Zavrieť

Porady

daňové priznanie pre opatrovateľky

Dobrý den, vedel by mi niekto pomôcť s danovým priznaním pre opatrovateľku, ktorá má
živnosť v rakúsku, ale musí podať danové priznanie aj na slovensku?Dakujeeem...
Usporiadat
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

A ten sachbezuge to je tiež príjem este k ostatným? V máji mala svadbu, ten mesiac nebola v rakúsku, ale hovorila, že aj ten mesiac zaplatila ten odvod za seba. No o tom potvrdenie nemám, mám od nej vypítať?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tóthová Csilla
A ten sachbezuge to je tiež príjem este k ostatným? V máji mala svadbu, ten mesiac nebola v rakúsku, ale hovorila, že aj ten mesiac zaplatila ten odvod za seba. No o tom potvrdenie nemám, mám od nej vypítať?
2 x áno
sachbezuge je nepeňažný príjem
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

Chcem sa spýtať v DP AT môžem dať do výdajov cestu, SVA, poplatky WKO, poplatky slovenskej agentúre a dám to do riadku na E1a 9230, môžem si ešte niečo dať do výdajov?. Mám to správne?
A keď si chcem uplatniť Kinderfreibetrag, vypisujem ešte nejaké tlačivá a dokladám potvrdenie o návšteve školy?
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

KisKis
Chcem sa spýtať v DP AT môžem dať do výdajov cestu, SVA, poplatky WKO, poplatky slovenskej agentúre a dám to do riadku na E1a 9230, môžem si ešte niečo dať do výdajov?. Mám to správne?
A keď si chcem uplatniť Kinderfreibetrag, vypisujem ešte nejaké tlačivá a dokladám potvrdenie o návšteve školy?
A uplatňuješ skutočné alebo paušálne výdavky?
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

zanetth
KisKis
Chcem sa spýtať v DP AT môžem dať do výdajov cestu, SVA, poplatky WKO, poplatky slovenskej agentúre a dám to do riadku na E1a 9230, môžem si ešte niečo dať do výdajov?. Mám to správne?
A keď si chcem uplatniť Kinderfreibetrag, vypisujem ešte nejaké tlačivá a dokladám potvrdenie o návšteve školy?
A uplatňuješ skutočné alebo paušálne výdavky?
Uplatňuje si skutočné výdavky ja som len na vážkach pri výdavkoch slovenskej agentúre - či si to môže uplatniť v rakúskom daňovom priznaní a či sa to dáva na riadok 9230 alebo na riadok 9190(provisionen an Dritte)
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Poplatky agentúre môžeš to dať aj do r. 9190, môže si to uplatniť ak jej slovenská agentúra sprostredkovala prácu v AT na rakúsku živnosť. Do výdavkov by sa dali ešte započítať napr.poplatky za nejaké kurzy napr. nemčiny a pod., ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou. Ak chceš uplatniť Kinderfreibetrag tak musíš vyplniť a priložiť k DP tlačivo L1k (nedá sa stiahnuť z internetu). Potvrdenie o návšteve školy sa neprikladá, nárok na Kinderfreibetrag je len vtedy ak daňovník poberal na dieťa rakúske prídavky aspoň 7 mesiacov.
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

zanetth
Poplatky agentúre môžeš to dať aj do r. 9190, môže si to uplatniť ak jej slovenská agentúra sprostredkovala prácu v AT na rakúsku živnosť. Do výdavkov by sa dali ešte započítať napr.poplatky za nejaké kurzy napr. nemčiny a pod., ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou. Ak chceš uplatniť Kinderfreibetrag tak musíš vyplniť a priložiť k DP tlačivo L1k (nedá sa stiahnuť z internetu). Potvrdenie o návšteve školy sa neprikladá, nárok na Kinderfreibetrag je len vtedy ak daňovník poberal na dieťa rakúske prídavky aspoň 7 mesiacov.
Veľmi pekne Ďakujem.
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

dobrý deň chcem sa spýtať ku formuláru na úľavu Kinderfreibetrag L1k v AT daňovom priznaní treba vypísať aj formulár L1i a zaškrtnúť tam žiadosť o neobmedzenú daňovú povinnosť?
a ešte keď vo formulári E1 zaškrtnem Alleinerzieherabsetzbetrag - treba k tomu ešte potvrdenie zo SK o neobmedzenej daň.povin. formulár Bescheinigung EU (EWR) alebo sa k tomu už nedokladá nič. A ako mi potom vyplatia negatívnu daň, priložím k daňovému nejakú žiadosť alebo až po vyrozumení z finančného úradu.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Áno, v L1i zaškrtnúť žiadosť o neobmedzené zdaňovanie, treba priložiť Bescheinigung EU/EWR. Keď Ti príde Bescheid, kde budeš mať vyčíslenú negatívnu daň, pošleš krátku žiadosť o jej vyplatenie s uvedením čísla účtu. Resp. hneď k Dp môžeš priložiť list v znení, že prípadný preplatok dane resp. negatívnu daň žiadaš vyplatiť na účet....
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

dobrý deň môže si opatrovateľka teraz v roku 2016 podať daňové priznanie aj za roky 2013,2014,2015 ? aj keď nebola vyzvaná chce si ho podať dobrovoľne. Niekde som počula, že daňové si môže dať spätne 3 roky dozadu - čiže za každý rok dá zvlášť na tlačive platnom pre daný rok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak mala povinnosť podávať DP, tak musí podať aj keď neskoro. Samozrejme, za každý rok zvlášť.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ano na tlačive platnom pre daný rok
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

nemala povinnosť podať len sa rozhodla, že teraz chce podať za 3 roky dozadu budú z toho aj nejaké sankcie v AT alebo tam môže podať aj za tie roky spätne teraz
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
no je to na zváženie - môžu jej dať za tie roky doplatiť *SVA ( to je síce môžu dať aj tak, ale toto je vyššia pravdepodobnosť )
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

s tým je asi zmierená lebo na toto som ju upozornila, že jej navýšia odvody a príde aj nejaký doplatok, takže ďakujem za info idem hľadať tie staršie formuláre
0 0
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

dobrý deň prajem, prosím vás aké SK NACE treba uviesť opatrovateľky v Rakúsku? Ďakujem
0 0
KisKis KisKis

KisKis je offline (nepripojený) KisKis

Tóthová Csilla
dobrý deň prajem, prosím vás aké SK NACE treba uviesť opatrovateľky v Rakúsku? Ďakujem
96090-ostatné osobné služby
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tóthová Csilla
dobrý deň prajem, prosím vás aké SK NACE treba uviesť opatrovateľky v Rakúsku? Ďakujem
88,10,0

Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím
0 0
Tóthová Csilla Tóthová Csilla

Tóthová Csilla je offline (nepripojený) Tóthová Csilla

Ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
opatrovateľky v rakúsku majú SK NACE 96 09 0
1 0
Načítať ďalšie