Zavrieť

Porady

Celozrnné vianoce

Dobré ránko chcela by som sa spýtať či niekto má skúsenosť s celozrnným lineckým cestom. Je možné všetku bielu múku nahradiť celozrnnou alebo v nejakom pomere?
Ďakujem za Vaše rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja

    miruska227 3.1.2012 10:12

    Recept na zdravé linecké koláčiky:

    300 g špaldovej celozrnnej múky, 200 g domáceho masla, 100 g jačmenného sladu

    Spracujeme na cesto, necháme odstáť a robíme klasické linecké koláčiky
    Ja som experimentátor, tak sa nebojím dochutiť kúskami čokolády s vysokým obsahom kakaa, orieškami alebo zázvorom či škoricou. Fantázii sa medze nekladú.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Ja miesam vsade celozrnnu muku. Robila som linecke ale miesto sojovej muky som dala hladku a medvedie labky s kakaom, lebo nemam karob
    osky prosim do pdf

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    tak toto som spravila tento rok-vsetku muku v povodnych receptoch som nahradila spaldovou celozrnnou.cukor pouzila hnedy tstinovy,miesto margarinu bio maslo a aj doplnky z bio obchodu/vela veci mame domacich,napr.orechy ci vajcia,takze ..../,pretoze pre nas uz nechcem piect klasicke kolaciky

    sama som zvedava,ako to dopadne,
    ale ja uz som bielu muku nekupovala tak dlho,ze som mala problem ju v regali najst-na klasicke povodne kolaciky.
    dam vediet,inak v novej mamine su dake receptiky na zdrave kolaciky,ak mate zaujem,prilepim zopar receptov budui tyzden,lebo nemam tu knizku :-)
    szivics poteším sa novým receptom :-)

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Dobré tipy od Hanky Zemanovej na zdravé pečenie pre nás všetkých, čo chceme maškrtiť, ale zdravšie
    http://www.biopotraviny.cz/cz/recept...ocnipeceni.pdf

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    každý recept sa dá spraviť zdravšie ako pôvodný, stačí upraviť základné suroviny ako múka, cukor, maslo, prípadne použiť domáci lekvár. Na to netreba hľadať špeciálne zdravé recepty, len obmeniť tie čo bežne používame. Sama to tak robím už dlhšie a všetci si chvália.
    Hnať to do extrému ako snažiť sa nahradiť vajce (bože čo už je zlé na vajci?) alebo prášok do pečiva (veď do klasických keksových vianočných koláčikov ho ide asi na špičku noža) považujem za prehnané, to už môžme na vianoce chrúmať mrkvu :-) Nehovoriac o tom že náhrady takýchto prísad už naozaj pekne lezú do peňazí (jasné, zdravie je dôležitejšie, ale peňaženka nikoho nepustí).
    Btw, bio neznamená vždy zdravé, aj prasiatko chované doma na dvore nakoniec skončí ako bio-slanina, ale stále je to slanina

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    COOKES
    3 cele vajca,1 šálka olej, 1,5 šálky pr. cukor, 1 van. cukor, - všetko dobre vymiešať a pridať 2,5 šálky polohr. múky, 1/2 bal. pr. do pečiva, 1/2 lyžičky soli, 1,5 šálky suchých ovsených vločiek, 10 dkg namočených hrozienok, 7- 10 dkg sezam, 10 dkg slnečnice(tá musí byť) ja davam ešte sušene sladené ovocie , sekanú čokoládu , sekané oriešky alebo arašidy, (vlašské orechy NIE! ) = všetko dobre premiešať a klásť na plech - vymastený, vysýpaný mukou, kopčeky trochu väčšie ako lieskový orech pečie sa na 170°c

    Sú vynikajúce aj keď dávam vlašské orechy, namiesto polohrubej múky dávam špaldovú

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    osky
    2 Days Ago #28513
    prosim do pdf


    Nech sa páči.
    osky dakujem pekne!

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    tina1 Pozri príspevok
    COOKES
    3 cele vajca,1 šálka olej, 1,5 šálky pr. cukor, 1 van. cukor, - všetko dobre vymiešať a pridať 2,5 šálky polohr. múky, 1/2 bal. pr. do pečiva, 1/2 lyžičky soli, 1,5 šálky suchých ovsených vločiek, 10 dkg namočených hrozienok, 7- 10 dkg sezam, 10 dkg slnečnice(tá musí byť) ja davam ešte sušene sladené ovocie , sekanú čokoládu , sekané oriešky alebo arašidy, (vlašské orechy NIE! ) = všetko dobre premiešať a klásť na plech - vymastený, vysýpaný mukou, kopčeky trochu väčšie ako lieskový orech pečie sa na 170°c

    Sú vynikajúce aj keď dávam vlašské orechy, namiesto polohrubej múky dávam špaldovú


    Tieto cookies poznám, ingrediencie sa síce líšia v množstvách ale len minimálne...ja dávam 1 šálku kokosu navyše :-) sú skvelé!!

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Som rada že sa debata rozrastá :-) človek aspoň získa nejakú inšpiráciu

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Milé kolegynky, mám rada špaldový chlieb a aj si ho doma pečiem. Vykysne mi nádherne, aj sa upečie svele, len mi nakoniec spľasne. Poradíte mi?

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    tak knizku som zase zabudla doma,no ale dodam aspon rady,ktore som postrehla.

    robila som vanilkove rozky a medovu roladu podla tradicneho receptu s bielou mukou,len som ju nahradila celozrnnou spaldovou,miesto margarinu som dala maslo a cukor som pouzila hnedy trstinovy.
    postreh:
    cesto bolo suchsie,trebalo si dobre pomaslovit ruky,takze pri celozrnnych keksoch treba pridat cca za kavovu kopcom lyzicku tuku na 300 g muky.potom uz to ide dobre.
    medova rolada bola zo 600g muky a bolo tam len 100g tuku,musela som pridat zo dve kavove lyzicky masla ,potom uz to islo vyborne.

    slusala som celozrnne spaldovo-tekvicove rozky,nepridala som tuk,to som totiz este nevedela ze to treba a rozky sa nedali tvarovat,naplnila som nimi formicky a su dlabky-vyborne.

    takze da sa piect aj zdravsie.zdravo vsak nie lebo vsetky tieto suchotinky,ci su z bielej a ci celozrnnej muky,obsahuju ozaj prilis vela tuku.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Janiela Pozri príspevok
    Milé kolegynky, mám rada špaldový chlieb a aj si ho doma pečiem. Vykysne mi nádherne, aj sa upečie svele, len mi nakoniec spľasne. Poradíte mi?
    pravdepodobne prekysnutý

    pinta je offline (nepripojený) pinta

    pinta
    Janiela skús ubrať trochu vody, alebo pridať 2 lyžice múky mimo receptu.Zvyčajne to pomáha.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    pinta Pozri príspevok
    Janiela skús ubrať trochu vody, alebo pridať 2 lyžice múky mimo receptu.Zvyčajne to pomáha.
    Pinta vyskúšam, ďakujem za postreh aj Dáške

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.