na celý mesiac (napr.1hodina práce denne) alebo zapíšeme, že robil iba 2 dni a zarobil 140?

Či mu napíšeme:
a) 140 eur za 2.1.-3.1. (a len tieto dva dni bude v zdrav.poisťovni) alebo
b) 140 eur - od 1.1.-31.1. (a celý mesiac bude v zdrav.poisť.)
Hlavne pri tom druhom spôsobe - do zdravotnej poisť.sa neuvádza, že on odpracoval napr. iba 22 dní x 2 hodiny denne = 44 hodín a za to dostal 140 eur. Oni len uvidia, že robil 22 dní a či potom mu nebudú chcieť vyrubiť nejaký nedoplatok za to, že za 22 dní x 8 hod. mal odviesť viac odvody ako len z 140 eur.

Ak mi poradíte, budem veľmi rada, len neviem, či z môjho vysvetlenia je zrejmé o čo mi ide.

Ďakujem
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Dobrý den. Oplatí sa mi pri príjme cca 400eur/mes.obnovit zivnost(pozastavenu 1.2.2013) a platit zakladné odvody,ci sa zamestnat na dohodu?(okrem toho som zamestnanec na plny uvazok.Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať