Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Pomýlila som sa v DP za rok 2011 a odviedla som viac ako som mala. Potrebujem poradiť ako vyplniť dodatočné DP, či celé, či len tie riadky kde som sa pomýlila. Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Vyplníš ho celé, tak ako malo byť vyplnené.

    Potom len vyplníš oddiel - rozdiely z dodatočného daňového priznania

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    raynita Pozri príspevok
    aaach .... započítala som do príjmu aj PN, t.j navýšila som základ dane cca o 400 €, nemením spôsob zdaňovnia. Robím FO B, § 5 a 6. Treba mi znížiť čiastkový základ dane zo záv.činnosti a následne aj celkový základ dane. Bude to rozdiel cca 76 € na dani.
    bola som na školení, kde sme rozoberali tému DDP a pani (z komp. centra DU) nám tvrdila, že nie je možné opravovať účtovné knihy, vôbec, t.j. musí DP ostať také aké je, iba budeš prípadné rozdiely meniť v riadkoch DP č. 41 a 42.....
    kn-alka zaujímavé, už som podala XY daňových priznaní, vždy so zmenou v príjmoch alebo výdavkoch a nikto sa nad tým nepozastavil.
    kn-alka ... dodatočných priznaní ...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    veronikasad Pozri príspevok
    Platí to aj pre paušálne výdavky ?
    áno

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    raynita Pozri príspevok
    Pomýlila som sa v DP za rok 2011 a odviedla som viac ako som mala. Potrebujem poradiť ako vyplniť dodatočné DP, či celé, či len tie riadky kde som sa pomýlila. Ďakujem za pomoc
    meniš aj spôsob zdaňovania, napr. z paušálu na skutočné, alebo naopak ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    raynita Pozri príspevok
    Pomýlila som sa v DP za rok 2011 a odviedla som viac ako som mala. Potrebujem poradiť ako vyplniť dodatočné DP, či celé, či len tie riadky kde som sa pomýlila. Ďakujem za pomoc
    v čom si urobila chybu?

    raynita je offline (nepripojený) raynita

    raynita
    aaach .... započítala som do príjmu aj PN, t.j navýšila som základ dane cca o 400 €, nemením spôsob zdaňovnia. Robím FO B, § 5 a 6. Treba mi znížiť čiastkový základ dane zo záv.činnosti a následne aj celkový základ dane. Bude to rozdiel cca 76 € na dani.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    raynita Pozri príspevok
    aaach .... započítala som do príjmu aj PN, t.j navýšila som základ dane cca o 400 €, nemením spôsob zdaňovnia. Robím FO B, § 5 a 6. Treba mi znížiť čiastkový základ dane zo záv.činnosti a následne aj celkový základ dane. Bude to rozdiel cca 76 € na dani.
    Darovala si aj 2% dane ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mila123 Pozri príspevok
    bola som na školení, kde sme rozoberali tému DDP a pani (z komp. centra DU) nám tvrdila, že nie je možné opravovať účtovné knihy, vôbec, t.j. musí DP ostať také aké je, iba budeš prípadné rozdiely meniť v riadkoch DP č. 41 a 42.....
    Platí to aj pre paušálne výdavky ?

    susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

    Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac susan 111979
    Mila123 Pozri príspevok
    bola som na školení, kde sme rozoberali tému DDP a pani (z komp. centra DU) nám tvrdila, že nie je možné opravovať účtovné knihy, vôbec, t.j. musí DP ostať také aké je, iba budeš prípadné rozdiely meniť v riadkoch DP č. 41 a 42.....
    A keď potrebujem opraviť Výkaz majetku za r. 2010?
    Marcelka V Potrebujem urobiť DDP,len kvôli tomu,že som zle vyplnila 12stranu údaje pre zdravotnú a sociálnu poisťovňu.Bude to dobré keď všetko vyplním tak ako v riadnom DP,len tú 12 stranu opravím? Daňový bonus už bol vyplatený,zaškrtnem aj v DDP žiadosť o vyplatenie? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.