Zavrieť

Porady

daňové priznanie pre opatrovateľky

Dobrý den, vedel by mi niekto pomôcť s danovým priznaním pre opatrovateľku, ktorá má
živnosť v rakúsku, ale musí podať danové priznanie aj na slovensku?Dakujeeem...
Usporiadat
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

zhv
Rakúske odvody sa majú uviesť v DP na SK.
???????????????????
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Máš to aj v poučení, preukázateľne zaplatené odvody v zahraničí uvádzaš pod tab. č 1 na str. 3 DP-B, vstupujú aj do výdavkov na r.9, ďalej vypĺňaš odd. XIV , ale v prílohe č.1 odvody zaplatené v zahraničí neuvádzaš.
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

Poraďáci prosím poraďte, opatrovateľka živnosť rakúska, uplatnila si daňový bonus na Slovensku, má v tomto prípade nárok aj na daňový bonus - negatívnu daň - aj v Rakúsku? Ďakujem za odpoveď.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Ali36
Poraďáci prosím poraďte, opatrovateľka živnosť rakúska, uplatnila si daňový bonus na Slovensku, má v tomto prípade nárok aj na daňový bonus - negatívnu daň - aj v Rakúsku? Ďakujem za odpoveď.
Ak spĺňa podmienky nároku aj podľa rakúskeho zákona, tak áno.
2 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Prosím vás o radu. Opatrovateľka na SK živnosť opatruje v Nemecku. Faktúra je vystavená na klienta v nemecku a zo sprostredkovatelskej agentúry jej príde faktúra za sprostredkovanie. Aj v jej prípade musím pripočítať k fakúram dennú sadzbu 6,54€/den ( 185*6,54)? Jej sa asi netýka vyňatie príjmov zo zahraničia? Dakujem
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

kira
Prosím vás o radu. Opatrovateľka na SK živnosť opatruje v Nemecku. Faktúra je vystavená na klienta v nemecku a zo sprostredkovatelskej agentúry jej príde faktúra za sprostredkovanie. Aj v jej prípade musím pripočítať k fakúram dennú sadzbu 6,54€/den ( 185*6,54)? Jej sa asi netýka vyňatie príjmov zo zahraničia? Dakujem
Sadzba 6,54 ani vyňatie príjmu sa jej netýka.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

zanetth
kira
Prosím vás o radu. Opatrovateľka na SK živnosť opatruje v Nemecku. Faktúra je vystavená na klienta v nemecku a zo sprostredkovatelskej agentúry jej príde faktúra za sprostredkovanie. Aj v jej prípade musím pripočítať k fakúram dennú sadzbu 6,54€/den ( 185*6,54)? Jej sa asi netýka vyňatie príjmov zo zahraničia? Dakujem
Sadzba 6,54 ani vyňatie príjmu sa jej netýka.
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoved.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

kira
zanetth
kira
Prosím vás o radu. Opatrovateľka na SK živnosť opatruje v Nemecku. Faktúra je vystavená na klienta v nemecku a zo sprostredkovatelskej agentúry jej príde faktúra za sprostredkovanie. Aj v jej prípade musím pripočítať k fakúram dennú sadzbu 6,54€/den ( 185*6,54)? Jej sa asi netýka vyňatie príjmov zo zahraničia? Dakujem
Sadzba 6,54 ani vyňatie príjmu sa jej netýka.
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoved.
Vraciam sa spať k vyňatiu príjmov, náhodou som našla v Porade odpoved, ktorá ma zamotala. Poprosím vás tu je :
mysimis
13.02.10, 18:06
Prosím poraďte.
som opatrovateľka v nemecku na slovenský živnostenský list, vystavujem faktúry na osobu v nemecku, ktorú opatrujem, môžem si urobiť cestovný príkaz, v ktorom by som si uplatnila diety v nemecku počas celej doby opatrovania a ešte k tomu 5% vreckové? a daň si to do nákladov? Ak by to bolo možné? pre mňa je to výhodnejšie ako tých 40%.
ďakujem.

Príjmy z Nemecka sú vyňaté zo zdanenia, čiže nie je potrebné robíť cestovné príkazy, ale stačí priznať príjmy - k nim 40% výdavky, vyčísliť základ dane a následne tieto príjmy vyňať zo zdanenia.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

kira
kira
zanetth
kira
Prosím vás o radu. Opatrovateľka na SK živnosť opatruje v Nemecku. Faktúra je vystavená na klienta v nemecku a zo sprostredkovatelskej agentúry jej príde faktúra za sprostredkovanie. Aj v jej prípade musím pripočítať k fakúram dennú sadzbu 6,54€/den ( 185*6,54)? Jej sa asi netýka vyňatie príjmov zo zahraničia? Dakujem
Sadzba 6,54 ani vyňatie príjmu sa jej netýka.
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoved.
Vraciam sa spať k vyňatiu príjmov, náhodou som našla v Porade odpoved, ktorá ma zamotala. Poprosím vás tu je :
mysimis
13.02.10, 18:06
Prosím poraďte.
som opatrovateľka v nemecku na slovenský živnostenský list, vystavujem faktúry na osobu v nemecku, ktorú opatrujem, môžem si urobiť cestovný príkaz, v ktorom by som si uplatnila diety v nemecku počas celej doby opatrovania a ešte k tomu 5% vreckové? a daň si to do nákladov? Ak by to bolo možné? pre mňa je to výhodnejšie ako tých 40%.
ďakujem.

Príjmy z Nemecka sú vyňaté zo zdanenia, čiže nie je potrebné robíť cestovné príkazy, ale stačí priznať príjmy - k nim 40% výdavky, vyčísliť základ dane a následne tieto príjmy vyňať zo zdanenia.
Odpoveď je nesprávna. Ak robí opatrovateľka na slovenskú živnosť (to je jedno, v ktorom štáte), žiadne príjmy nevyníma, všetky príjmy na slovenskú živnosť zdaňuje na Slovensku.
5 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

Dobrý deň,poprosím Vás o radu k Sachbezug - má si to do príjmov dávať každá opatrovateľka, ktorá si chce robiť daňové priznanie aj v prípade keď si uplatňuje výdavky paušálom alebo aj pri skutočných výdavkoch
ešte jedna otázka - v daňovom priznaní AT formulár E1 sa príjmy nejako rozpisujú alebo sa spolu Taggeld, Reisegeld, Sachbezug, príp. *náhrada za úhradu soc. poistenia - Sozialversicherung napíšu do kolonky9040
a výdaje pri uplatnení paušálu sa napíšu do kolonky 9225 (zaplatené odvody do SVA), 9259 (12%paušál)
a rozdiel je čistý príjem na riadku 43
Pochopila som to správne ? Ďakujem za odpoveď
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

KisKis
Dobrý deň,poprosím Vás o radu k Sachbezug - má si to do príjmov dávať každá opatrovateľka, ktorá si chce robiť daňové priznanie aj v prípade keď si uplatňuje výdavky paušálom alebo aj pri skutočných výdavkoch
ešte jedna otázka - v daňovom priznaní AT formulár E1 sa príjmy nejako rozpisujú alebo sa spolu Taggeld, Reisegeld, Sachbezug, príp. *náhrada za úhradu soc. poistenia - Sozialversicherung napíšu do kolonky9040
a výdaje pri uplatnení paušálu sa napíšu do kolonky 9225 (zaplatené odvody do SVA), 9259 (12%paušál)
a rozdiel je čistý príjem na riadku 43
Pochopila som to správne ? Ďakujem za odpoveď
Sachbezug si pripočítava tá, ktorá má rakúsku živnosť, to je jedno akým spôsobom uplatňuje výdavky. Príjmy sa v AT-DP sa uvádzajú spoločne v jednej sume. Zvyšok tak ako si napísala.
2 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

Ďakujem pomohli ste mi
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť čistý príjem opatrovateľky je 14000 eur - čiže daňové priznanie musí podať. Chcem sa spýtať, môže si uplatniť Kinderfreibetrag a za akých podmienok (je vydatá a rodinné prídavky poberá z AT celý rok 2015). A z akej sumy sa potom platí daň v AT je to rozdiel medzi 14000-11000 a z toho je 36,50% daň?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
po daňovej reforme sú príjmy nad sumu 11000 - 18000 € zdaňované 25 % ( namiesto 36,5 %)
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

KisKis
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť čistý príjem opatrovateľky je 14000 eur - čiže daňové priznanie musí podať. Chcem sa spýtať, môže si uplatniť Kinderfreibetrag a za akých podmienok (je vydatá a rodinné prídavky poberá z AT celý rok 2015). A z akej sumy sa potom platí daň v AT je to rozdiel medzi 14000-11000 a z toho je 36,50% daň?
Kinderfreibetrag si môže uplatniť (podmienkou je poberanie prídavkov z Rakúska min. 7 mesiacov v danom roku). Kinderfreibetrag jej zníži základ dane (o 220 Eur na dieťa v roku 2015). Daň 36,5 %platí zo sumy ktorá prekročí hranicu 11 000 Eur (po zohľadnení všetkých odpočítateľných položiek).
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

hanelie
po daňovej reforme sú príjmy nad sumu 11000 - 18000 € zdaňované 25 % ( namiesto 36,5 %)
Ale to bude platiť až pre DP za rok 2016. Novela vstúpila do platnosti 1.1.2016.
Samozrejme u rakúskych zamestnancov sa už pri zrážkach dane zo mzdy od 1.1.2016 už uplatňujú nové sadzby.
Naposledy upravil zanetth : 02.03.16 at 11:30
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

Takže teraz v DP AT platí 36,5% z príjmu, ktorý prekročil hranicu 11000,- A ešte jedna otázka to Grundfreibetrag z DP AT na riadku 9221 čo je 13% zo základu dane (maximálne do sumy 3900 eur) si môže uplatniť každý opatrovateľ či už pri paušále alebo pri skutočných výdavkoch
Keď to dobre chápem tak keď si uplatní ešte tých 13% a potom bude pod hranicou 11000 - tak daň v AT neplatí??
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

KisKis
Takže teraz v DP AT platí 36,5% z príjmu, ktorý prekročil hranicu 11000,- A ešte jedna otázka to Grundfreibetrag z DP AT na riadku 9221 čo je 13% zo základu dane (maximálne do sumy 3900 eur) si môže uplatniť každý opatrovateľ či už pri paušále alebo pri skutočných výdavkoch
Keď to dobre chápem tak keď si uplatní ešte tých 13% a potom bude pod hranicou 11000 - tak daň v AT neplatí??
Áno, dobre chápeš, môže si uplatniť aj Grundfreibetrag 13% a keď bude pod hranicou 11 000, tak AT DP podávať nemusí (môže), daň bude nulová.
0 0
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

Dobrý večer, mala by som prosbu, ešte nikdy som nerobila DP opatrovateľku čo robí v Rakúsku. Dnes mi priniesla bločky, na jednej bola suma, čo dostáva za opatrovanie, a na druhej tiež dostáva nejaké peniaze, čo ona potom odvádza ako odvody. Mám spočitať všetko, a to bude mať ako celý príjem? Mám vyplniť B-ko? Tú sumu uvediem do VI. oddielu 2. bod zo živnosti.Potom dám pausál 40 percent? Treba dať aj odpocitateľnú položku. Chce, aby sme dali aj danový bonus na dcéru, ona sama ju vychováva. To sa dá. dakujem za skorú odpoved.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tóthová Csilla
Dobrý večer, mala by som prosbu, ešte nikdy som nerobila DP opatrovateľku čo robí v Rakúsku. Dnes mi priniesla bločky, na jednej bola suma, čo dostáva za opatrovanie, a na druhej tiež dostáva nejaké peniaze, čo ona potom odvádza ako odvody. Mám spočitať všetko, a to bude mať ako celý príjem? Mám vyplniť B-ko? Tú sumu uvediem do VI. oddielu 2. bod zo živnosti.Potom dám pausál 40 percent? Treba dať aj odpocitateľnú položku. Chce, aby sme dali aj danový bonus na dcéru, ona sama ju vychováva. To sa dá. dakujem za skorú odpoved.
všetko je v poriadku, nezabudni na sachbezuge, je v 6,54 € hodnote za 1 deň, a nezabudni základ dane vyňať r . 82 , vyčísliť poistné a vyplniť aj tbl. na oddiely XIII. , inak DB je nárok aj z príjmu zo zahraničia
0 0
Načítať ďalšie