Zavrieť

Porady

Moze mi domovnik odmietnut vstup na strechu k satelitu

Chcel by som sa opytat , ci my spravca moze odmietnut vstup na strechu ,koli oprave satelitu,ktora je spolocnym priestorom sargumentom ,ze poskodim strechupricom ked mi dovolil montaz ak musel pocitat s tym,zesa niekedy take nieco stane.dakujem za radu
Naposledy upravil Dav : 29.10.12 at 22:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    My po zateplení strechy sme sa dohodli, že žiadne satelity sa na strechu dávať nebudú práve kvôli tomu, aby sa nepoškodila. Môžu sa umiestniť len na výťahovú šachtu a vo vchode je 32 bytov. neviem si predstaviť len polovicu vlastníkov, že by si tam chceli namontovať satelit. ako by to vyzeralo. Zatiaľ sa to rieši tak, že ak tam chce niekto umiestniť satelit, obíde si susedov, či s tým budú súhlasiť. Samozrejme, že mu svoj súhlas dajú. Pretože sa strecha zamyká, tak si musí dotyčný prísť pre kľúče a v prípade poškodenia strechy, musí zjednať opravu.
    Správca v žiadnom prípade nemôže zakázať vstup na strechu za účelom opravy už tam umiestneného satelitu. Mohol by tak urobiť, len vtedy, ak také niečo bolo odsúhlasené a dohodnuté vlastníkmi bytov.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    Nerozumiem a nechápem postoj domovníka. U nás máme v domovom poriadku schválené umiestňovanie antén a parabol na strojovňu výťahu. Osobne by som si želal, aby ľudia tak konali a dávali svoje antény na strojovňu, aby to nedávali živelne na balóny alebo vŕtali do zatepleného obvodového plášťa. Lenže niektorí sú lakomci alebo lenivci aby si dali prácu naviac a priplatili pár eur na kus kábla. Osobne by som im išiel odomknúť strechu

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jednoducho povedané - správca nie je majiteľom strechy, nemá čo zakazovať. On je vami platený, aby plnil správu bytového fondu a nie aby zakazoval a prikazoval.
    Takže ho upozorni, že on je tebe podriadený, lebo ho PLATÍŠ! Takže on ti nemá určovať, čo budeš robiť so svojim majetkom (i tým spoločným).

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Zasa jeden iniciatívny ...

    Ta strecha, je ozaj spoločná! Teda aj tvoja. Satelit len tvoj. Ak poškodíš, máš zo zákona povinnosť, spôsobenú škodu uhradiť.

    Hajzel ...

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    derekden Pozri príspevok
    Záleží od lepenky (a izolácie , ak bola strecha izolovaná - - ale ak niekto dal urobiť nepochôdzkovú strechu, tak ..... )

    a existujú aj dsky, po ktorých môžeš chodiť

    a existuje aj také, že vy ste vlastníci a správca za to že ho platíte, robí čo mu poviete
    a existuje aj také, že vy ste vlastníci a správca za to že ho platíte, robí čo mu poviete

    Tak nejak by to malo byť, aj je, v zákone! Či aj na bytových domoch ...

    mino13 je offline (nepripojený) mino13

    mino13
    ved prave ak je to odsuhlasene ale to nebolo odsuhlasene a chce to dat dodatocne odsuhlasit a ani ma neinformoval v lete ked som ho premiestnoval ze tam cez zimu nemoze ist opravar ak bude poskodeny a teraz pred chvilou som tu mal opravara ale ho odmietol pustit ze tu strechu poskodim opakujem nema to odsuhlasene ,zevraj si to mam dat dole a mam si dat kablovku co teda robit???pravnik

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No čo - upozorni ho, že budeš iniciovať schôdzu vlastníkov a že budeš žiadať ukončenie jeho správy, nakoľko ti obmedzuje využívanie tvojej časti majetku.
    A choď do železiarstva, kúp visiaci zámok, na streche odstráň starý, daj nový a dole vo vchode vycap oznam "Pre nefunkčnosť zámku na strechu, bol tento vymenený - kľúč je u ******" a správca je v zadku.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    buchač Pozri príspevok
    add 1. - výraz domovník je úpne niečo iné ako zástupca vlastníkov ......robím to druhé a to prvé ma uráža ( odhliadnuc od toho , že hentú funkciu by som teda nerobil )...

    add 2. - neviem si nejak technicky predstaviť na nejakom vežiaku ( 50 - 70 bytov ) zadrieť na plochu strechy toľko satelitov - parabol...

    add 3. - a vôbec pritom nemusí ísť o lakomosť a či lenivosť ... môže ísť aj o ten signál - jeho kvalitu .....
    k ad 1. zadávateľ v zadaní píše domovník, potom správca a možo myslí zástupcu vlastníkov no kto sa v tom má vyznať

    k ad 2. u nás je 176 bytov a satelity má tak odhadujem 5-10 % bytov, miesta je na streche dosť

    k ad 3. je to o peniazoch, ak si kúpim kvalitný medený koax s dvojitým tienením, útlm pri dĺžke kábla zo strechy na prízemie (do 50 m) ma nemusí trápiť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    majkii Pozri príspevok
    k ad 3. je to o peniazoch, ak si kúpim kvalitný medený koax s dvojitým tienením, útlm pri dĺžke kábla zo strechy na prízemie (do 50 m) ma nemusí trápiť
    Pri 12Ghz je už útlm aj pri kvalitných koaxiálnych kábloch dosť výrazný pri 50m dĺžke.

    evula0 je offline (nepripojený) evula0

    evula0
    Zdá sa, že problém utiekol do dĺžky kábla a podobných nezmyslov. Otázka bola na právo vlastníka bytu na umiestnenie zariadenia na príjem TV na strechu.

    Strecha je spoločným priestorom všetkých vlastníkov a môžu ju využívať iným spôsobom ako na ktorý je určená ( čiže ako strechu), ak to bolo odsúhlasené zhromaždením vlastníkov a je to v nejakom uznesení alebo v zmluve so správcom aj s podmienkami použitia(prístup, kľúče, umiestnenie,...) a zodpovednosťou za prípadné škody.
    Je to obdobné ako prístup do miestnosti, v ktorej má bytový dom vstup TÚV a UK s ventilmy a meraním a vlastníci prostredníctvom správcu alebo SVB zodpovedajú za prípadné poškodenie a súvisiace škody. Do takéhoto priestoru v rozumnom dome tiež nemajú všetci prístup.
    Ak si vlastníci schvália voľný prístup na strechu bez presného určenia podmienok( napr.kto pritom vykonáva dozor,kto môže odomknúť prístup, kto môže vykonať montáž,...), nech sa potom nečudujú prípadnému poškodeniu alebo nebezpečiu úrazu.
    Ešte k už umiestneným zariadeniam, lebo tam už sú! Vlastníci môžu uznesením rozhodnúť o podmienkach používania spoločných priestorov a aj o ich zmene, odstránení alebo vyprataní. U nás sme problém odstránili pri rekonštrukcii strechy pred rokmi. Všetky zariadenia boli pred prácami odstránené (zákonným spôsobom) a odvtedy je strecha čistá.
    Naposledy upravil evula0 : 07.11.12 at 09:05

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    evula0 Pozri príspevok
    Zdá sa, že problém utiekol do dĺžky kábla a podobných nezmyslov. Otázka bola na právo vlastníka bytu na umiestnenie zariadenia na príjem TV na strechu.

    Strecha je spoločným priestorom všetkých vlastníkov a môžu ju využívať iným spôsobom ako na ktorý je určená ( čiže ako strechu), ak to bolo odsúhlasené zhromaždením vlastníkov a je to v nejakom uznesení alebo v zmluve so správcom aj s podmienkami použitia(prístup, kľúče, umiestnenie,...) a zodpovednosťou za prípadné škody.
    Je to obdobné ako prístup do miestnosti, v ktorej má bytový dom vstup TÚV a UK s ventilmy a meraním a vlastníci prostredníctvom správcu alebo SVB zodpovedajú za prípadné poškodenie a súvisiace škody. Do takéhoto priestoru v rozumnom dome tiež nemajú všetci prístup.
    Ak si vlastníci schvália voľný prístup na strechu bez presného určenia podmienok( napr.kto pritom vykonáva dozor,kto môže odomknúť prístup, kto môže vykonať montáž,...), nech sa potom nečudujú prípadnému poškodeniu alebo nebezpečiu úrazu.
    A potom sa divíme,že každý /teda poväčšine/ je svojprávny, ma OP a volebné právo.....

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    mino13 Pozri príspevok
    Chcel by som sa opytat , ci my spravca moze odmietnut vstup na strechu ,koli oprave satelitu,ktora je spolocnym priestorom sargumentom ,ze poskodim strechupricom ked mi dovolil montaz ak musel pocitat s tym,zesa niekedy take nieco stane.dakujem za radu

    .....čo bývame v rovnakom dome????

    ....tiež máme predsedu spoločenstva veľkého alibistu a celé spoločenstvo uletené....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    majkii Pozri príspevok
    Nerozumiem a nechápem postoj domovníka. U nás máme v domovom poriadku schválené umiestňovanie antén a parabol na strojovňu výťahu. Osobne by som si želal, aby ľudia tak konali a dávali svoje antény na strojovňu, aby to nedávali živelne na balóny alebo vŕtali do zatepleného obvodového plášťa. Lenže niektorí sú lakomci alebo lenivci aby si dali prácu naviac a priplatili pár eur na kus kábla. Osobne by som im išiel odomknúť strechu
    add 1. - výraz domovník je úpne niečo iné ako zástupca vlastníkov ......robím to druhé a to prvé ma uráža ( odhliadnuc od toho , že hentú funkciu by som teda nerobil )...

    add 2. - neviem si nejak technicky predstaviť na nejakom vežiaku ( 50 - 70 bytov ) zadrieť na plochu strechy toľko satelitov - parabol...

    add 3. - a vôbec pritom nemusí ísť o lakomosť a či lenivosť ... môže ísť aj o ten signál - jeho kvalitu .....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    majkii Pozri príspevok
    k ad 1. zadávateľ v zadaní píše domovník, potom správca a možo myslí zástupcu vlastníkov no kto sa v tom má vyznať
    ...každý inteligent by sa mal ...ak nevie , nuž nech sa najprv naučí a až potom prispieva do danej témy ...
    k ad 2. u nás je 176 bytov a satelity má tak odhadujem 5-10 % bytov, miesta je na streche dosť
    JA neriešim nikoho konkrétneho .....poväčšinou sa vo všeobecnosti vyjadrujem ....
    k ad 3. je to o peniazoch, ak si kúpim kvalitný medený koax s dvojitým tienením, útlm pri dĺžke kábla zo strechy na prízemie (do 50 m) ma nemusí trápiť
    ...stačí parabolu o pár mm trochu posunúť na hocakú svetovú stranu a signál je v trubke ....a ešte utlmený kvalitný koaxiál o tej dĺžke ....príjem signálu jak sviňa...
    O " krásach " tých káblov stiahnutých zo strechy k jednotlivým bytom sa ani nezmieňujem ...
    ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.