Zavrieť

Porady

unikove cesty v bytovom dome

dobry den.... chcela by som sa opytat v bytovke mame dve schodiska na unikove cesty , jedno je priechodne a druhe je neprichodne lebo pan bytovy spravca ma tam obchod taže druhym schodiskom a s bloku nedostanem je to v sulade zo zakonom? ked nie kde by som to mohla nahlasit alebo riešit?a ked sme už pri tom druhy obchod s druhej strany ma vo vnutri hlavne uzaveri vody a plynu nedavno sme mali problem v byte a nemohly sme odstavit vodu lebo od toho obchodu neboli kluce a stalo sa nam to v nedelu aj na tom mieste može byt obchod? Mam pocit že si naši domovnici robie v bloku čo chcu na koho sa mam obratit aby mi s tym pomohol?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Napíš na správcovi že porušuje zákon č. 314 o ochrane pred požiarmi,okrené riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru,mestský úrad.Predtým si to nafoť.
    V prípade potreby zásahu hasičov,potreby odpojenia energií by bol problém.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Priestory sa prenajímajú za účelom získania peňazí do FPUaO a nemyslí sa na následky.

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    Jasné, únikove cesty musia byť voľné. Naše SVB malo napr. hlavný uzáver vody, plynu ako aj ventily stupačiek SV a TV, a vypúštacie ventily UK v uzamknutých pivniciach a tak sme to vyriešili tak, že všetky uzávery sú v spoločných priestoroch,(chodbách) kam sa dostanú všetci vlastníci a v prípade poruchy zastavia všetky uzávery. Máme zamknuté aj hydranty . skrinky a aj od tých majú vlastníci kľúče....

    unikove cesty v bytovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.