Zavrieť

Porady

exekucia za MHD

Dobrý Deň. pred pár dnami mi zablokoval exekutorský úrad účet. Nedostal som žiadnu upomienku pokial si pametám a ani žiadne upovedomenie o začatí exekucie. Neviem ani či nieje exekucia vymyslená a či je pravdivá vzhladom na to že mhd nechodím od strednej čo je viac ako 10 rokov.

je možné napadnúť postup exekutora pretože mi blokovaním účtu spôsobil nemalé problémy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nenapísali ste to podstatné - či Vás v minulosti chytil revízor a či ste pokutu zaplatili. Exekútor len tak účet neblokuje, ale postupuje na základe návrhu na začatie exekúcie, ktorého podkladom je exekučný titul, vo Vašom prípade pravdepodobne rozhodnutie súdu. Exekútor logicky účet najprv nechá zablokovať a až potom pošle upovedomenie o začatí exekúcie. Môžte nahliadnuť do spisu exekútora, aby ste zistili na základe čoho oprávnený (asi dopravný podnik) podal návrh na začatie exekúcie. Na podanie návrhu má oprávnený 10 rokov od právoplatnosti exekučného titulu.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Pepops Pozri príspevok
    Dobrý Deň. pred pár dnami mi zablokoval exekutorský úrad účet. Nedostal som žiadnu upomienku pokial si pametám a ani žiadne upovedomenie o začatí exekucie. Neviem ani či nieje exekucia vymyslená a či je pravdivá vzhladom na to že mhd nechodím od strednej čo je viac ako 10 rokov.

    je možné napadnúť postup exekutora pretože mi blokovaním účtu spôsobil nemalé problémy
    A odkial potom vlastne vies ze je to za MHD ?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    niektoré banky dajú údaje v prospech koho je vinkulácia, tak sa dá dozvedieť aj bez papieru od exekútora, ktorý najprv blokne účty a až následne posiela písomnosti.

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    Pepops Pozri príspevok
    Dobrý Deň. pred pár dnami mi zablokoval exekutorský úrad účet. Nedostal som žiadnu upomienku pokial si pametám a ani žiadne upovedomenie o začatí exekucie. Neviem ani či nieje exekucia vymyslená a či je pravdivá vzhladom na to že mhd nechodím od strednej čo je viac ako 10 rokov.

    je možné napadnúť postup exekutora pretože mi blokovaním účtu spôsobil nemalé problémy
    Pozri sa. bud si zmenil adresu, zabudol že ti niečo prišlo alebo ak si aj nezmenil adresu, nedostalo sa to k tebe, lebo súd ťa nevedel nájsť. Ale to je v konečnom dôsledku jedno, ak si načierno jazdil, tak je pokuta oprávnená a teraz už nič nezmôžeš.
    Ešte by si mohol dať námietku premlčania, ale toto si dopravný podnik dobre stráži a na 99,9 percent je isté že všetko predbehlo v zákonných lehotách hoci si mal možno pocit, že už to od teba vymáhať nebudú.

    Pepops je offline (nepripojený) Pepops

    Pepops
    nie neprišlo mi nič ani slovko ani poštový holub.
    volal som do banky pretože som posielal uhradu na malú (alimenty) bohužial že nemam finančné prostriedky a tak som zistil že mám exekuciu od mhd.
    a ani banka mi nič nedala vedieť až ked som zavolal asi ju zmením.
    chcel som mu poslať návštevu aby mu aspon zlomili ruku ale ja nie som násilný ale možno .... aj tak je to zlodej.
    Bydlisko som nemenil mám ho stále rovnake. proste žiadna pošta mi neprišla
    willma žiadna banka nie je povinná informovať ťa o zablokovaní účtov

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    No dobre, a chytil ta niekedy revizor, ze si nemal listok a ty si mu dal svoje udaje?

    randik je offline (nepripojený) randik

    randik
    no ono je to tak, v BA dopravny podnik zacal teraz dost intenzivny kolotoc . Vec sa ma tak, ze teraz zacali ludom chodit exekucie, vacsinu z nich riesil nejaky pan exekutor myslim Janec. /Ma okolo seba veela veela spisov/. Exekuuje veci, kde boli platobne rozkazy cca 2003, 2004. UZ mam za sebou tento kolotoc, aj konzultaciu s pravnikom. Nedokazes, ze ta v roku xy nechytil revizor, ze neprebral udaje z nejakej predoslej pokuty. Mozno dokazes, ze ti ten platobny rozkaz nedosiel/ dorucenka vlastnorucne podpisana a pod./, kedze je to vsak uz po lehote, tak sa povazuje za platny. Exekucny prikaz by ti prist mal a mne dosiel. Je ale overene, ze vela ludom exekucne rozkazy dorucene neboli. Ono to tu v tomto state tak funguje. Ja som si ista, ze nemam nezaplatenu pokutu za MHD, ani ze ziadny platobny rozkaz zpred 9 rokov mi nebol doruceny. NIe je ti ale nic platne, mozes sa s nim natahovat, on ti bude blokovat ucet a nic z toho. Na druhu stranu musim uviest, ze boli v komunikacii prijemni a korektni a na zaver mi na vyziadanie dali aj potvrdenie o splateni pohladavky, co vacsinou davat nechcu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.