Zavrieť

Porady

Zákon o prístupe k informáciám - ako to funguje ?

Dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť o Zákone k slobodnému prístupu k informáciám?
Jedná sa o to, že bola realizovaná stavba "na čierno" - nelegálna. Stavebná inšpekcia túto skutočnosť potrvdila, ale zarazilo ma jej stanovisko - že Obecný úrad (ako orgán zastupujúci Stavebný úrad) sa so stavebníkom doholi, ako budú ďalej postupovať. Teda my oznamovatelia sme sa vôbec nič nedozvedeli. Domnievame sa, že mu vydal dodatočné povolenie...neudelil sankciu.... nakoľko sú to kamaráti.
Podľa čoho máme osloviť pána starostu, aby nám poskytol info - ako a či vôbec v danej veci koná? .

Dakujem za názory.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

miroslav42 Pozri príspevok
Prezrel a aj prečítal som si ten zákon, no ako nazvať list, ako Výzvu ? Alebo o ktorý konkrétny § sa v danej veci oprieť ?
Ty sa neopieraj o žiadny paragraf, ale odvolaj sa v liste -žiadosti na zákon č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám a v tej žiadosti zrozumiteľne popíš, akú potrebuješ informáciu, žiadne dôvody tam nemusíš uvádzať na čo to potrebuješ. Ty potrebuješ iba informácie. A samozrejme v žiadosti musíš aj napísať akou formou si praješ poslať tú informáciu a kde na akú adresu, to som už písala predtým.
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Magda36 Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, toto by teda zaujímalo aj mňa. Riešila som niečo s primátorkou a odbila ma, že ona mi nič sprístupňovať nemusí. Tak som odišla s dlhým nosom a bez informácii.
Používaj písomný styk a formuluj žiadosť zrozumiteľne, musí Ti v zmysle zákona č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám odpovedať, v zákonnom stanovenom termíne. Keď je človek neznalý, tak má smolu, to platí všade.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať