Zavrieť

Porady

Dedičstvo

La1 La1

La1 je offline (nepripojený) La1

Dobrý deň.Po otcovej smrti sme zdedili byt ,kde má každý dedič 1/8.Chcela by som sa spýtať ak mám exekúciu ,či mi môže exekútor siahnuť na 1/8 z bytu.Dakujem.
Usporiadat
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
Lenže mama má určitý záväzok, o ktorom vie. A ak vykoná kroky, aby poškodila svojich veriteľov, tieto úkony sú odporovateľné v zmysle ust. §-u 42a Občianskeho zákonníka. To znamená, že súd by mohol (a mal) určiť, že prevod bytu na Teba je neplatný a na základe takého rozsudku by sa byt vrátil späť do vlastníctva Tvojej mamy. A neviem, či to dokonca nie je trestný čin - poškodzovanie veriteľa. Ale v trestnom práve nie som doma.
Tvoja mama má záväzok, tak nech ho plní.
3 0
mlady1 mlady1

mlady1 je offline (nepripojený) mlady1

tak ja vam dakujem za odpoved a nemam slov na justiciu SK zadarmo prist k niecomu k peniazom a aj tak ich budem muset vyplatit ja nik iny
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

mlady1: chybu spravil tvoj otec. Keby to vysporiadal za života nebol by problém. S týmto justícia nemá nič tá sa riadi len zákonmi. Zákony prijíma NR SR.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mlady1 Pozri príspevok
tak ja vam dakujem za odpoved a nemam slov na justiciu SK zadarmo prist k niecomu k peniazom a aj tak ich budem muset vyplatit ja nik iny
bolo treba riešiť skôr - s otcom. veď ste vedeli, že má deti z 1. manželstva - či
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

mladý1, v tomto máš smolu, že otec mal deti aj z 1. manželstva. Všetky otcove deti majú zo zákona dedičský nárok. Daj sa s nevlastnými súrodencami do kontaktu a možno sa aj dohodnete, tak ako by si to Ty chcel. Za pokus Ti to stojí.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

mlady1 Pozri príspevok
tak ja vam dakujem za odpoved a nemam slov na justiciu SK zadarmo prist k niecomu k peniazom a aj tak ich budem muset vyplatit ja nik iny
PRIKLAD : keby si mal aj ty dve deti z dvoch mazelstiev, nechcel by si,aby obe tvoje deti dostali po tebe dedicstvo rovnakym dielom?

Zakon nerozlisuje, z ktoreho manzelstva deti pochadzaju, vzdy su to rovnako vlastne deti
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať