Zavrieť

Porady

Daňové priznanie tlačivo B

Prosím o radu, chcem si overiť, či správne vypĺňam daň.priznanie B:
SZČO nie je platcom odvodov do SP, platí len odvody do ZP. V DP si uplatňuje "paušálne 40 % výdavky", odvody do ZP si neuplatňuje vo výdavkoch, aby mu nevyšla strata. Na str.3 DP pod tabuľkou č. 1 - preukázateľne zaplatené poistné na ZP neuvádzam nič, nakoľko odvody ZP nie sú zahrnuté vo výdavkoch?
Na str. 12 v r. 10 uvádzam skutočne uhradené preddavky na ZP, ktoré sa týkajú roku 2012, t.j. vrátane
úhrady 8.1.13 za december 2012, bez výsledku ročného zúčtovania?
Ďakujem.
Usporiadat
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

cez SW AlFA. ja som sa sekla je to na 105
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

vedela by si mi ešte poradiť že zamestnávala v kozm. salone dva mesiace na dohodu jednu slečnu...ja som to dala ako mzda a čo zaplatila za ňu do SP som dala ako poistné. Ona účtuje v JÚ. Alebo to rovno mam dať do prevádzkových nákladov a hotovo?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
cez SW AlFA. ja som sa sekla je to na 105
prečo ten r. 114 ?
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

nie nerobím dodatočné...pozriem sa na to
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
vedela by si mi ešte poradiť že zamestnávala v kozm. salone dva mesiace na dohodu jednu slečnu...ja som to dala ako mzda a čo zaplatila za ňu do SP som dala ako poistné. Ona účtuje v JÚ. Alebo to rovno mam dať do prevádzkových nákladov a hotovo?
Timejka, to nemyslíš vážne - mzda v postupoch účtovania pre JU ako prevádzkový náklad ...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

riadok 114 je Dańový preplatok , znížený o zamestnávateľom nesprávne vyplatený DB
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
riadok 114 je Dańový preplatok , znížený o zamestnávateľom nesprávne vyplatený DB
Súhlasím, ale týka sa dodatočného DP.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ja som to dala ako mzdy, nie prevádzkový náklad.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
ja som to dala ako mzdy, nie prevádzkový náklad.
tak je to správne, výplata mzdy=členenie mzdy, poistné zaplatené zamestnávatelom = členenie poistné
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže je to v poriadku..a takisto nákupdrobného majetkua ko stolička, stôl som dala ako výdavok za materiál ...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
takže je to v poriadku..a takisto nákupdrobného majetkua ko stolička, stôl som dala ako výdavok za materiál ...
tiež správne, môžeš si tam urobiť analytiku "drobný najetok" a nezabudni pri uhrade urobiť zápis do evidencie drobného majetku.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

joj super velmi si mi pomohla...a ešte jedna otázka ona nakupovala také veci na faktúru ako pinzety, dajake vodičky, čist. tamopony...ja som to takisto dala ako materiál
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
joj super velmi si mi pomohla...a ešte jedna otázka ona nakupovala také veci na faktúru ako pinzety, dajake vodičky, čist. tamopony...ja som to takisto dala ako materiál
môže byť
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

´dakujem a ked odovzdám DP musím k tomu dať aj výkaz o majetku a záväzko aj výkaz o príjmoch a výdavkoch asi
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ÚJ k DP podáva aj výkazy.
1 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ďakujem
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ešte jedna otázka , možn hlúpa zadala som v šetky príjmy aj výdavky do alfy..vytlačila som si z alfy doklady...výdavkové aj príjmové. Treba ich aj opečiatkovať alebo stačí ked je v kolonke to predtlačené názov prevádzkyy, adresa , ičo. Je to kozmetický salon - ponuka služieb kozmetických.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Dobrý deň,
v danovom priznaní B treba vyplnať r. 03 SK NACE , lenže moja prevažná činnost je zváračské a zámočnícke práce, lenže taku činnost som v číselníku nenašiel. Čo by som tam mal teda uviesť..
Ďakujem vopred za info.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

slnenko Pozri príspevok
Dobrý deň,
v danovom priznaní B treba vyplnať r. 03 SK NACE , lenže moja prevažná činnost je zváračské a zámočnícke práce, lenže taku činnost som v číselníku nenašiel. Čo by som tam mal teda uviesť..
Ďakujem vopred za info.
činnosť patrí pod obrábanie......
0 0
Načítať ďalšie