Zavrieť

Porady

ako je to s tou zdravou vyzivou ?

neviem najst vysvetlenie a dost meditujem nad tym, ako je to s tou zdravou vyzivou.
hovori sa napr. ze clovek ma denne zjest 3 porcie surovej zeleniny (alebo dokonca 5 ?), inac ma telo nedostatok toho, tamtoho, onoho, trpi tento a tamten organ ... ale realita ?

ved poznam ludi co surovu zeleninu do ust nedaju, ovocie tiez zriedka, tvrdia ze im to nechuti, nechyba .. su naopak napr. vylucne masovy typ a pod, zo zdravej vyzivy sa smeju - a vysledok ? Su podobne casto chori, alebo paradoxne este menej (alebo aj vobec) ako ti co na zdravu zivotospravu myslia kazdy den.

Proste neviem najst vysvetlenie na to, ze podla vsetkych priruciek zdravych vyziv nadobudam dojem, ze ten kto sa toho nedrzi, by mal do par tyzdnov/mesiacov skolabovat, ochoriet na vazne choroby, zlyhavat im organy a pod..

Alebo poviem to naopak - ja velmi dobre viem ze telo potrebuje vitaminy, mineraly atd... odkial to potom organizmy takych ignorantov zdravej vyzivy cerpaju ?? Asimiluju nejako zo vzduchu alebo co ? Nevidim v tom logiku.
Ako mozu fungovat v pohode cele roky, 10rocia ??

Poznam v rodine takeho dochodcu: mlieko, mliecne vyrobky prakticky kategoricky NIE, z ovocia ma vraj palenie zahy - takze nie, .. da si napr. chleba vo vajicku, ponuknem mu k tomu zeleninu - odpoved: vies ze zeleninu nejem. Cvicenie - to je co ? (ak neratam domace prace, prace v zahrade, to by som zase krivdil). Ranajky ? Nikdy nezvykol ranajkovat, mozno len kavu .. a teda prve jedlo byvalo obed. A takto funguje 10rocia, zdravotne celkom ok alebo nadpriemerne ok.
Daka zelenina len varena, v polievkach a tak, ... ale predsa varenie ma tak strasne nicit vitaminy a znehodnocovat stravu ...

Som z toho jelen.
Tot filozoficka tema
Usporiadat
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

petermikuláš Pozri príspevok
.... Ale našťastie nie je to až také zlé pretože ku všetkému tu zatiaľ existuje alternatíva. Produkty všetkého druhu sa dajú kúpiť v celej škále kvality. A podotýkam, že nie vždy je to o cene. Nie vždy je to tak, že kvalitnejšie a zdravšie je aj drahšie. Je to len o našej uvedomelosti, a chcení či nechcení vedieť o veciach okolo nás. Pritom to vôbec veľa nestojí. Na začiatku vždy stačí záujem. ....
Presne vystihnuté. Pri nedávnom "Pekle na talíři" o mlieku http://www.stream.cz/peklonataliri/7...a-taliri-mleko som bola znova vďačná za alternatívu. Oproti propagovanej "kvalite" (mlieko je kvalitný zdroj vápnika) existuje reálna kvalita v alternatíve. Spracované mlieko vôbec nie je kvalitným zdrojom vápnika. Pri dnešných technológiach ani len zdrojom, lebo spracovaním sa zničia enzýmy potrebné na jeho vstrebanie. Našťastie je tu alternatíva v sezamových semienkach, v maku. ... My už nie sme generácia s tuhým koreňom, pri dnešnom spôsobe života nám dlhovekosť nehrozí. Máme informácie, treba sa v nich zorientovať, poznať čo je dobré a čo ma zabíja.
Naposledy upravil gilda : 19.02.13 at 06:53
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dovolíme aby nám zase postriekali Tatry neurotoxínmi????
2 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

to je vsetko pekne co pisete, a som rad ze tu mnohi napisali (stavbar, aj nejaky zrejme lekar atd), len zadanie temy bolo trocha o inom. Nie o kompletnom zdravom zivotnom style, ale konkretne o jednej jej casti - o zdravej vyzive, o tom co sa oficialne uvadza ze telo musi prijimat aby fungovalo v zdravi.

ze ako mozu zit a fungovat ti ludia co prijimaju len zlomky davok (a to cele roky !) co sa oficialne uvadza ze je nevyhnutne pre organizmus. Uz kvoli tomuto jedinemu faktoru by nemali zit alebo by to mali byt uplne trosky.

Mne z toho vyplyva ze tych co aj u nas v praci vidim, ako si cistia kadejake oriesky, zeleninu, stale nieco chrumu, kadejake klicky, vlocky atd. .. prijmu 10x viac vitaminov a mineralov ako ti ignoranti... tak to robia asi dost zbytocne, ziju v nejakom klame.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

roman29 Pozri príspevok
to je vsetko pekne co pisete, a som rad ze tu mnohi napisali (stavbar, aj nejaky zrejme lekar atd), len zadanie temy bolo trocha o inom. Nie o kompletnom zdravom zivotnom style, ale konkretne o jednej jej casti - o zdravej vyzive, o tom co sa oficialne uvadza ze telo musi prijimat aby fungovalo v zdravi.

ze ako mozu zit a fungovat ti ludia co prijimaju len zlomky davok (a to cele roky !) co sa oficialne uvadza ze je nevyhnutne pre organizmus. Uz kvoli tomuto jedinemu faktoru by nemali zit alebo by to mali byt uplne trosky.

Mne z toho vyplyva ze tych co aj u nas v praci vidim, ako si cistia kadejake oriesky, zeleninu, stale nieco chrumu, kadejake klicky, vlocky atd. .. prijmu 10x viac vitaminov a mineralov ako ti ignoranti... tak to robia asi dost zbytocne, ziju v nejakom klame.
Naozaj veľmi zaujímavá téma.
Môj názor. Určite boli robené výskumy na vzorke ľudí, čo treba aby telo fungovalo. A kedže tie výskumy neboli robené na celom ľudstve tak je to len nejaké odporúčanie, koľko toho asi by sme mali prijať aby telo fungovalo.

Každý organizmus funguje ináč, samozrejme princíp je ten istý ale výsledný efekt taký byť nemusí. Telo si podľa mňa vyžiada to svoje. Sem tam potreby tela ignorujeme, to je fakt tak telo si nájde iný spôsob ako si pomôcť. Vezmime si malé deti, úplne v pohodke jedia zem, alebo olizujú steny v bytoch. Telo si to žiada a oni nepremýšľajú, že to sa nesmie, že to nemajú robiť.

Preto niektorí môžu sa zdravo stravovať podľa všeobecne zaužívaných pravidiel, a môžu mať väčšie problémy ako človek čo jedáva slaninu a také tzv. nezdravé veci.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

roman29 Pozri príspevok
to je vsetko pekne co pisete, a som rad ze tu mnohi napisali (stavbar, aj nejaky zrejme lekar atd), len zadanie temy bolo trocha o inom. Nie o kompletnom zdravom zivotnom style, ale konkretne o jednej jej casti - o zdravej vyzive, o tom co sa oficialne uvadza ze telo musi prijimat aby fungovalo v zdravi.

ze ako mozu zit a fungovat ti ludia co prijimaju len zlomky davok (a to cele roky !) co sa oficialne uvadza ze je nevyhnutne pre organizmus. Uz kvoli tomuto jedinemu faktoru by nemali zit alebo by to mali byt uplne trosky.

Mne z toho vyplyva ze tych co aj u nas v praci vidim, ako si cistia kadejake oriesky, zeleninu, stale nieco chrumu, kadejake klicky, vlocky atd. .. prijmu 10x viac vitaminov a mineralov ako ti ignoranti... tak to robia asi dost zbytocne, ziju v nejakom klame.
No ,kedže si naše vysvetľovanie zjavne nepochopil,vysvetlím Ti to po slovensky.Genetiku neose*ieš.Toto dúfam chápeš.
1 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

korela Pozri príspevok
Ani nie si ďaleko od pravdy.

Zdravotné poisťovne sú akcionármi sietí rýchleho občerstvenia
http://www.akv.sk/index.php?option=c...=647&Itemid=30
... a to je už aký VÝSMECH!! ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No myslím,že aj farma firmy,hnojivé a postrekové firmy majú jedného majiteľa.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ešte by som pridal jednu doležitú vec a tou je nutnosť POHYBU,

a nie hocijakého pohybu, ale pohybu tak intenzívneho,že budem mať prepotené niektoré časti odevu

taký pohyb spolu s pitím čistej vody, veĺmi pomáha organizmu zbaviť sa odpadových látok

a tým ozdraviť telo.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed Pozri príspevok
Ešte by som pridal jednu doležitú vec a tou je nutnosť POHYBU,

a nie hocijakého pohybu, ale pohybu tak intenzívneho,že budem mať prepotené niektoré časti odevu

taký pohyb spolu s pitím čistej vody, veĺmi pomáha organizmu zbaviť sa odpadových látok

a tým ozdraviť telo.
Podľa môjho bývalého praktického lekára, odporučil mi, že ako pohyb stačí aj vysávanie, ale musí sa dosiahnuť po pol hodine tepová frekvencia ...a to som už zabudla, niekto to tu určite doplní.
To bolo pred dvadsiatimi rokmi, chodila som pravidelne aj plávať, dnes nie je u nás kde. Pasienky mi nevyhovujú. Pred zbúraním Centrálu a likvidácie Gr"osslingu kedykoľvek, deti si v týždni dokončili školské povinnosti a len tak sme vybehli do plavárne. Hoci aj o 19. hod večer, do 21 boli v posteli.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

BXLmiami Pozri príspevok
No ,kedže si naše vysvetľovanie zjavne nepochopil,vysvetlím Ti to po slovensky.Genetiku neose*ieš.Toto dúfam chápeš.
Aby telo mohlo správne fungovať stačí jesť chlieb omasteny bravčovou masťou a okorenený cibuĺou a zapíjať čistou vodou

máš tam VŠETKO,čo organizmus potrebuje ešte aj naviac antibakterialnu ochranu eterických silíc v cibuli.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Zabudate na fakt, ze to co dnes zjem, sa na zdravi prejavi o tak 20 rokov.
Cize je blbost verit, ze ak niekto chodi do McShitu, tak je v pohode..
Pockajte par rokov a potom uvidite..

Osobne skor neviem, ci je zdravsie jest, alebo nejest vobec radsej..
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

SamuelSK Pozri príspevok
Zabudate na fakt, ze to co dnes zjem, sa na zdravi prejavi o tak 20 rokov.
Cize je blbost verit, ze ak niekto chodi do McShitu, tak je v pohode..
Pockajte par rokov a potom uvidite..

Osobne skor neviem, ci je zdravsie jest, alebo nejest vobec radsej..
Už jeden a pol ročný pravidelný konzum v McShite doriadil dotyčného.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Martin1310 Pozri príspevok
Ale pokial viem tak priemerný vek sa zvišuje.
Ono to bude tým že máme stále lepšie a drahšie lieky až mám podozrenie že farmaceutický a potravinársky priemysel majú nejakú dohodu,teda-jedny nás neustále otravujú potravinami a druhí liečia.No a nakoniec sú všetci spokojný ako v rozprávke.
To nemyslím celkom vážne.
Je to liekmi, predlžuje sa utrpenie ľudí. Niekedy starý človek ak ochorel potrápil sa pár mesiacov a pošiel na druhý svet. Dnes sú plné domovy takýchto ľudí, ktorí roky ležia v plienkach a nevnímajú okolie. Kto má doma takto ležiaceho človeka vie o čom hovorím, aká je to záťaž na celú rodinu. Tým chcem povedať, že niekedy sa toľko netrápili ani deti,ani rodičia a nepoznali takúto záťaž, či už po fyzickej alebo psychickej stránke.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

...aj tu je jedna z odpovedí:

http://www.radioviva.sk/vysielanie/r...za-zdravy.html
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
roman29 Pozri príspevok
no ano, to vsetko chapem,
len pointou mojej temy bolo ine.
ano, v sucasnosti tie casopisy dookola omielaju to co bolo kedysi normalne, bezne ,prirodzene ...
ale aj tak su mnohi ludia co sa toho nedrzia, ci v modernom podani, ci v tom starom podani... ani sa nemozu drzat, ved vela z tych potravin uz nemame prirodzenych .. naopak krmia sa casto polotovarmi a pod, bez zeleniny, ovocia...... a aj tak sa to vobec na nich negativne neodrazi.

tu mi chyba logika.
alebo jedina logika je, ze telu v skutocnosti stacia uplne zlomky mineralov, vitaminov z toho ako sa uvadza dnes, alebo aj zlomky toho co realne prijimali nasi predkovia (ked mali obdobie dostatku).
Logika Ti tam chyba, lebo tam ziadna nie je. Kazdy sme iny. To je ako keby si hladal logiku v tom ze niekto dostane rakovinu a niekto nie. Ak by si chcel urobit nejaky zaver, musel by si urobit statistiku. A minimalne by si mal porovnavat ludi z rovnakej doby. To co sa jedlo, pilo, dychalo pred 1990, ma dnes uplne ine kvality. Dnes si vystaveny vplyvom, ktore niekedy neexistovali a naopak.
V zasade by mal ale kazdy pocuvat svoje telo a riadit sa rozumom. Ked je vedecky dokazane, ze konzumacia prepaleneho tuku je skodliva, tak ho jest nebudem, alebo ho obmadzim. Ked viem, ze lieky proti bolesti nicia zaludocnu sliznicu, tak si na bolavy zub dam radsej tinkturu z klincekov a na menstruacne problmy zazvorovy caj. Ked sa niekde docitame, ze sunka ma 50% masa, tak ju proste nekupime. Ked sa docitame, ze v pastete su soja, voda, koze, usi, rohy, oci, a latky, ktorych nazov nevieme ani vyslovit, tak ju proste nekupime a nejeme. Ked nam chce niekto predat hrasok zo Zimbabwe, cesnak z Ciny a broskyne z Izraela tak ich proste nekupime a vyhladame farmara Janozsa Baranyiho v Galante, alebo pestovatela, ktory predava na miestnom trhu. Vsetka moc a rozhodovanie je v nasich rukach.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
roman29 Pozri príspevok
to je vsetko pekne co pisete, a som rad ze tu mnohi napisali (stavbar, aj nejaky zrejme lekar atd), len zadanie temy bolo trocha o inom. Nie o kompletnom zdravom zivotnom style, ale konkretne o jednej jej casti - o zdravej vyzive, o tom co sa oficialne uvadza ze telo musi prijimat aby fungovalo v zdravi.

ze ako mozu zit a fungovat ti ludia co prijimaju len zlomky davok (a to cele roky !) co sa oficialne uvadza ze je nevyhnutne pre organizmus. Uz kvoli tomuto jedinemu faktoru by nemali zit alebo by to mali byt uplne trosky.

Mne z toho vyplyva ze tych co aj u nas v praci vidim, ako si cistia kadejake oriesky, zeleninu, stale nieco chrumu, kadejake klicky, vlocky atd. .. prijmu 10x viac vitaminov a mineralov ako ti ignoranti... tak to robia asi dost zbytocne, ziju v nejakom klame.
Veru pravdu mas, vela ludi Ti poskytlo nazor. Co chces ale presne pocut?
1. Ano jedz zeleninu, klicky a oriesky, alebo
2. nie nejedz, je to zbytocne vyhadzovanie penazi?

Rob co uznas za vhodne Ty. Ako sa citis Ty? Ziada sa Ti jest zeleninu? Mas pocit, ze malo pijes, alebo si si len niekde precital ze by si mal pit viac? Vadi, ci nevadi Ti tetrametafluorglycerinhydrat dusicnanu modrozelenosirnateho v tycinke Margot?

Mozno pri svojich uvahach mozes vziat do uvahy aj fakt, ze napr jedenie zeleniny moze ucinkovat aj ako placebo. ergo. "Jem vela zeleniny -> budem zdravy". Nejaky mudrc povedal , ze podvedomie cloveka ma obrovsku silu. Takze niektori mozno jedia zeleninu a zdrave jedla prave z tohoto dovodu. Iny zase preto, lebo im zdravotny stav nedovoluje inak (alergici, potravinova intolerancia).
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... taiko, najlepsie je necitat co je zdrave a co nie, vypnut televizor, vypnut radio a robit vsetko naopak, ako radi skolska medicina. Ked pisu odkyslit organizmus, okyslit, ked nejest tuk, jest. Zober si, ze mame zopar organov v tele a zhruba okolo pat milionov druhov liekov na kazdy organ. Nedavno dostal akysi Vilcek zo Slovenska od Obamu vyznamenanie za akysi liek proti artroze, ci comu. Treti najpredavanejsi liek. Daroval vyse sto milionov dolarov univerzite, ktora ho prichylila, je mecenasom charity. Obycajny clovek, ziadny manazer. Ak je liek taky dobry, ze zarobil ohromne mnozstvo pebnazi, vyvstava otazka ... bud artroza mala zmiznut z povrchu zemskeho, alebo take obrovske mnozstvo pacientov pomaly cicat az do konca, ved sa na to neumiera. Na webe su informacie, ze Walker a podobni pisatelia knih o zdravi dostali po 75 000 dolarov za klamanie verejnosti. Ak vezmem, ze o tieto knihy sa opieraju nielen media, ale i lekari, vychadza mi z toho - rob vsetko naopak. Mas dobru kuchynu. :-)
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

dik za ostatne reakcie.
no neviem co chcem pocut, iba to ze ako si to ostatni vysvetlujete.

trocha ma mrzi ze som sa zbytocne zaoberal touto otazkou uz dlhe roky. Len tak zlahka, ziadny extrem, ale ti ignoranti zdravej vyzivy uz aj z toho mala co som sa snazil dbat si robili posmesky. A nezaoberal som sa vobec preto ze by som bol chorlavy, to vobec nie, ale proste preto , ze sa o tom vsade pise.

Dalsia vec je, ze som zvykol hustit do roznych rodinnych prislusnikov.
Mama vzdy pila mlieko atd. - a teraz na dochodku ? Osteoporoza.
Svokra ktora vypila naposledy mlieko asi pred 10rociami, aj jogurt jedla naposledy dakedy v 70tych rokoch (schvalne som sa spytal nech si skusi spomenut) ta osteoporozu nema, a nema ani problem s chrbticou narozdiel od ostatnych clenov rodiny.

A ja v panike ze ako moze niekto tak ignorovat tu zdravu vyzivu, preco si tak sam robi zle .. roky usli a vidim ze bez problemov moze, nic sa nedeje.

Sam som napr. to mlieko uz v vacsej casti vyradil .. .a voila, upravilo sa mi travenie, vsetko je lepsie.
A podobne aj s tou zeleninou, ovocim atd. , len tu specialne spominam to mlieko.

Skratka ma mrzi ze ja sam som zil roky v klame a este o tom klame presviedcal inych. Ved vsade bolo pocut, ake hrozne, spotreba mlieka klesa, a pritom je to taky cenny zdroj vapnika, mineralov, vitaminov... co len teraz s tou populaciou bude...

kolegovci chrumu zeleninu, ovocie .. klicky .. pride chripkove obdobie, ochoreju.
ja som bol naposledy chory na nieco take dakedy na zakl. skole pred 25 rokmi.. klop klop ..
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

roman29 Pozri príspevok
Svokra ktora vypila naposledy mlieko asi pred 10rociami, aj jogurt jedla naposledy dakedy v 70tych rokoch (schvalne som sa spytal nech si skusi spomenut) ta osteoporozu nema, a nema ani problem s chrbticou narozdiel od ostatnych clenov rodiny.
A s pamäťou je na tom ako ?
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Podla mna na pamat je najskodlivejsie uzivanie liekov. Lekari namiesto toho, aby liecili pricinu nemoci, idu po odstranovani bolesti, to znamena, po nervoch alebo mozgu. Na pricinu kaslu, hlavne nech je vyplata. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať