Zavrieť

Porady

Zákonné podmienky na predaj tovaru e shopom

Dobrý, mám internetový obchod a chcel by som zistiť, či musím mať sklad. Neviem túto informáciu nikde nájsť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arco.sk je offline (nepripojený) arco.sk

    Internetový eshop. arco.sk
    predpokladám, že tovar niekde objednáš a tovar ti príde napr. domov. V tomto prípade si myslím, že hygienička má pravdu lebo tovar do ďalšej expedície niekde stojí u teba. A to je to miesto ktoré hľadá. A zvlášť ak predávaš vitamínové doplnky, ktoré podliehajú pravidlám skladovania ako potraviny. Sklad by nebol potrebný v prípade, že využívaš systém Drop Shipping. Ale to je už o niečom inom.

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Čo myslíš pod pojmom sklad?

    V účtovníctve áno - vedie sa skladové hospodárstvo.
    Kamenný sklad mať nemusíš - internetový obchod môžeš prevádzkovať aj z domu, kancelárie a pod.

    komada1 je offline (nepripojený) komada1

    komada1
    Ďakujem za odpoveď .
    Hygienička mi totiž povedala, že musím mať oficiálny sklad, inak musím zrušiť internetový obchod. Podľa mňa je to blbosť, tiež som toho názoru, že sklad nemusím mať. Snažil som sa naájsť nejaké predpisy, ale márne. Ako jej to vyvrátim :-) ?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    komada1 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď .
    Hygienička mi totiž povedala, že musím mať oficiálny sklad, inak musím zrušiť internetový obchod. Podľa mňa je to blbosť, tiež som toho názoru, že sklad nemusím mať. Snažil som sa naájsť nejaké predpisy, ale márne. Ako jej to vyvrátim :-) ?
    predávaš potraviny? to je trochu iná kategória

    komada1 je offline (nepripojený) komada1

    komada1
    Nepredávam potraviny. Predávam vlasovú kozmetiku, vitamínové doplnky, potreby do domácnosti. Ale neskladujem tento tovar. Ja ho objednávam . To znamená kúpa -predaj. Nato som si vlastne vytvoril internetový obchod, aby som tovar nemusel skladovať. Predtým , ako som ho vytvoril, som lovil po informáciach-podmienkach založenia a nikde som nenašiel podmienku kamenného skladu.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no nerozumiem tomu, že čo s tým má hygienička... nakoľko internetový obchod je len sprostredkovateľ tovaru, nemá kamennú prevádzku, ktorú by musela schvaľovať hygiena, nemá priestory, kam by chodili zákazníci, nemá ohlásené otváracie doby a pod...
    jediné čo ma napadá, je to, že daný tovar buď prebaľuješ z väčších do menších balení, alebo inak upravuješ, že si na teba posvietili...

    komada1 je offline (nepripojený) komada1

    komada1
    nie nerobím nič nelegálne ani špekulatívne. Manželka chce kamennú predajňu a počas ,,debaty´´ im povedala, že máme internet. obchod. A už sa do mňa zakusli :-) Tak sa teraz utvrdzujem v tom, že mám pravdu a vyvrátim im to, ale neviem to ničím podložiť.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mať kamenný sklad nie je povinnosť... je to len a len o obchodníkovi, či chce dodávať tovar ihneď a bez čakania na dodávateľa, alebo jeho zákazníci počkajú... však sú aj eshopy, kde tovar zákazníkovi posiela priamo výrobca/distribútor s faktúrou od eshopu, ktorý tovar ani nevidel.... ďalšia vec ak by mala hygienička pravdu, tak nech sa zamyslí nad dodávkami Just-in-time... ktoré existenciu skladu absolútne vylučujú...

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    No v prvom rade by mal uradnik svoje tvrdenie podlozit nejakou pravnou normou. Treba sa tej hygienicky spytat, co ma na mysli.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Žiaľ musím potvrdiť tvrdenie hygieničky, bez ohľadu na spôsob balenia vitamínov, výž. doplnkov a iného sortimentu určeného na konzumáciu je potrebné mať sklad, vypracovaný skladový poriadok. Je to trošku nelogické, napriek tomu že predávajúci neprichádza do priameho styku s rozbaleným výrobkom. Ešte chcem spomenúť, že i prepravca by mal dodržiavať pri preprave teplotné limity .... požiadavky zákonov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.