Zavrieť

Porady

DP DPH-dobropis?

Asi sa to už písalo, ale neviem kde...Mnou vystavený dobropis dám do akého riadku DP DPH? Tiež riadok 23 a 24? (tam mi ho totiž hodil softvér), alebo r.03?
Vopred veľká vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slavo je offline (nepripojený) slavo

    slavo
    Skus si dať vyhľadať slovo dobropis.
    Ja ale by som potreboval poradiť, či napr. taka faktúra za vyučtovanie energie, ktoru mi dobropisuju , tiež patri na riadok 25, keď v podstate nejde o zrušenie dodavky ani zníženie ceny?
    Nemôžem iba jednoducho o dobropisované DPH ponížiť výšku odpočítanej dane?
    Ďakujem za radu.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    to Slavo.

    Ja si myslím, že v tom prípade na ktorý sa pýtaš sa nejedná o dobropis, ktorý sa podľa §25 zákona o DPH vystavuje v prípadoch tam vymenovaných. Ide vlastne len o preplatok z vyšších záloh a nižšej spotreby ale pri zmluvne dohodnutých cenách.

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Keď ja vystavujem dobropisy, musím ich dať do riadku 23 a 24/§25/. Keď dostanem ja dobropis, tak ho dám do riadku 25 /§53/. Pozri si tie paragrafy.
    Tie dobropisy sa uvedú v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom
    sa vyhotovil doklad o oprave základu dane /§25ods.3/
    Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane./§53ods.2/

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    slavo ja si tiež ako ester nemyslím že ide o dobropis nie je to oprava odpočítanej dane vystavená podľa §25 ale len vyúčtovanie na základe zaplatených záloh a skutočného odberu takže tiež to nedávam do r.23,24 ale r.15

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Jani, ja som si myslela, že je to naopak, veď par.25 hovorí:"Základ dane pri DODANÍ tovaru alebo služby a pri NADOBUDNUTÍ tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví... Nie toto má ísť do riadku 23? Keď mne opraví dodávateľ základ dane??? Treaz som ja riadny JELEŇ.

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    valeri čomu nechápeš presne ti to janka rozpísala - tebou vystavený dobropis s DPH r.23,24 tebe vystavený dobropis r.25 a dobropis z EÚ r.23,24,25 - tam musíš aj vstup aj výstup lebo pôvodnú fa si zdanila vstup aj výstup

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Musím si to riadne pozrieť, ešte som nerobila ani jedno, ani druhé, tak som sa ani podrobnejšie nezamýšľala a neštudovala. Od Vás to mám teda "lopatisticky" vysvetlené. Díííík!!!

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Prosim Vas akym kurzom prepocitavate dosly dobropis z EU pre ucely DPH, kurzom vystavenia dobropisu al. kurzom povod. faktury?

    Dakujem za rady!!!

    Milada je offline (nepripojený) Milada

    Milada
    Nemáte niekto skúsenosti s obchodnými reťazcami, konkrétne s Kauflandom mám
    dosť veľký problém?

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Dobropis do DPH prepočítavate kurzom pôvodnej faktury ....a do účtovníctva ktorým kurzom? Dňom vystavenia faktury,alebo tiež kurzom pôvodnej faktury???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.