Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie danie za rok 2012

Dobry den,
chcela by som radu. som na rodicovskej dovolenke. Od 12.10.2011 som bola na materskej dovolenke do 5.6.2012. Od 6.6.2012 som na rodicovskom. Manzel pracuje mal aj zivnost ale nic v nej nemal preto ju skoncil. Teraz neviem ako a ci budeme mat nejaky ten preplatok kedze som nepracovala uz minuly rok. mozem si ja podat danove? alebo mam spravit danove priznanie manzelovi a uplatnit si nezdanitelnu ciastku? ako to je? dakujem

Moja materska za rok 2012 bola 3255,90 iny prijem som nemala potom uz len rodicovsky. A NCZD je 3644,74. rozdiel 388,84 co nam vysiel mi vratia?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

majenka1 Pozri príspevok
ahojte,

ak nas zamestnanec u nas pracoval v roku 2012 2 mesiace na dohodu, nasledne 5 mesiacov bol v pracovnom pomere, a mal podpisane vyhlasenie, uvadzam do rocneho zuctovania do uhrnu aj prijem z dohody, z ktoreho nebol zrazeny preddavok na dan (kedze uplatnoval si u nas NCZD? Podla mna ano,len sa chcem uistit
príjem z dohody je rovnako príjem zo závislej činnosti, zdaňovaný preddavkovou daňou.
1 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, poprosím o radu..

zamestnanec si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku na manželku (doložené potvrdenie z dohody o prac.činnosti , okrem uvedeného nemala žiadny iný príjem + doniesol mi doklad z VšZp o zaplatení poistného za rok 2012 - 12x47,58= 523,58 €). viem ,že vlastný príjem manželky sa poníži o povinné zaplatené poistné a príspevky .. nie som si celkom istá ,či jej môžem od manželkinho príjmu odpočítať poistné , ktoré si platí sama)...dakujem
0 0