Zavrieť

Porady

ako je to s tou zdravou vyzivou ?

neviem najst vysvetlenie a dost meditujem nad tym, ako je to s tou zdravou vyzivou.
hovori sa napr. ze clovek ma denne zjest 3 porcie surovej zeleniny (alebo dokonca 5 ?), inac ma telo nedostatok toho, tamtoho, onoho, trpi tento a tamten organ ... ale realita ?

ved poznam ludi co surovu zeleninu do ust nedaju, ovocie tiez zriedka, tvrdia ze im to nechuti, nechyba .. su naopak napr. vylucne masovy typ a pod, zo zdravej vyzivy sa smeju - a vysledok ? Su podobne casto chori, alebo paradoxne este menej (alebo aj vobec) ako ti co na zdravu zivotospravu myslia kazdy den.

Proste neviem najst vysvetlenie na to, ze podla vsetkych priruciek zdravych vyziv nadobudam dojem, ze ten kto sa toho nedrzi, by mal do par tyzdnov/mesiacov skolabovat, ochoriet na vazne choroby, zlyhavat im organy a pod..

Alebo poviem to naopak - ja velmi dobre viem ze telo potrebuje vitaminy, mineraly atd... odkial to potom organizmy takych ignorantov zdravej vyzivy cerpaju ?? Asimiluju nejako zo vzduchu alebo co ? Nevidim v tom logiku.
Ako mozu fungovat v pohode cele roky, 10rocia ??

Poznam v rodine takeho dochodcu: mlieko, mliecne vyrobky prakticky kategoricky NIE, z ovocia ma vraj palenie zahy - takze nie, .. da si napr. chleba vo vajicku, ponuknem mu k tomu zeleninu - odpoved: vies ze zeleninu nejem. Cvicenie - to je co ? (ak neratam domace prace, prace v zahrade, to by som zase krivdil). Ranajky ? Nikdy nezvykol ranajkovat, mozno len kavu .. a teda prve jedlo byvalo obed. A takto funguje 10rocia, zdravotne celkom ok alebo nadpriemerne ok.
Daka zelenina len varena, v polievkach a tak, ... ale predsa varenie ma tak strasne nicit vitaminy a znehodnocovat stravu ...

Som z toho jelen.
Tot filozoficka tema
Usporiadat
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

kukučka Pozri príspevok
Kde nechodí slnko, chodí lekár, pamätáte sa?
Pomaly uz ani to nebude pravda...zial, ozonu ubuda.
0 0
jumo jumo

jumo je offline (nepripojený) jumo

Poznal som alkoholika, ktory cca 40 rokov chlastal, fajcil jednu od druhej a kedze nemal moc penazi tak jedol tie najvacsie humusy - pastety, lacne salami atd. Aj tak sa dozil vyse 60 rokov v relativnom zdravi.
Potom poznam jednu aktivnu sportovkinu (tancovala) ktora zase jedla zdravo, ziadny alkohol ani cigarety, dennodenne pohyb a ked mala okolo 30 tak dostala miernu mrtvicu. Dostala sa z toho, ale uz tancovat nemoze :-(
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Je rozdiel dozit a dozit. Uz som tu pisal o mojom svokrovi, dozil sa 85 rokov, vacsinou pil Okenu, fajcil ako Turek, spaval v drevarni alebo v kanali, kam dopadol po chlapskej jazde. Ale mal zdravu stravu. Dnesni stari v jeho veku vacsinou cele roky prelezia v posteli, ani jest nemusia, tolkymi tabletkami ich krmia a spotreba plienok pre seniorov sa rapidne zvysila. Kedysi stari ludia bezne chodili na bicykli, na huby, na bylinky, do krcmy, pracovali na poli, v lese. Toto je ciel, dozit sa vysokeho aktivneho veku a nie v tovarni, kde vam cerpadlo prehana krv, kompresor dycha namiesto pluc a ziviny dava automat cez hadicky, klby vymenia mechanici v nemocnici, nevnima okolie, namiesto pamati delirium, iba pribuzni sa tesia na jeho dochodok a farmaceuticky priemysel na navtevu lekarni. Je toto zivot hodny koruny tvorstva? :-)
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jumo Pozri príspevok
Poznal som alkoholika, ktory cca 40 rokov chlastal, fajcil jednu od druhej a kedze nemal moc penazi tak jedol tie najvacsie humusy - pastety, lacne salami atd. Aj tak sa dozil vyse 60 rokov v relativnom zdravi.
Potom poznam jednu aktivnu sportovkinu (tancovala) ktora zase jedla zdravo, ziadny alkohol ani cigarety, dennodenne pohyb a ked mala okolo 30 tak dostala miernu mrtvicu. Dostala sa z toho, ale uz tancovat nemoze :-(
ja viem, že diskusia je o inom, ale keď počujem mladá žena a mŕtvicu, hneď by som sa spýtala, či užívala hormonálnu antikoncepciu...
0 0
jumo jumo

jumo je offline (nepripojený) jumo

Dáša_ Pozri príspevok
ja viem, že diskusia je o inom, ale keď počujem mladá žena a mŕtvicu, hneď by som sa spýtala, či užívala hormonálnu antikoncepciu...

Tak to fakt netusim, akurat viem ze sa s muzom dlho pokusali o dieta a nedarilo sa. Ten HAK - z toho moze byt mrtvica?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jumo Pozri príspevok
Tak to fakt netusim, akurat viem ze sa s muzom dlho pokusali o dieta a nedarilo sa. Ten HAK - z toho moze byt mrtvica?
Problém je napríklad, ak žena fajčí. Alebo ak má istú poruchu zrážanlivosti krve - žiaľ, len minimum, ak vôbec niektorý gynekológ, toto pred predpisom HAK skúma. Naviac, HAK sa predpisuje už "deťom" snáď od 16 rokov, keď ich cyklus je ešte nedozretý. A potom, keď chcú dieťa, telo sa správa všelijak, musí dobehnúť, čo bolo zameškané. Ale toto je na úplne inú diskusiu
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ešte k tej reklame, Dáška píše, že je ťažko nepodľahnúť, že je všade. Ak sa raz rozhodnem, že si nič z reklamy nekúpim, tak môžu trepať čo chcú. U nás sa hneď vypína zvuk, prekáža mi hlučnosť, agresivita a nekonečné sprostosti. /viď debata v iných témach o logike a slovenčine/
A už vôbec nepodľahnem reklame na posielanie esemesiek, ja viem, nevyhrám auto.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hmla schovala gulaty Mesiac, zmurkajuci Sirius i chladny Saturn. Popijam nocny caj a hutam, preco panbozko neobdaril cloveka traviacim traktom podobnym gorile a inym zverom. Chybajuce fermenty nahradzame solou, korenim, horcinami, chybajuce bakterie kvasenim, dokonca aj chlieb by sme mali jest najlepsie kvaskovy, ba pravoslavni tvrdia, ze kvasnice su jed. Akoby sme boli z inej planety a opice sa vyvinuli z cloveka. V case vyskumov DNA niektori vedci tvrdia o animalizacii cloveka. Vysledky vedu k cistym roznym rasam nasich davnych predkov. Stale mnou hloda myslienka, ze co je dobre aziatovi, nemusi byt dobre belochovi. V USA su udajne lieky pre cernochov zvlast. Ba existuju studie, ktore tvrdia, ze napriklad za vyhynutim Inkov moze kukurica, amarant a podobne obilniny, ktore vraj zmenili ich DNA, pretoze v ich strave chybali zivocisne bielkoviny, ktore su najviac podobne ludskemu telu. A teraz hutaj, preco najma osivo modifikovanej kukurice sa vyvaza hlavne do ludnatych krajin Azie a Afriky. Rusi ju aspon skusaju na krysach. Nas sa niekto nielen snazi napchavat sojou, ale ju aj napchava do masovych vyrobkov, pastet a pod. Cudna doba, aby si clovek vsetko vyrabal sam. Do ktoreho storocia sa vraciame? Pod linky uvedene nizsie, by som sa s kludnym svedomim podpisal. Dopijem svoj nocny bylinkovy caj, glgnem slanej vody, zabodnem zrak do nocneho oparu a chvilu popocuvam nadherne ticho. :-)

Tuna prikladam link: "Ako jest obilniny", kde sa pojednava o vplyve kyseliny fytovej na ludsky organizmus:
http://bezvazdravi.webnode.cz/clanky/ako-jest-obilniny/

A tuna vplyv obilovin, najma kyseliny fytovej na zdravotny stav zubov.
http://bezvazdravi.webnode.cz/clanky...-zubneho-kazu/
Naposledy upravil alabut : 26.02.13 at 07:12
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nieco pre tych, ktori si vyrabaju jogurt sami ako alabut. :-)
http://zena.centrum.cz/zdravi/clanek...yrobe-jogurtu/
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dnes ráno som si dala sprchu a spomenula si na to tvoje video. Tak som to skúsila, síce len 3x liter, ale ľadovej tatranskej vody! Na mokré vlasy! Máš to u mňa! Šok to bol teda riadny, kto neverí, nech skúsi, určite zopakujem, zatiaľ len v smaltovanej vani, na záhrade baletiť nemôžem, zapadla by som po kolená do mokrého snehu.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vsak je to ine ako sprcha? Ak pojdes von, tak sa polievaj od hlavy dolu, ako tie deti na videu. Nezabudni skoncit teplou sprchou. Tiez sa doma oblievam vedrom, ale v potoku v lone prirody je to ine. Akurat sa tu nemam kde zohriat, studene topanky, studene a vlhke saty, jedine teple miesto je v miestnom koloniale pri studenom pive. :-)

Aj metoda na nizsie prilozenom videu je dobra. Pravoslavni ju praktikuju podla ich kalendara 19.januara (крещение), kedy je u nich sviatok Zjavenia Pana, vtedy udajne Krista svaty Jano krstil v Jordane. Sviatok slavili povodne pravoverni (dnes pohania), ktori tvrdili, ze sa vtedy cisti Zem, ktoru chapali ako zivu bytost. Jarne ocistne kury prezili dodnes. Dnesne nabozenstva su uplne odtrhnute od prirody. Staci si pozriet v Novom Zakone "Zjavenie svateho Jana (apokalypsa)", ako ma vyzerat novy Jeruzalem. Samy diamant, zlato, jaspis, ale ziadna zelen. V Starom zakone sa aspon pise, ze ludia pochadzaju z Raja odkial ich vyhnali. Zivili sa produktmi rajskej zahrady (ovocim). Dnes sa zivia kadecim, co sa da hryzt a nasledne vznikla tato tema. Je napisane, ze aj Jehovu prilakala vona peceneho masa a prijal Abelovu zvieraciu obetu. Holt proteiny, su vzacnostou aj na izolovanych kanibalskych ostrovoch, kazdy ich zhana ako vie. Ked chutia najvyssiemu, preco nie aj plebsu?. Pravoslavni tvrdia, ze ked veria v Krista, nemoze byt studena, viera ich zohriava. Na podobnom principe je aj chodenie po zeravom uhli (kde namaju ladovu vodu). :-)

Naposledy upravil alabut : 27.02.13 at 03:49
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ešte nespíš,či už nespíš?Pridajte sa k ľadovým medvedom.Brrr.Je to zdravé,ale nedokázala by som to.Na rozdiel od môjho muža,ktorý s ľadovou sprchou nemá problém.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, kdesi v zadu som pisal, ze telo sa nema ochladit, cize ladovi medvedi nie. Viem, co hovorim, mlady som zacinal plavecku sezonu prveho maja, daky kilometrik-dva v ladovej vode, koncil som koncom novembra, raz som skoro nevysiel. Plne chapem, preco sa u nas tolko ludi utopi za sezonu. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Teraz je in afera s akymisi alfatoxinmi u lidra europskej ekonomiky Nemecka. Ich farmari su zhrozeni, ze v 45 000 tonach kukurice zo Srbska sa nasli uvedene pamlsky. Kuwa, aj je mi divne, ze vychyrene laboratoria neskontrolovali to mnozstvo kukurice z podivnej krajiny ... ale, cim to krmia prezuvavce, ktore panbozko stvoril na prezuvanie? Ja som zhrozeny z farmarov. Nechodili do skoly? Ci uz maju americky chov, kde bezne krmia stada kukuricou, potom pomelu, prifarbia, napecu hamburgerov, pretoze cierne hovadzie by nikto nekupil? Alebo sa im nechce kosit, susit, skladovat? Zatvaraju iba mliekarne, mali by aj bitunky, alebo, aby to nevyslo navnivoc - nakrmit chudobu, ta utesene rastie. Nateraz sa zda, ze je uzitocnejsia konina namiesto hovadziny ... jedzte konske svedske masove gulicky. Je celkom mozne, ze konina sa pouzila na vylepsenie hovadzieho. :-)
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Čo tým chcel básnik povedať? Mne by konina vôbec nevadila. Párkrát som si kúpil konský salám na Morave a keď tam pôjdem zase si ho kúpim. A tiež tam kupujem klokanie.
Čo sa týka spomínaného pitia tak v mnohých mestách je voda opravdu hnusná. Ja som sa vody z vodovodu u nás nenapil a okrem toho že smrdí chlórom je v nej veľa anorganických minerálov ktoré zanášajú telo a upchávajú cievy. Už som zažil aj ľadvinový kameň. A to v susednom meste (Piešťanoch) je vraj voda na pitie ešte horšia. Práve včera boli na návšteve priatelia ktorí predtým bývali v Piešťannoch a tiež mi to potvrdili. Voda ktorú som im ponúkol z reverznej osmózy im veľmi chutila.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Teraz je in afera s akymisi alfatoxinmi u lidra europskej ekonomiky Nemecka. Ich farmari su zhrozeni, ze v 45 000 tonach kukurice zo Srbska sa nasli uvedene pamlsky. Kuwa, aj je mi divne, ze vychyrene laboratoria neskontrolovali to mnozstvo kukurice z podivnej krajiny ... ale, cim to krmia prezuvavce, ktore panbozko stvoril na prezuvanie? Ja som zhrozeny z farmarov. Nechodili do skoly? Ci uz maju americky chov, kde bezne krmia stada kukuricou, potom pomelu, prifarbia, napecu hamburgerov, pretoze cierne hovadzie by nikto nekupil? Alebo sa im nechce kosit, susit, skladovat? Zatvaraju iba mliekarne, mali by aj bitunky, alebo, aby to nevyslo navnivoc - nakrmit chudobu, ta utesene rastie. Nateraz sa zda, ze je uzitocnejsia konina namiesto hovadziny ... jedzte konske svedske masove gulicky. Je celkom mozne, ze konina sa pouzila na vylepsenie hovadzieho. :-)
No ak tí blbci z Lesov neprestanú Tatry striekať neurotoxinmi,tak sa teším na ,,zdravu" slovensku stravu.Potom už veľmi nebude záležať,kto ako v záhrade strieka či nestrieka.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami Pozri príspevok
No ak tí blbci z Lesov neprestanú Tatry striekať neurotoxinmi,tak sa teším na ,,zdravu" slovensku stravu.Potom už veľmi nebude záležať,kto ako v záhrade strieka či nestrieka.
Myslíš postrek proti lykožrútovi? Údajne na poľskej strane Tatier nestriekajú - asi je ten lykožrút tak inteligentný, že ide len tam, kde dostane dávku zdarma
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak Poliaci maju asi vyvinutý pud sebazáchovy na rozdiel od nás.Už to tuším raz stihli a teraz som čítala že idú zase striekať,že tým nešťastníkom nie je ľuto vlastných detí ked už na druhých nemyslia.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Možno na severných poľských svahoch je chladnejšie a lykožrút sa tam tak nemnoží. A čo, u nás sa po kalamite ochranári stavali proti odvozu kalamitného dreva, teraz sa tam tá háveď premnožila. Zase lykožrút dokončí skazu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

deane7 Pozri príspevok
Možno na severných poľských svahoch je chladnejšie a lykožrút sa tam tak nemnoží. A čo, u nás sa po kalamite ochranári stavali proti odvozu kalamitného dreva, teraz sa tam tá háveď premnožila. Zase lykožrút dokončí skazu.
Ved na to je na svete,nie?Nemýl sa,aj keby ochranári nebránili,aj tak by lykožrut vyhral.Príroda je mocnejšia ak človek a to platí vždy.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať