Zavrieť

Porady

Exekúcia a stav na účte...

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, je na mňa vedená exekúcia, no po telefonickom rozhovore so zamestnancom tej spoločnosti, sme sa dohodli na mesačných splátkach. Zablokovali mi však účet, na ktorý mi chodí len materská. Dohodli sme sa, že po prvej splátke, ktorú som uhradila, mi účet odblokujú a možem mať prístup k peniazom. No dnes som zistila že tam som stále v minuse priblizne v tej sume v akej je dlh. Som sama s dieťaťom a peniaze potrebujem. Nie je určene zo zákona kolko by mi mali nechať na účte? Ale ked sme sa dohodli na tých splátkach, tak by som tak mala mať celú materskú nie? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Odblokovať účet môže len exekútor. Dohodu o splátkach musíte uzatvoriť s ním, oprávnený z exekúcie musí so splátkami súhlasiť. Exekúcii nepodlieha suma 99,58 e. Len pre úplnosť, ak by ste poberali už iba rodičovský príspevok (nie materskú), tak ten exekúcii nepodlieha vôbec.

    patricia00 je offline (nepripojený) patricia00

    patricia00
    Ďakujem za odpoveď, dohodli sme sa na splátkach, no na účte som mala stále mínus. Ale už som sa spojila aj s nimi a vraj pre pochybenie na ich úrade mi to neodblokovali. A mimochodom, poberám už len rodičovský príspevok. Ale mal by mi už chodiť v poriadku každy mesiac, ked sme sa dohodli na tých splátkach, alebo sa mýlim?

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    patricia00 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, dohodli sme sa na splátkach, no na účte som mala stále mínus. Ale už som sa spojila aj s nimi a vraj pre pochybenie na ich úrade mi to neodblokovali. A mimochodom, poberám už len rodičovský príspevok. Ale mal by mi už chodiť v poriadku každy mesiac, ked sme sa dohodli na tých splátkach, alebo sa mýlim?
    ak si sa dohodla na splátkach s exekútorom, tak by to malo byť v poriadku. len veľký pozor na to, aby si to platila pravidelne a v stanovenom termíne, lebo určite to máš aj v dohode uvedené, že ak sa omeškáš, okamžite sa ruší dohoda o splátkach a budeš mať dalšie nepríjemnosti.

    Exekúcia a stav na účte...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.