Zavrieť

Porady

ako je to s tou zdravou vyzivou ?

neviem najst vysvetlenie a dost meditujem nad tym, ako je to s tou zdravou vyzivou.
hovori sa napr. ze clovek ma denne zjest 3 porcie surovej zeleniny (alebo dokonca 5 ?), inac ma telo nedostatok toho, tamtoho, onoho, trpi tento a tamten organ ... ale realita ?

ved poznam ludi co surovu zeleninu do ust nedaju, ovocie tiez zriedka, tvrdia ze im to nechuti, nechyba .. su naopak napr. vylucne masovy typ a pod, zo zdravej vyzivy sa smeju - a vysledok ? Su podobne casto chori, alebo paradoxne este menej (alebo aj vobec) ako ti co na zdravu zivotospravu myslia kazdy den.

Proste neviem najst vysvetlenie na to, ze podla vsetkych priruciek zdravych vyziv nadobudam dojem, ze ten kto sa toho nedrzi, by mal do par tyzdnov/mesiacov skolabovat, ochoriet na vazne choroby, zlyhavat im organy a pod..

Alebo poviem to naopak - ja velmi dobre viem ze telo potrebuje vitaminy, mineraly atd... odkial to potom organizmy takych ignorantov zdravej vyzivy cerpaju ?? Asimiluju nejako zo vzduchu alebo co ? Nevidim v tom logiku.
Ako mozu fungovat v pohode cele roky, 10rocia ??

Poznam v rodine takeho dochodcu: mlieko, mliecne vyrobky prakticky kategoricky NIE, z ovocia ma vraj palenie zahy - takze nie, .. da si napr. chleba vo vajicku, ponuknem mu k tomu zeleninu - odpoved: vies ze zeleninu nejem. Cvicenie - to je co ? (ak neratam domace prace, prace v zahrade, to by som zase krivdil). Ranajky ? Nikdy nezvykol ranajkovat, mozno len kavu .. a teda prve jedlo byvalo obed. A takto funguje 10rocia, zdravotne celkom ok alebo nadpriemerne ok.
Daka zelenina len varena, v polievkach a tak, ... ale predsa varenie ma tak strasne nicit vitaminy a znehodnocovat stravu ...

Som z toho jelen.
Tot filozoficka tema
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alabut Pozri príspevok
No, neviem, ked vidim kopu ludi s chorou stitnou zlazou, kopu ludi, ktori mesacne spotrebuju za tasku liekov za skoro 100€, ani nemusia jest. Sedim v koloniali na bednicke piva, niekolko chorych do 50 rokov v kome, kopu sa hrnie do mesta za doktormi, pretoze maju tituly, neveria obycajnej strave pretoze ich masiruje reklama. Snad ani nepoznam zdraveho cloveka. Chyba osveta, nie ta, kupte si ten a ten vyzivovy doplnok. Riesenie je v skanzenoch. Pred drevenicami sa pestovali domace bylinky, korenova zeleninana, na poli zemiaky, ovos, raz a kapusta, v mastali krava, koza, baran, zopar sliepok, husi a kaciek, pieklo sa na masti a lanovy olej sa pouzival surovy. Prezuvavec sa krmil travo a senom, nie kukuricou. Vcera som videl polovnika, ktory krmil zver kukuricnymi klasmi, vari nevie, ze zver po Novom roku toto nesmie jest, musi sa zasusit? Clovek sa zahrieval pohybom, pil obycajnu vodu z potoka. Tym bol prisposobeny nasmu klimatu. Podnebie ostalo, ale zmenil sa sposob pohybu, vyzivy a pitia. Choroby ako mor a pod., dovlekli namornici z exotickych krajin, napodobne od nas tam zavliekli chripku, ktora kosila domorodcov. Dnes sa vela cestuje, dovaza sa nove sadivo, ktore nie je aklimatizovane na dany region. SKusim vysvetlit na priklade: Napriklad plesen zemiakov a uhoriek. Kedysi ludia nevedeli co to je. Plesen udajne vznika Malej Azii,Turecku a vychodny vietor ju pomaly presuva k nam, kazdorocny cyklus. To znamena, ze cim je zemiak a uhorka pestovany blizsie k vychodu, tym je evolucne odolnejsi voci plesni. Co vsak uceni robia dnes? Osivo sa dovaza hlavne z Holandska, ktore je dalej na zapad a nie je odolne voci plesniam, pretoze tam dorazi az na zaver sezony, pripadne vobec. Pri zmene klimatu sa samozrejme clovek prisposobi, ma to dane v DNA, ale chvilu to potrva. Preto sa alabut snazi trosku popasovat s osvetou zo zdrojov nasej genetickej skupiny s markerom R1a1. Knih dietologov zo skupiny R1b je vela, su podporovane masivnym marketingom a niekde som zachytil informaciu, ze niektori autori, na ktorych sa odvolava aj cast lekarskej verejnosti, dostali 75 000 dolarov za zavadzanie verejnosti. Kto ma laboratoria schopne ziskavat vierohodne vysledky? A kto ma laboratoria nezavisle na grantoch. Lieky a potraviny sa stali vynosnym artiklom po zbraniach a energetike. Moze vedec skumat, co je ludom potrebne bez grantov, alebo skuma napriklad vplyv bananov na sexualnu produkciu opic, pretoze je to lepsie platene? Nie som ani lekar, ani vyskumny pracovnik, iba pomocny robotnik vo vysluzbe, nesiem hlavu na klat, snazim sa vysvetlovat ako viem. :-)
alabut, ked čítam to, čo píšeš o stravovaní, tak vždy žasnem, koľko pravdy je v tom, čo píšeš. A myslím to vážne. Hoci píšeš, že si obyčajný pomocný robotník, tvoje slová majú hlavu a pätu. Vidieť, že o tom rozmýšľaš takým zdravým, sedliackym rozumom.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

NatyNatalka Pozri príspevok
Ahojte, ja som skusala dlho zdravu a delenu stravu. Popri praci som ale vobec nestihala si zdravo varit a vobec riesit jedlo. Potom som objavila tuto zdravu stravu v krabicke - &nbsp;<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: arial, sans, sans-serif; white-space: pre-wrap;">krabičkov&aacute; di&eacute;ta na chudnutie </span> . A aj manzela som nahovorila. Je to super, ze sa nemusime o nic starat. Staci otvorit box so zdravym jedlo

Aky je vas nazor na tuto dietu?
poznam chalana, ktory takto schudol 15 kg, minul 2000 euro potom prestal a pribral 20kg spat. tvoja otazka to presne vystihuje, je to dieta, po ktorej vzdy ked sa clovek vrati spat k povodnemu stravovaniu je tam kde bol, ale o nieco tazsi a o niekolko penazi lahsi.
nema sa nic skusat, treba zdravy rozum a zmenit pristup navzdy
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
SamuelSK Pozri príspevok
Zabudate na fakt, ze to co dnes zjem, sa na zdravi prejavi o tak 20 rokov.
Cize je blbost verit, ze ak niekto chodi do McShitu, tak je v pohode..
Pockajte par rokov a potom uvidite..

Osobne skor neviem, ci je zdravsie jest, alebo nejest vobec radsej..
vyskúšaj!
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Aj tento može byť celkom užitočný link:

http://www.amway.sk/nase-znacky/nutr...uble-x-a-daily
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

hubatá
Ja by som bola zvedavá koľko rokov má zadávateľ tejto témy. Ak menej ako 80, tak mi to pripadá absurdné aby sa zaoberal každý deň zdravou výživou, zdravým spôsobom života a prísne sledoval čo je, pije a kaká.

Aby v strese nesledoval koľko dnes prijal zinku, horčíku, vitamínu C, A, D, omega nenasýtených a nasýtených potvôr, ktoré aj tak v domácich podmienkach nezistí ale aby sa na jedlo tešil. Aj skromné jedlo zjedené v pohode a v príjemnej spoločnosti chutí viac ako jedlo ktoré je na tanieri prísne pitvané či je zdravé, v predpísanom množstve, kvalite, s požadovaným množstvom vitamínov, stopových látok podľa nejakej knižky MUDr. HUDr. CSc. ktorý svojim mudrovaním potrebuje zarobiť na blbosti iných.
Nie, ja sa kazdy den nezaoberam vyzivou a nesledujem velmi co prijmem, to je nedorozumenie.
Cele co som chcel touto temou, je trosku debatovat na temu zdrava vyziva, preto, lebo obcas si k tomu nieco precitam v nejakych casopisoch, novinach, obcas na taky clanok natrafim niekde na webe... Robi sa z toho velky cirkus, clovek nadobudne pocit ze by ludia ktori sa toho nedrzia mali mret ako muchy resp. minimalne rovno odpadavat kazdu chvilu priamo na ulici.

Poznam ludi v okoli , co sleduju rozne taketo trendy, jedia to co si myslia ze je zdrave a teda casto aj nie chutne ... len preto ze to ma byt zdrave, naopak poznam aj ignorantov, cisto "masove" typy, "rezen musi byt" .... "fuj, zelenina, vitaminy, to mi nedavaj" ....... ja som niekde medzi tym, a troska som chcel na tu temu debatovat, vela veci co sa popise mi pride absurdnych, anglican by povedal "overhyped" ... ked vidim ze ti ignoranti si ziju desatrocia v pohode, a naopak casto ti "zdravo zijuci" maju velke problemy ... tot vsjo, debata, hladanie nejakej logickosti, racionality .. zlatej strednej cesty.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

roman29

Poznam ludi v okoli , co sleduju rozne taketo trendy, jedia to co si myslia ze je zdrave a teda casto aj nie chutne ... len preto ze to ma byt zdrave, naopak poznam aj ignorantov, cisto "masove" typy, "rezen musi byt" .... "fuj, zelenina, vitaminy, to mi nedavaj" ....... ja som niekde medzi tym, a troska som chcel na tu temu debatovat, vela veci co sa popise mi pride absurdnych, anglican by povedal "overhyped" ... ked vidim ze ti ignoranti si ziju desatrocia v pohode, a naopak casto ti "zdravo zijuci" maju velke problemy ... tot vsjo, debata, hladanie nejakej logickosti, racionality .. zlatej strednej cesty.
Tak vidis...bud medzi tym.
Mozes sa "zdravo" stravovat, ale ked budes nespokojny vo vnutri z roznych pricin, tak ta to moze skor "polozit", ako ten, co sa tzv. nezdravo stravuje a pritom je vo svojom vnutri stastny. Na psychiku cloveka tiez netreba zabudat...nielen o "zdravom" stravovani pisat.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

a sme doma .. aktualny clanok na sme.sk : http://tech.sme.sk/c/6916780/pozrite...le-a-piti.html .... takze ziadne povinne 2-3litre tekutin denne vypit ako nam hustili posledne roky z kazdej strany. Smutne, ale taka bola propaganda dlhe roky, ...ale vlastne stale aj je.
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

roman29
a sme doma .. aktualny clanok na sme.sk : http://tech.sme.sk/c/6916780/pozrite...le-a-piti.html .... takze ziadne povinne 2-3litre tekutin denne vypit ako nam hustili posledne roky z kazdej strany. Smutne, ale taka bola propaganda dlhe roky, ...ale vlastne stale aj je.
myslim, ze pravda je niekde medzi tym. dehydratacia je nebezpecna, nezabudnem ako mojho muza v takomto stave "zviezlo" a museli sme volat zachranku a to pil, nie sice 2 litre, ale asi to aj tak bolo malo. videla som taky pokus na jednovajecnych dvojickach, ked po tyzdni robili testy aj jednej aj druhej, jedna pila liter denne, druha kazdu hodinu pohar vody a vysledky boli teda fakt rozdielne. urcite to netreba prehanat, ale zlata stredna cesta v piti vody je urcite lepsia, ako keby si dal dva litre kofoly
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať