Zavrieť

Porady

ako je to s tou zdravou vyzivou ?

neviem najst vysvetlenie a dost meditujem nad tym, ako je to s tou zdravou vyzivou.
hovori sa napr. ze clovek ma denne zjest 3 porcie surovej zeleniny (alebo dokonca 5 ?), inac ma telo nedostatok toho, tamtoho, onoho, trpi tento a tamten organ ... ale realita ?

ved poznam ludi co surovu zeleninu do ust nedaju, ovocie tiez zriedka, tvrdia ze im to nechuti, nechyba .. su naopak napr. vylucne masovy typ a pod, zo zdravej vyzivy sa smeju - a vysledok ? Su podobne casto chori, alebo paradoxne este menej (alebo aj vobec) ako ti co na zdravu zivotospravu myslia kazdy den.

Proste neviem najst vysvetlenie na to, ze podla vsetkych priruciek zdravych vyziv nadobudam dojem, ze ten kto sa toho nedrzi, by mal do par tyzdnov/mesiacov skolabovat, ochoriet na vazne choroby, zlyhavat im organy a pod..

Alebo poviem to naopak - ja velmi dobre viem ze telo potrebuje vitaminy, mineraly atd... odkial to potom organizmy takych ignorantov zdravej vyzivy cerpaju ?? Asimiluju nejako zo vzduchu alebo co ? Nevidim v tom logiku.
Ako mozu fungovat v pohode cele roky, 10rocia ??

Poznam v rodine takeho dochodcu: mlieko, mliecne vyrobky prakticky kategoricky NIE, z ovocia ma vraj palenie zahy - takze nie, .. da si napr. chleba vo vajicku, ponuknem mu k tomu zeleninu - odpoved: vies ze zeleninu nejem. Cvicenie - to je co ? (ak neratam domace prace, prace v zahrade, to by som zase krivdil). Ranajky ? Nikdy nezvykol ranajkovat, mozno len kavu .. a teda prve jedlo byvalo obed. A takto funguje 10rocia, zdravotne celkom ok alebo nadpriemerne ok.
Daka zelenina len varena, v polievkach a tak, ... ale predsa varenie ma tak strasne nicit vitaminy a znehodnocovat stravu ...

Som z toho jelen.
Tot filozoficka tema
Usporiadat
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

tak ako pribúdajú príspevky v tejto téme, tak vo mne silnie presvedčenie, že zadávateľ témy, chcel od nás /reagujúcich/ dostať jednoznačné potvrdenie toho, že zdravý životný štýl, resp. konzumácia zdravých potravín je holý nezmysel a podľa mňa utvrdiť sa v presvedčení, že môže jesť kľudne všetko "nezdravé". Inak je to kľudne možné, pretože našťastie všetci máme slobodnú vôľu a čo dáme do úst je len naša vec. Okrem prípadu, že sme deti a jeme to čo nám dajú rodičia. Netreba však zabúdať na to, že všetko má aj svoje dôsledky, a to či už pozitívne alebo negatívne. Takže v podstate je to prosté a jednoduché. Všeobecne, však platí, že ak sa rozhodneme niečomu neveriť, resp. niečomu neveríme, ešte to neznamená, že to aj v skutočnosti neexistuje.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Potrava je dolezita, hlavne vo vyssom veku. Zlazy okolo zaludka produkuju napriklad patkrat menej kyseliny solnej ako mlademu cloveku, v crevach ma menej symbiotickych baklterii, je zasoleny mineralnymi solami, ma menej kyslu a hustejsiu krv a pod (zdravotnici ma opravia :-)). Preto je strava vo vyssom veku dolezita. Nemyslim, ze je to genetikou. Vsimnime si, kto sa dozival dlheho veku bez vymeny plienok: pravnici, politici, knazi, herci, v podstate ludia v pohybe. Koukolik by ich zaradil k deprivantom, ludom bez svedomia. Na pocudovanie si myslim, ze lekari sa dozivaju kratkeho veku.

Mne z toho vyplyva:
1) Starostlivost o chrbticu, zabezpecuje vymenu informacii medzi hlavou a organmi (rozne cvicenia, napriklad Alim Achajev, pohyb, nie vykonovy sport).
2) Dostatocne kysly organizmus, zle prostredie pre mikroby a dobre prostredie pre odburavanie starych buniek (kuchynska sol, kysla kapusta, kysle mlieko a pod).
3) Kazdorocne odmineralizovanie tela, to su v podstate jarne ocistovacie kury podla receptov starych ludi.
4) Nakolko sa potraviny zivocisneho povodu spracovavaju hlavne chemicky v zaludku a rastlinneho povodu hlavne v crevach symbiotickymi bakteriami, pravidelne doplnat symbioticke bakterie (kysla kapusta, kysle mlieko, kvasena zelenina, kvasena srvatka, mledzivo, materske mlieko a pod.)
5) Starostlivost o energetiku tela. V tele su dokazane drahy meridianov, preto su vhodne meditacne cvicenia, najlepsie v prirode (strata svedomia). Co je zvlast dolezite, nezdrziavat sa v tzv. patogennych zonach, hlavne dlhodobo (postel, pracovisko a pod.)
6) Dostatok cerstveho vzduchu (kyslik). Predpoklada sa, ze organizmus po smrti uz nema moznost vyslat telu nejaky signal (hormon), ze je finito, exodus, zastavte stroj, preto sa bunky riadia podla nedostatku kyslika, ten sa nemusi vyrabat ani rozposielat po tele. A zda sa mi, ze chorobnost je vyssia aj v dosledku plastovych okien, ked je znizena ventilacia vzduchu, teda nedostatok kyslika, ktory mozu niektore bunky vyhodnocovat ako finito.

Nadnes som sa akosi rozpisal, o chvilu pride alabutka, idem jej vyvetrat, nakrmit kapustnicou a kolozvarskou, vypijem s nou arabicu (kyslejsia), pred nakrmenim, kvasenou srvatkou s mate a den ukocim pohybom v posteli, ziadne vrcholove vykony. :-)
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

bodliak Pozri príspevok
A s pamäťou je na tom ako ?
ma to byt nejaky sarkazmus ? Pamat ma dobru (niekedy az prilis dobru )

inac nechcel som uviest ludi do omylu, ze som za "nezdravu" vyzivu.
Ale skratka pozorovanim som si spravil nazor, ze uplna bezna domaca strava cloveku postaci, samozrejme vsetko ako-tak s mierou, nepucit do seba mastne jedla dookola, samozrejme ani McShit dookola a pod. To je nedorozumenie ak to takto niekto pochopil.

Bezna vyvazena strava, bez nutnosti specialne sledovat co jem a co by som mal jest, chrumat mrkvy, o hodinu cielene nejake oriesky, potom zase neskor nejake klicky, vlocky ... len preto ze je to "zdrave".

Myslim si ze Taiko to v tych 2 prispevkoch skvele zhrnul,
ako napr. "Rob co uznas za vhodne Ty. Ako sa citis Ty? Ziada sa Ti jest zeleninu? Mas pocit, ze malo pijes, alebo si si len niekde precital ze by si mal pit viac?.."

alebo
"V zasade by mal ale kazdy pocuvat svoje telo a riadit sa rozumom."

no len ako som pisal, ja som robil tu chybu ze som hustil aj inym ludom preco sa stravuju tak alebo onak, preco odmietaju zjest jablko, preco nepoznaju co je to mlieko/jogurt .. a odmietal som pocuvat ten argument, ze ich telo si to neziada a mam ich nechat na pokoji.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alabut Pozri príspevok
... taiko, najlepsie je necitat co je zdrave a co nie, vypnut televizor, vypnut radio a robit vsetko naopak, ako radi skolska medicina. Ked pisu odkyslit organizmus, okyslit, ked nejest tuk, jest. Zober si, ze mame zopar organov v tele a zhruba okolo pat milionov druhov liekov na kazdy organ. Nedavno dostal akysi Vilcek zo Slovenska od Obamu vyznamenanie za akysi liek proti artroze, ci comu. Treti najpredavanejsi liek. Daroval vyse sto milionov dolarov univerzite, ktora ho prichylila, je mecenasom charity. Obycajny clovek, ziadny manazer. Ak je liek taky dobry, ze zarobil ohromne mnozstvo pebnazi, vyvstava otazka ... bud artroza mala zmiznut z povrchu zemskeho, alebo take obrovske mnozstvo pacientov pomaly cicat az do konca, ved sa na to neumiera. Na webe su informacie, ze Walker a podobni pisatelia knih o zdravi dostali po 75 000 dolarov za klamanie verejnosti. Ak vezmem, ze o tieto knihy sa opieraju nielen media, ale i lekari, vychadza mi z toho - rob vsetko naopak. Mas dobru kuchynu. :-)
Malá reakcia. Ide o bezdetný manželský pár emigrantov. http://spravy.pravda.sk/domace/clano...telske-riziko/
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... korela ahoj, tiez mala reakcia. Po otvoreni vychodneho trhu sa dostal, farmaceuticky priemysel USA z piateho na tretie miesto v objeme vyroby a zisku. Pred nim su iba zbrane a energetika. Vivat terorizmus a choroby. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Čo ma dosť mrzí je, že zabúdame na polievky, jeme iba to "druhé", obyčajne mäsové jedlo. A čo si ja pamätám, tak ani u babky ani u mamy nebolo dňa aby sa polievka nevarila. Skôr sa urobilo hlavné jedlo slabšie ako napr. nejaký koláč - ale polievka tá musela byť. A každý deň iná, žiadny vývar z kocky! Mäsová bola sviatočná - len v nedeľu, ostatné dni všelijaké strukovinové a zeleninové polievky.

Aj dni v týždni mali svoje zaužívané jedlá, až by som povedala stereotypne, a to čuduj sa svete aj v jasliach, v škôlkach a závodných jedálňach:
pondelok: múčny deň: parené buchty, pečené ovocné koláče, dukátové buchtičky, tvarohové béleše, palacinky, k tomu aj na obed kakao, biela káva, mlieko
utorok: omáčkový deň: kel, paradajková kapusta, hrachová kaša, šošovica, kôprová, chrenová, tekvicová, lusková s vajcom,
streda: mäsový deň: pečené mäso, alebo na šťave, paprikáš, fašírka, filé sme mávali veľmi často (ale to bolo naozajstné filé z morských rýb, nie bordel pozametaný z Titanicu), zemiakový šalát, pyré, cviklový, kapustový alebo mrkvový šalát. A vtedy polievka bola slabšia ako napr. paradajková, zapražená s vajcom, kyslá zemiaková s mliekom....
štvrtok: francúzske zemiaky, zapekané cestoviny, so šalátmi, koložvárska kapusta....
piatok: špenát s vajcom, lečo ....
Vždy to bol však kompletný obed: polievka, hlavné jedlo, nejaký malý mls (vyšľahaný tvaroh, BB puding, bublanina) a na pitie čaj alebo karotela.

Naschvál som sem dala vzorový jedálniček, lebo ak si všimnete každý deň bolo zo všetkého troška: mlieko, mäso, vajce, zelenina, voda v polievke, a po obede, teda žiadny nával mäsa, mlieka, alebo vody pre organizmus ......
A čo je zaujímavé vtedy mamy cestou z práce nakupovali potraviny, t.j. čerstvé každý deň a opäť sa doma varili čerstvé večere: pondelok bola večera zo zbytkov z nedele: dojedla sa polievka, mäso z polievky bolo k omáčke. Veľa ľudia jedli strukoviny, v týždni aj 3x (fazuľa, šošovica, hrach) a mlieko a mliečne výrobky boli tradične na raňajky a na desiate.

Nedá mi však aby som si nerypla: obedovali sme pravidelne, neexistovalo aby niekto nemal teplý obed, sedel opustený sám, jedlo sa kolektívne, pri obede sme mali pokoj, pohodu a obedňajšia prestávka bola naozaj rešpektovaná všade: na úradoch, v obchodoch, poštách, školách, ..... cez obed sa na chvíľu akoby zastavil čas.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ja furt vravím,že som asi bývala v inej CSSR ako Hubatá.Asi boli dve.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
sa na chvíľu akoby zastavil čas.
BXLmiami Pozri príspevok
Ja furt vravím,že som asi bývala v inej CSSR ako Hubatá.Asi boli dve.
...u hub sa čas zastavil niekedy v tom 68 roku ....

Nedá mi však aby som si nerypla: obedovali sme pravidelne, neexistovalo aby niekto nemal teplý obed, sedel opustený sám, jedlo sa kolektívne, pri obede sme mali pokoj, pohodu a obedňajšia prestávka bola naozaj rešpektovaná všade: na úradoch, v obchodoch, poštách, školách,
...ja už ani nerýpem ... nemá význam ...

Hlava v oblakoch ... silný vietor fúka ... nič neostalo , okrem tých spomienok - ibaže sú vééééľmi nadnesené ....

Ale šak zaspievajme si spoločne ...


0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nikdy nebola tak poruke,aby ma pacienti nestihli vrátiť.Ešte toto,ešte tamto....Bývala daleko od budovy a strava sa nedala jesť.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

A čo vy ste nechodili do závodky, deti nejedli v jasliach, škôlkach, družinách? To iba ja a moje deti sme mali komplet obed za 2,50,- Kčs?

Čo z toho čo som napísala nebola pravda?

Jááj zabudla som: vy ste obedovali hot-dogy, meníčko u McDonalda, taliansku pizzu, čínsku ostrokyslú, napichané bravčové, zafarbené hovädzie, lososa osoleného posypovou soľou, prípadne pomletého koňa ........ hehe!

Tak si to jedzte aj teraz a ja si budem chodiť nakupovať k mojej dodávateľke 72 ročnej babke v lete do jej záhrady a v zime do jej pivnice.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hubatá Pozri príspevok
Čo z toho čo som napísala nebola pravda?
...čo ???
Nuž to červené ...!!!
Všade určite nie ..!!!
hubatá Pozri príspevok
Nedá mi však aby som si nerypla: obedovali sme pravidelne, neexistovalo aby niekto nemal teplý obed, sedel opustený sám, jedlo sa kolektívne, pri obede sme mali pokoj, pohodu a obedňajšia prestávka bola naozaj rešpektovaná všade: na úradoch, v obchodoch, poštách, školách, ..... cez obed sa na chvíľu akoby zastavil čas.
...a fakt len akoby ....

nakupovať k mojej dodávateľke 72 ročnej babke
...hm ...zo tri - štyri plné igelitky za 3 ( tri ) eurá ???
To nie je nakupovanie ... tomu sa inak vraví ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prečítala som teraz celú tému, nebudem robiť citácie, ani komentovať osoby, mám len pár poznámok.
Ľudia si väčšinou ani neuvedomujú, ako podliehajú vymývaniu mozgov, krajšie povedané reklame. Autor témy si to zrejme uvedomil.
O pitnom režime počúvame odvtedy, čo sa začali vyrábať plastové fľaše, ani doktori to predtým nehovorili.
Voda lieči, ale bez liekov a nie tá plastová. Detto olivový olej, reklama dovozcov. V našom pásme sú dôležité živočíšne tuky, slanina je raketové palivo. Letné prebytky mám zavarené v špajzi na prilepšenie v zime. Semená do chleba, mak, orechy, hrozienka na koláče. Pamätáte sa na lepkavé hrozienka nášho detstva? Raz som čítala článok čo všetko robia s hrozienkami aby ostali vo vnútri šťavnaté, ale zvonku suché, aby ich mohli so všetkým možným zmiešať do müsli a obete reklamy si ich namiešajú do nízkotučného vraj jogurtu, bŕŕ. Toľko chémie! Namiesto toho, aby si uvarili klasickú kašu.
Puding? Maizena zafarbená chémiou. Kde sú vajíčka a vanilka? Stačí mi spomenúť surové vajíčka a vám sa v hlave zasvieti žiarovka salmonelóza a tak by som mohla pokračovať.
Máte chrípku? Máte málo vitamínu D. Treba pohyb, ale nie vo fitku, ale na vzduchu, na slnku.
Kde nechodí slnko, chodí lekár, pamätáte sa?
V jednoduchosti je krása, počúvajte vlastné telo, máte svedomie, máte intuíciu.
9 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... kukuk ahoj, vodu je najlepsie osolit, ked ju pijes nemeni ti vraj PH v zaludku, taktiez sa odporuca zrnko soli pod jazyk pred jedlom a po jedle, aby sa nakopli zlazy, ktore vylucuju kyselinu solnu. Sam som zacal pit osolenu vodu, je takmer na neroznanie od mineralnej vody, na rozdiel od kupovanej uhasi smad a zaroven vyrovnava solnu bilanciu v tele a viaze vodu, clovek sa v noci menej poti a nema krce. Taktiez azijske pustne narody piju zeleny caj s mliekom, ktory sa soli. Sol sa dava lizat aj dobytku a lesnej zveri, aby dokazali spracovat rastlinnu potravu. Orechy, uz som pocul na webe dietologa, ktory sa verejne ospravedlnil, ze orechy doporucoval pacientom. Vraj obsahuju privela omega 6 kyselin, preto su tvrde. Neviem posudit, ale pokial si spominam, orechy stare matere sparili, aby zmakli, az potom ich pridavali do stravy. Slanina a zivocisny tuk su najviac podobne nasim bunkam, olej z rastlin (olivy, lan) sa pouzival surovy, nesmel prejst tepelnou upravou. Este ta doplnim, studena a tepla voda, pravidelne sprchovanie alebo kupanie v studenej a teplej vode udajne rozbehne jednak krvnya lymfatickyo obeh a zabezpeci vylucovanie inzulinu do takej miery, ze nie su potrebne injekcie. Toto nemam vyskusane, nemam cim merat, ale clovek zo studenej vody vyjde akoby mal ine telo, mozem potvrdit. Najlepsie je vojst v mrazoch do potoka a riadne sa pooblievat ladovou vodou, nie plavat, telo sa nesmie ochladit, po obliati telo produkuje velke mnozstvo tepla a aj v -20*C sa z tela pari, tibetski mnisi susia v mrazoch mokre plachty na chrbte. Zacat sa musi od hlavy (vedro vody na hlavu, vedro na jeden bok, vedro na druhy), aby telo dostalo sok. Po soku telo opat zohriat, ja si ku potoku vezmem vedro teplej vody, kde si ohrejem ruky nohy. Vlasne na tomto principe funguje ruska bana (mokra sauna), kde sa strieda horuca slana para s bylinkami (brezove a ine metlicky) s prudkym ochladenim organizmu, pretoze telo prijima sol a fermenty z byliniek aj cez kozu. Co sa tyka svedomia, myslim si, ze si treba precitat Novy zakon a Jezisove ucenie, tam je svedomie nahradene laskou. A Kristus liecil inym sposobom, dotykom a slovom, nikdy neprisoval vyliecenie sebe ... tvoja viera ta uzdravila. Preto mi je smiesne, ked veriaci ochoreju, bezia za doktorom namiesto za fararom. Urazova chirurgia je nieco ine. Dopijam svoj nocny caj, slanu vodu, chvilu popocuvam nocne zvuky a hajde sa zohriat k alabutke. :-)
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No, ja ked som si to tu všetko prečítala, tak sme včera na večeru dali chleba s domácou masťou a vlastnoručne dopestovanou cibuľkou.

Ano, je fakt, že sme zblbli a hodne podliehame reklame. Ono je to dosť ťažke jej nepodľahnúť, je všade. A tí, čo ju tvoria, majú hodne poznatkov z toho, ako na nás.

Je super, že o tom už trochu rozmýšľame. A že sa dajú nájsť aspoň virtuálne skupinky, kde sa dajú načerpať skúsenosti. A že sú stále ľudia, ktorí nezabudli, ako to bolo kedysi. Že nás na to upozornia. A je fajn, že sa fakt môžem rozhodnúť, ako to doma viesť.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jeden starší článok http://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyzi...asi-predkovia/
2 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Dáša_ Pozri príspevok
No, ja ked som si to tu všetko prečítala, tak sme včera na večeru dali chleba s domácou masťou a vlastnoručne dopestovanou cibuľkou.

Ano, je fakt, že sme zblbli a hodne podliehame reklame. Ono je to dosť ťažke jej nepodľahnúť, je všade. A tí, čo ju tvoria, majú hodne poznatkov z toho, ako na nás.

Je super, že o tom už trochu rozmýšľame. A že sa dajú nájsť aspoň virtuálne skupinky, kde sa dajú načerpať skúsenosti. A že sú stále ľudia, ktorí nezabudli, ako to bolo kedysi. Že nás na to upozornia. A je fajn, že sa fakt môžem rozhodnúť, ako to doma viesť.
Dáši, v predchádzajúcom článku si spomínala 50 overených potravín. Nenapísala by si ? ďakujem
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dasa, mudry doktor, holt stara skola. Dnes chcem nadviazat na prudke ochladenie organizmu, cize obliatie studenou vodou. Biofyzici vysvetluju liecive ucinky tejto sokovej terapie na priklade elektrostatiky. Clovek cely den chodi v izolovanych topankach, vozi sa v izolovanych dopravnych prostriedkoch, obleceny je v izolovanom vreci a prave akt poliatia vodou s bosymi nohami na zemi uvolni energeticke kanaly v tele, ktore sa pri vyskumoch prejavuju ako tkaniva s podstatne nizssim elektrickym odporom, hoci su rovnake ako ine a dochadza akoby k vybitiu nahromadenej statickej elektriny a zlepsuje sa energoinformacny tok pozdlz chrbtice. Preto je menej ucinne obliatie sa studenou vodou v kupelni. Sok zo studena vyvola v tele autonomne procesy na obnovu funkcii ako pri normalnej teplote, podla mna rozum musi zacat pracovat. Po soku treba organizmus opat zahriat, cize tepla sprcha, alebo ja si k potoku donesiem vedro vlaznej vody. Jednoducha a lacna liecba proti zimnym chorobam z nedostatku slnka. Este som nepocul, zeby nejaky ladovy medved o sebe povedal, ze byva chory na zimne choroby. Povodca tejto metody prezil zivot na Sibiri v trenkach a bosy, v trenkach ho aj pochovali vo vysokom veku (tusim okolo 85 rokov) a do truhly mu naliali povrch studenej vody a na hrobe ma podtaveny pomnik. Na webe som pocul viacero akademikov, ze hoc byvaju v panelaku, pekne si vezmu vedro vody a idu sa obliat von aj pri -30*C, ja som zatial dosiahol v nasom potoku -20*C a fakt je clovek ako znovu zrodeny. Dopijem svoj nocny caj, zapocuvam sa do nocnych zvukov, glgnem osolenej vody, pozujem kusok korena horca a hajde k alabutke do teplej postele. :-)

Tuna je podrobnejsie opisana metoda a fyzikalny princip polievania chladnou vodou podla Porfijeva. :-)
http://www.2012rok.sk/wp/joga-tai-ch...8180-porfirius
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jedna vec je súhlasiť, druhá vykonať. Vedeli to aj naši predkovia, viď veľkonočná kúpačka.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mam chvilu casu, kym alabutka nezaveli robit rezance, ona zatial ide k susedke vypalit zobak. Nie som lekar ani fyzioterapeut, iba obycajny pomocny robotnik vo vysluzbe, skusim nieco zosmolit o lahuckom patminutovom cviceni podla Chasaja Alieva na odstranenie stresu a vyrovnania vnutornej rovnovahy tela. Tak ako mozog ovlada rozne svaly, tak napadlo studovanych nervakov, obratit poradie, cize co najjednoduchsim cvicenim posobit na mozog a obnovit autonomny system riadenia tela mozgom.
Stres test - test by sa mal najlepsie vykonat rano pri vstavani z postele. Posadime sa alebo postavime, ruky volne upazime pred seba a snazime sa mysliet, aby sa oddialili nabok bez nutenia. Ruky sa musia sami oddialit od seba akoby sme v nich drzali magnety s rovnakym polom obratenym k sebe. Dalsia, tazsia varianta, volne spustit ruky vedla tela a myslou ich zvihnut hore. Mozeme si pomoct predstavou, ze sme vo vode. AK nam ruky behaju ako mysel chce, je vsetko v poriadku, ak nie, treba sa nad sebou zamysliet, preco je mozog zablokovany. Ako? V prvom rade podla Chasaja zacvicit pat jednoduchych cvikov po jednej minute rano i vecer pred spanim, ktore predvedie samotny auitor na prilozenom videu. Pocas cvicenia nechame mysel bezat volne kam jej srdce pisti, niektori tomu nadavaju meditacia. Hlavne ziadne nasilne pohyby, volne, bez ziadnej znamky nasilia. Ak sa zacne prejavovat nejaka bolest, prestat a pokracovat na druhy den. Vhodne je zacat splyvat s prirodou, ako kto ma moznost, kvety v byte, les, voda, arab moze prehrnat piesok, fantazii sa medze nekladu. Prijemne ranne ohybanie bez radia pri otvorenom okne, aby sme telu povedali, ze ma kyslika dost, ze este nie je finito, ze nas caka do smrti vela ucenia a nechceme umriet celkom sprosti. Dalej je mozne pokracovat v kupelni ... horuca sprcha, vedro ladovej vody na hlavu, opat horuca sprcha a mozme vkrocit spokojne do kuchyne, ze zaklad pre dobre travenie a potechu oka je za nami. :-)

Teraz idem pokutrat nejake kratke rozumne video, je ich vela. Napokon tu capnem dlhsie video, ktore najlepsie vystihuje jeho princip, v rustine, staci pozriet od 16 minuty. :-)
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na tomto videu je priklad oblievania studenou vodu v praxi. :-)


A pravdepodobne sibirska materska skolka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať