Zavrieť

Porady

Daň z pridanej hodnoty

Prosim o radu. Platiteľ DPH registrovaný v SR faktúruje platiteľovi DPH registrovanému v SR zahraničnú prepravu tovaru. Má byť vystavený daňový doklad s DPH alebo bez DPH, ked miesto dodania tovaru je v členskom štáte EÚ t.j. v Čechách?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Myslím, že na dodaní tovaru v tomto prípade nezáleží. Faktúruje Slovák Slovákovi za prepravu a DPH by mala figurovať. Čo si myslia ostatní poradcovia?
    Naposledy upravil Paula : 22.09.04 at 10:13 Dôvod: doplnenie

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    pridávam sa k Paule, s DPH

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Ahoj,
    ide o § 16, Miesto dodania prepravnej služby je miesto, kde sa preprava tovaru začína. Ak dopravca /slovenský/ vykonáva činnosť v inom štáte EU musí sa v tomto zaregistrovať a odviesť daň.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Biba, Miestom dodania prepravných služieb medzi ČŠ je sice miesto, kde sa preprava tovaru začína, ale ak sa začína v inom ČŠ, ako má odberateľ pridelené IČDPH , je miestom dodania členský štát, ktorý pridelel odberateľovi služby IČDPH. To znamená, že určite to bude s DPH, lebo Odberateľ aj dodávateľ je SK registrovaný,daň sa vyberie na Slovensku

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    A takyto pripad.
    Mne bola fakturovana preprava zo SR do Belgicka a naspat slovenskym prepravcom s DPH.
    Tuto prepravu som celu refakturovala Belgicanovi-nasmu odberatelovi, taka je dohoda. Tuto sluzbu som refakturovala bez DPH. Je to v poriadku? Este by som sa chcela spytat, na aky ucet by ste tuto refakturaciu uctovali?
    Dakujem za rady!!!

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Je to dobre bez DPH, Belgičan si ju dodaní sám. Prijatú faktúru naúčtuješ do služieb 518, fakturáciu belgičanovi zasa do služieb 602.

    mela je offline (nepripojený) mela

    žena mela
    Refakturáciu učtujem cez účet 315 ak sa netýka mojich nákladov a výnosov.
    Vydaná fa. D 315, došlá MD 315.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.