Zavrieť

Porady

vrátenie peňazí pri reklamácií - akou formou a za aký čas ?

Zdravým ,
Chcel by som sa na vás ľudia obrátiť , s prozbou ...
Tovar zakúpený , prostredníctvom internetového (zásielkového) obchodu , ale prevzatý na osobný odber ...
Vec sa pokazila , riešila sa reklamácia , všetko bolo uznané a od predajcu bolo dožadované , či sa znova objedná daná vec za tu istú sumu (pričom už je drahšia) , alebo v tej cene sa niečo iné vyberie z jeho obchodu a plus sa niečo doplatí alebo vrátenie peňazí (odstúpenie od zmluvy) ...
Bolo vybrané vrátenie peňazí (odstúpenie od zmluvy) .
Všetko ako má byť , ale prekvapilo ma že predajca (poverená osoba , ktorá vybavuje reklamácie na predajni) požadovala číslo účtu na ktoré pošle peniaze . Pričom ja som platil v hotovosti (mám nárok požadovať vrátenie peňazí vo forme akou som ja platil ?)
A ak už , tak aká je lehota vrátenia peňazí ? ak sa odstúpi od zmluvy - plní znaky 2 vecí (zmluva sa ruší a peniaze sa vrátia - kupno predajna hodnota) ... čakám na účet už asi 1.5 týždňa ...
A kamarát , ktorý , cez ten istý obchod reklamoval ,presne tým istým spôsobom ako ja ,mu bolo vrátenie peňazí na účet po 2 och týždňoch a O 1 € MENEJ (zrejme cena za prevod na účet)... zanedbatelné , ale naštve to ...
tak sa pýtam ... Mám nárok na vrátenie peňazí v hotovosti , alebo formou akou si ja vyberiem ? a do akého odstupu času ?

Neviem to nikde presne uvedené nájsť ,,, ani v občianskom zákonníku ale ani v obchodnom ... za prípadné odpovede , ďakujem ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A informoval si sa u predajcu, ci je moznost vratit peniaze v hotovosti?

    Precitaj si aj ich obch.podmienky, tam by mali mat uvedene podrobnosti reklamacii,

    orimp je offline (nepripojený) orimp

    orimp
    Tiež by ma zaujímala odpoveď:do kedy musí vratiť predávajúci peniaze,napr ak ide o vyššiu sumu 500-1000€,ak spotrebitel odstúpil od zmluvy?A akou formou?
    Ďakujem

    subjekt6792 je offline (nepripojený) subjekt6792

    subjekt6792
    V prvom rade je potrebné si preštudovať ako už bolo vyššie spomenuté všeobecné obchodné podmienky toho konkrétneho predajcu, inak je povinný vás vyplatiť akonáhle vybavil reklamáciu týmto spôsobom.
    A čo sa týka spôsobu vyplatenie,voľba je na predávajúcom, ibaže by ste sa sním písomne dohodli inak.

    vrátenie peňazí pri reklamácií - akou formou a za aký čas ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.