Zavrieť

Porady

Zubné mostíky - skúsenosť.

obchodník
Už dlhšie sa zaoberám myšlienkou, že si dám zhotoviť zubné mostíky, namiesto chýbajúcich stoličiek vpravo i vľavo, hore i dolu. Tzv. osmičky mám ... Aké máte skúsenosti s novým stavom, aké riziká môžem očakávať? Som si vedomý, že zubár mi obrúsi zdravé zuby, na ktoré musí uchytiť mostík.
Nedostáva sa vám potrava pod mostíky?
Ďakujem za každú odpoveď.
Usporiadat
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

zuby nasadene/ mostik/, v pondelok ak bude všetko OK - tak naostro, zatial sa neviem vyjadriť, zvykam si
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Super, už aby si mala po tom. Pohodový večer prajem a hlavne nech je bez bolesti .
1 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

kezeso Pozri príspevok
Pridám po čase ďalšiu skúsenosť. Ako spomínam skôr, mám 4 mostíky na zadných zuboch. Niekto tu písal, že pri dobre urobených mostíkoch by sa nemala zachytávať potrava pod nimi. Nie je tomu celkom tak. Záleží od toho, čo papkáte. Najhoršie je mäso. Tá potvora ma naučila, že si musím vždy po jedle umyť zuby. Čiže povinná výbava do tašky bola rozšírená o zubnú kefku.
Ja mám 3 mostíky porcelánové 15 rokov. Stálo to dosť peňazí. Zuby si často umývam, v priebehu dňa , podľa toho, čo jem. Snažím sa, aby som nebola v prievane, nejem horúce jedlá, ani príliš studené. Už sa mi viackrát stalo, že som mala zdúrené a načerveňané ďasná a začalo ma bolieť aj podnebie. Riešila som to tak, že som si dala na tampón zelenú alpu a to miesto som si natierala. A veru niekedy aj v noci ma to prebudilo. Zatiaľ sa mi to vždy podarilo vyliečiť. Používam zubnú pastu Lacalut aktív, aj ústnu vodu červenú Lacalut. Preventívne si ústnu dutinu preplachujem aj kamilkovým, repíkovým, šalviovým čajom. V zime si dávam veľký pozor, často si dávam na ústa šál, aby mi zuby neprechladli. Zatiaľ som s nimi spokojná.
2 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Darina1234 Pozri príspevok
zuby nasadene/ mostik/, v pondelok ak bude všetko OK - tak naostro, zatial sa neviem vyjadriť, zvykam si
​Po týždni ani nebudeš vedieť, že nie sú tvoje. Mozog to príjme ako vlastné.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať