Zavrieť

Porady

Vymahanie skody od firmy

Uz niekolko rokov sa sudim s firmou o nahradu skody co mi sposobili ich konanim. Pri podavani navrhu som dodal vsetko potrebne a za dobu 4 rokov co trva sudenie som nic nedokladal. Napriek tomu sa to taha uz tak dlho a sudca sa mi zda ze je dost ustretovy voci zalovanemu, stale mu predlzuje terminy aby mohli doniest tamto, toto a co ja viem co este, uz sa zacalo aj marodovat.... "vraj maju pravo branit sa....."

Uz som pripraveny aj na to, ze pokial sa to v tomto ******** state ukonci tak firma uprace vsetko co ma. (nie som nadseny moc amerikou, ale keby to bolo tam, tak uz su davno postaveni k muru.... rozsudok by bol vyneseny na prvom pojednavani)

MOJA OTAZKA: da sa nieco urobit aby sa zabranilo tomu, ze firma do skoncenia sudu vsetko uprace a pre mna uz nic nezostane?

Co musi byt splnene aby som potom zazaloval stat za to, ze sposobili prietahy a tym dali moznost "upratat" firmu? A potom moje skody vymahat od statu.

Nebolo by najlepsie keby zrusili firmu este pred ukoncenim sudneho procesu a teda stat by to mal vlastne uz vopred prehrate na medzinarodnom sude za to, ze to vobec dovolil?

Neda sa v tomto zmysle "niekam" napisat a upozornit "stat" nech si ustriehne tento pripad inak to zaplati "stat" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jano.stary Pozri príspevok
    Uz niekolko rokov sa sudim s firmou o nahradu skody co mi sposobili ich konanim. Pri podavani navrhu som dodal vsetko potrebne a za dobu 4 rokov co trva sudenie som nic nedokladal. Napriek tomu sa to taha uz tak dlho a sudca sa mi zda ze je dost ustretovy voci zalovanemu, stale mu predlzuje terminy aby mohli doniest tamto, toto a co ja viem co este, uz sa zacalo aj marodovat.... "vraj maju pravo branit sa....."
    Klasika ....
    Uz som pripraveny aj na to, ze pokial sa to v tomto ******** state ukonci tak firma uprace vsetko co ma. (nie som nadseny moc amerikou, ale keby to bolo tam, tak uz su davno postaveni k muru.... rozsudok by bol vyneseny na prvom pojednavani)
    V USA nestrieľa ...možnosti sú - el. kreslo , injekcia , plyn ...
    Našich zákonodarcov by sa dalo poriešiť vhodnejšou formou - podľa šárie ...

    MOJA OTAZKA: da sa nieco urobit aby sa zabranilo tomu, ze firma do skoncenia sudu vsetko uprace a pre mna uz nic nezostane?
    NIE , nedá sa - máš smolu ...ako plno ďaľších ...
    Co musi byt splnene aby som potom zazaloval stat za to, ze sposobili prietahy a tym dali moznost "upratat" firmu? A potom moje skody vymahat od statu.
    Jedinec musí splniť hlavne dôkazovú stránku kauzy ...
    Nebolo by najlepsie keby zrusili firmu este pred ukoncenim sudneho procesu a teda stat by to mal vlastne uz vopred prehrate na medzinarodnom sude za to, ze to vobec dovolil?
    Neblázni ...medzinárodný súd by bol zahltený tými prípadmi zo Slovenska , že na iné by nemak dlhú dobu čas ...
    Neda sa v tomto zmysle "niekam" napisat a upozornit "stat" nech si ustriehne tento pripad inak to zaplati "stat" ?
    Môžeš sa sťažovať na nadriadené orgány súdu za tie prieťahy v súdnom konaní ....ale ako vravím , musíš dokázať...
    ...

    jano.stary je offline (nepripojený) jano.stary

    jano.stary
    a da sa aspon nejako zabranit konatelom aby dalej "konali" v inych firmach alebo je tato bananova republika iba na ochranu podvodnikov?

    podla mna ak si nesplnili povinosti nemali by uz mat dovolene podnikat.....

    Vymahanie skody od firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.