Zavrieť

Porady

Exekútor nevrátil preplatok a neposlal vyúčtovanie, čo s tým?

Dobrý deň,

veci sa majú takto:

16.4.2011 som požiadal ex.ú. o pozastavenie zrážok zo mzdy, nakoľko podľa mojej vedomosti by mala byť moja pohľadávka už dávno splatená a domnievam sa, že mi vznikol preplatok

18.4.2011 som dostal odpoveď o zastavení zrážok zo mzdy a o skutočnosti, že vzniknutý preplatok musí osoba, ktorej sa peniaze posielali vrátiť a mne budú vrátené prostredníctvom zamestnávateľa (teda ex.ú. preplatok potvrdil, ale nevyčíslil)

12/2011 som po 8 mesiacoch opäť žiadal o vrátenie preplatku a vyúčtovanie exekúcie, tentoraz bez odpovede

Po jeden a pol roku pri telefonickej komunikácií s ex. úradom v Skalici ma zakaždým odbijú, že majú žiadosť o vyúčtovanie evidujú, ale nemajú čas a mám sa ozvať neskôr.

Aké ďalšie kroky môžem urobiť pre to, aby som dostal svoj preplatok späť?
Môže sa takto exekútor stavať k povinnému?
Má exekútor nejakú lehotu na vystavenie vyúčtovania a zaslanie preplatku?

Po mojich skúsenostiach by som sa ani nečudoval, keby som vyúčtovanie nakoniec dostal s vyčíslenými ďalšími dodatočnými poplatkami (veď som ich otravoval za ten rok a pol) a ďalšou exekúciou na krku.

Ďakujem za pomoc

TA

PS: Ide o Exekútorský úrad - DOBRODENKOVÁ ZUZANA Ing. - Ružová 22, Skalica - ak by už niekto mal skúsenosť
Naposledy upravil rrr26 : 05.12.12 at 13:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rusin je offline (nepripojený) rusin

    "Strelec" po 50.ke, šedivý chlap zo slušnou postavou ...viac rusin
    Obrat sa na SKE / Slov.Komoru Exekutorov. Oni zo zakona maju Pavomoc a POVINNOST dozerat a smerovat cinnost exekutorov... Aj ked to nie robia ako by mali !
    Po tom co ta "odbyje" SKE / nie budes spokojny s Obsahom uradnickej odpovede, mas narok podat Staznost priamo na Min.Spravodl, no az po Odpovede zo SKE.
    Dolezite aby si necakal a konal, no a kopie Emailov, listov si uschovaj... Potom za 4-6.mes. uz ty mozes "prikurit" Exek.uradovi, lebo nevratenie PREPLATKU, uz by sa dalo hodnotit ako "neodovodnene obohatenie"/Trestny cin, a podat neskor Trestne Oznamenie.
    NA exekutorov tiez su Zakony a Paky, len ludia o tom nie znaju a boja sa ich...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    V prvom rade by som sa obrátil na zamestnávateľa, keďže ten vykonáva a zodpovedá za zrážky zo mzdy. Vyúčtovanie máte v upovedomí o začatí exekúcie a v exekučnom príkaze čo do výšky dlhu a čo do trov. Ak sa trovy zvýšia, exekútor Vás má informovať.
    §68 Exekučného poriadku:
    Zrážky zo mzdy a z iných príjmov možno vykonávať len do výšky rozhodnutím priznanej pohľadávky a jej príslušenstva.

    rusin je offline (nepripojený) rusin

    "Strelec" po 50.ke, šedivý chlap zo slušnou postavou ...viac rusin
    exekutor mi tvrdi, ze ja sa mam obratit na spolocnost ktorej sa posielali peniaze,....
    1. Komunikuj s Exekutorom okrem telefonu elektronicky/pisomne (aby si mal pisomne PODKALDY), lebo jeho slova do telefonu - nik nie uzna!
    2. Peniaze, ktore ti ZRAZALI zo mzdy - posielali sa na UCET exekutora!!! Az on nasledne ich posuva tomu(na jeho ucet), kdo na tebe podal Navrh na exekuciu.
    3. Vyska dlhu (istina) a PREHNANE trovy exekutora by si mal mat v prvej Vyzve o exekucie.
    4. Samotnu "istinu"(vysku dlhu) si tiez over, lebo moze sa stat, ze od teba POZADUJU ovela viac ako si dlzny, alebo vobec tento dlh je fiktivny ? !
    5. Trovy exekutora zo zakonu su 20% +20%DPH = 24% od ISTINY + jeho DOKUMENTOVANE vydaje, spojene s tebou.
    6. Nie sumu zo stropu exek.kancelarie, ktoru on ti posle "zratanu do stlpca", kde ti vyska TROVOU kludne dosiahne sumu AZ =50-120% od istiny, co je uz "kradez a porusenie zakonov", len to uz treba dlho dokazovat...
    6. No a ked malo kdo s NAS platcov dane a dovodov, sa chce a ODVAZI sa natahovat s Exekutormi a SKE, tak sa nie divte "mile tiche ovce na opakovane striganie", ze oni sa chovaju ako "mafiane pod zastitou" Min-Spravedl... Ved zijeme na Slovensku, vsak...

    rrr26 je offline (nepripojený) rrr26

    rrr26
    exekutor mi tvrdi, ze ja sa mam obratit na spolocnost ktorej sa posielali peniaze, ze on za to, ze sa tam poslalo viac penazi nemoze. vraj ked tak, tak zamestnavatel, ale ten mal iba prikaz na zrazky zo mzdy, nie do kedy ma zrazat a kolko...

    momentalne zbieram vsetky doklady.. (na aky ucet posielal zamestnavatel peniaze, kolko, od kedy do kedy, na zaklade akeho prikazu ...) urcite to posuniem na SKE...


    dakujem...

    Exekútor nevrátil preplatok a neposlal vyúčtovanie, čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.