Zavrieť

Porady

umelec a zivnost

prosim poradte s nasledujucim problemom:

od 01/11/05 mam vystavene DIC - ako autor slobodny umelec, viedol som si len evidenciu, v danovom priznani si z tychto prijmom uplatnim 25 % vydavky.

Od 01/02/06- som chcel prejst na vedenie JU

Od 17/02/06 mam slobodne povolanie i zivnost.

A tu je problem, na ucte registrovanom na danovom urade som mal nejaky zostatok a co snim ako ho vopchat do uctovnictva.

Ja som to urobil tak, ze ten zostatok co som tam mal som dal ako vklad podnikatela ? a problem by mal byt vyrieseny, mozem tak spravit ?
Naposledy upravil stuko : 23.02.06 at 09:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    halo ? kto mi pomoze ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stuko
    prosim poradte s nasledujucim problemom:

    od 01/11/05 mam vystavene DIC - ako autor slobodny umelec, viedol som si len evidenciu, v danovom priznani si z tychto prijmom uplatnim 25 % vydavky.

    Príjem zdaňuješ podľa § 6 odst. 2 písm.b/ a uplatníš si 25% pauš.výdavkov .

    Od 01/02/06- som chcel prejst na vedenie JU

    Od 17/02/06 mam slobodne povolanie i zivnost.

    A tu je problem, na ucte registrovanom na danovom urade som mal nejaky zostatok a co snim ako ho vopchat do uctovnictva.


    Ja som to urobil tak, ze ten zostatok co som tam mal som dal ako vklad podnikatela ? a problem by mal byt vyrieseny, mozem tak spravit ?


    Zostatok na účte , ktorý si nahlásil na DÚ preukážeš predsa bankovými výp.: Časovo to musí byť zreteľné .
    Vykazovaný zostatok na BÚ dáš ako vklad podnikateľa , presne ako si to urobil . Čiže môžeš to tak spraviť . Ale zostatok na tom účte možno budeš zdôvodňovať , možno nie, ťažko rozprávať za daňového kontrolóra . Ale pokiaľ sú to zdanené príjmy na tom účte v predchádzajúcom období , alebo sa netýkajú Dani z príjmu , nič by sa nemalo stať .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.