Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - práca v Anglicku

Prosím súrne o pomoc. Potrebujem urýchlene urobiť daňové priznanie pre osobu, ktorá pracovala v roku 2005 na Slovensku aj v Anglicku.
Príjem z Anglicka sa preráta kurzom NBS a daňové priznanie sa robí približne tak ako keď niekto pracuje v Čechách. Alebo je tam nejaký rozdiel. Aký? Ďakujem
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Erika, na tom link-u tá Marína som ja. Erika, vznikne Ti ešte jeden problém. Daňové obdobie vo VB je, myslím, od apríla do marca, takže budeš musieť vypočítať pomernú časť z potvrdenia z obdobia do marca a ďalšiu z ďalšieho potvrdenia od apríla. Radila by som Ti radšej príjmy vypočítať z výplatných pások. Nerob si z toho veľmi ťažkú hlavu, ak poslednú pásku(prelom rokov) neprepočítaš presne. Našťastie sú príjmy z VB vyňaté.
Nezdaniteľnú časť, ak má daňový domicil v SR, môže odpočítať podľa ZoDP_§11_ods.1_pism.a-e, ak nie je rezidentom SR, tak len pdľa ods. 1 písm.a. Viď: http://www.porada.sk/showpost.php?p=184956&postcount=5
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Marína
Erika, na tom link-u tá Marína som ja. Erika, vznikne Ti ešte jeden problém. Daňové obdobie vo VB je, myslím, od apríla do marca, takže budeš musieť vypočítať pomernú časť z potvrdenia z obdobia do marca a ďalšiu z ďalšieho potvrdenia od apríla. Radila by som Ti radšej príjmy vypočítať z výplatných pások. Nerob si z toho veľmi ťažkú hlavu, ak poslednú pásku(prelom rokov) neprepočítaš presne. Našťastie sú príjmy z VB vyňaté.
Nezdaniteľnú časť, ak má daňový domicil v SR, môže odpočítať podľa ZoDP_§11_ods.1_pism.a-e, ak nie je rezidentom SR, tak len pdľa ods. 1 písm.a. Viď: http://www.porada.sk/showpost.php?p=184956&postcount=5
Som rada, že sú vyňaté z príjmov. V prípade príjmov v SR má teda nárok na odpočítateľnú položku na seba- má len tento jeden príjem v SR, inak má príjmy z VB. Našťastie nie je ženatý, nemá dieťa. Takže žiadne iné odpočty si neuplatňoval - len na seba.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Tiež sa informujem ohladne tejto témy. Možno sa to tu už preberalo, ale predsa sa opýtam:

sestrin priateľ pracuje v Írsku od konca augusta 2006. Do tej doby ešte bol zamestnaný v SR. Mám potvrdenie od zamestnávateľa v SR, ale nemám z irska. On si vyžiadal, ale zamestnávateľ vôbec nevie, aké tlačivo to je, čo to má obsahovať, akú to má mať formu. Nevieme si rady. On mu to vystaví určite od 8/2006 do 12/2006. U nich je tiež ročné zúčtovanie ale asi to nesúvisí s našim. Viem, že je povinný podať u nás DP, aj by som mu ho spravila, len neviem ako, keď ten doklad k dispozícii nemám. Neviete poradiť, ako sa to volá? Keďže ja ani on až tak moc po anglicky nevieme, nemám ponatia, ako by to mohlo byť nazvané. Ďakujem za radu.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Anonymka Pozri príspevok
Ahojte. Tiež sa informujem ohladne tejto témy. Možno sa to tu už preberalo, ale predsa sa opýtam:

sestrin priateľ pracuje v Írsku od konca augusta 2006. Do tej doby ešte bol zamestnaný v SR. Mám potvrdenie od zamestnávateľa v SR, ale nemám z irska. On si vyžiadal, ale zamestnávateľ vôbec nevie, aké tlačivo to je, čo to má obsahovať, akú to má mať formu. Nevieme si rady. On mu to vystaví určite od 8/2006 do 12/2006. U nich je tiež ročné zúčtovanie ale asi to nesúvisí s našim. Viem, že je povinný podať u nás DP, aj by som mu ho spravila, len neviem ako, keď ten doklad k dispozícii nemám. Neviete poradiť, ako sa to volá? Keďže ja ani on až tak moc po anglicky nevieme, nemám ponatia, ako by to mohlo byť nazvané. Ďakujem za radu.
Minulý rok v Írsku zamestnávatelia vystavovali
"P60 - certifikate of pay, tax and pay-related social insurance"
Malo by to platiť aj pre rok 2006.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

prosím Vás je treba teda úradný preklad potvrdenia zo zahraničia? Potvrdenie treba priložiť k DP. A keď pracoval v čase od januára do júla - práca v zahraničí - vyňaté príjmy, Od augusta do decembra - príjem zo závislej činnosti "doma"- môže si uplatniť nezdaniteľnú položku a daňový bonus?
Bude mu vrátená daň ak nezarobil viac ako 90618?
Ďakujem pekne.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Lenuška Pozri príspevok
prosím Vás je treba teda úradný preklad potvrdenia zo zahraničia?Ak je v Aj alebo Nj netreba.
Potvrdenie treba priložiť k DP. Áno.
A keď pracoval v čase od januára do júla - práca v zahraničí - vyňaté príjmy, Od augusta do decembra - príjem zo závislej činnosti "doma"- môže si uplatniť nezdaniteľnú položku a daňový bonus? Môže, aj DB ak splní podmienky podľa §33 Zákona o dani z príjmov.
Bude mu vrátená daň ak nezarobil viac ako 90618? Daň zaplatená do štátneho rozpočtu inej krajiny mu nemôže byť vrátená zo štátneho rozpočtu SR. Ak mu z DP vyjde preplatok na dani zaplatenej v SR, tak mu bude vrátená.
Ďakujem pekne.
Odpovede sú červené .
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ďakujem pekne, je to Švedsko, takže preklad potrebuje...
0 0
Marttys Marttys

Marttys je offline (nepripojený) Marttys

Ahojky,
prosimo radu v tomto pripade.
Cely rok jsem zamestnana na slovenku kde mam i povoleni na trvaly pobyt a mela jsem prijem jen ze zavisle cinnosti u jednoho zamesnavatele, pracovni pomer stale trva. Mam ale i trvaly pobyt v ceske republice. Staci mi vyzadat potvrzeni od danoveho uradu na slovensku ze jsem rezidentem SR a zamestnavatel mi udela jen rozcni zuctovani, nebo musim podat danove priznani v SR i CR?
Predem dekuji za radu :-)

Marttys
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V tomto príspevku máš popísaný postup pri určovaní daňovej rezidencie
http://www.porada.sk/t18141-p8-zdane...jmov-z-cr.html
Najprv musíme určiť , v ktorej krajine máš daňovú povinnosť s neobmedzenou daňovou povinnosťou a budeš v nej zdaňovať celosvetové príjmy .
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím o potvrdenie že uvažujem správne. FO pracovala od marca do decembra v Anglicku. Za január a február mala len DoVP - zrazkova dan. Je povinna si podat danove priznanie ( nie je rezidentom Velkej Britanie ), uplatni sa dan vynatim, uplatni si odpocitatelnu polozku. Je to spravne? Na DU mi povedali ze jej vyjde preplatok, len neviem aky, z coho? Dakujem.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

jana32 Pozri príspevok
Prosím o potvrdenie že uvažujem správne. FO pracovala od marca do decembra v Anglicku. Za január a február mala len DoVP - zrazkova dan. Je povinna si podat danove priznanie ( nie je rezidentom Velkej Britanie ), uplatni sa dan vynatim, uplatni si odpocitatelnu polozku. Je to spravne? Na DU mi povedali ze jej vyjde preplatok, len neviem aky, z coho? Dakujem.
FO sa preplatok dane vráti ak si v DPFO uplatní príjmy z DoVp, prípadne úroky z bežných účtov, z ktorých bola zrazená zrážková daň.
Predpokladám, že takéto príjmy za rok 2006 nebudú vyššie sko 45408,- Sk.
0 0
kempes11 kempes11

kempes11 je offline (nepripojený) kempes11

Johanka Pozri príspevok
Ak má trvalý pobyt v SR, tak podáva priznanie v SR.
Ak má potvrdenie, že je rezident VB, priznanie v SR nepodáva.
Tvoja otázka je však veľmi všeobecná, lebo posúdiť povinnosť a spôsob zdanenia, na základe toho , že daňovník žil v Anglicku je ťažké.
Ahoj Johanka, Mal by som jednu otazku ohladne tohto tvrdenia. Nejde ani o otazku, len o potvrdenie tohto faktu. Ja zijem a pracujem momentalne v Severnom Irsku. Mam u pracovnu zmluvu a nedavno som dostal z Home office potvrdenie, za som rezident UK. Mam sice na Slovensku trvaly pobyt, ale zdrziaval som sa tam len asi 3 tyzdne. Za tvoju odpoved vopred dakujem.

PS: tato stranka, alebo "poradna je super". Dozviem sa tu vsetko, co potrebujem, nemusim behat po uradoch, lebo tam nie vzdy dostanem potrebnu informaciu a stoji to namahu a cas. Este raz dakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

kempes11 Pozri príspevok
Ahoj Johanka, Mal by som jednu otazku ohladne tohto tvrdenia. Nejde ani o otazku, len o potvrdenie tohto faktu. Ja zijem a pracujem momentalne v Severnom Irsku. Mam u pracovnu zmluvu a nedavno som dostal z Home office potvrdenie, za som rezident UK. Mam sice na Slovensku trvaly pobyt, ale zdrziaval som sa tam len asi 3 tyzdne. Za tvoju odpoved vopred dakujem.

PS: tato stranka, alebo "poradna je super". Dozviem sa tu vsetko, co potrebujem, nemusim behat po uradoch, lebo tam nie vzdy dostanem potrebnu informaciu a stoji to namahu a cas. Este raz dakujem.
A aká je otázka?
0 0
kempes11 kempes11

kempes11 je offline (nepripojený) kempes11

Johanka Pozri príspevok
A aká je otázka?
Ahoj,

bol som taky zaujaty sformulovanim otazky, ze som ju nakoniec ani nezadal. Otazka znie: Ci mam podat danove priznanie na Slovensku alebo nie?

Dakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak máš potvrdenie, že si rezident UK, tak nie.
Nemohol by si napísať ako si sa k takémuto potvrdeniu prepracoval? Myslím, že by si to radi prečítali viacerí .
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím o radu pre konkrétny príklad. FO mala príjem zo závislej činnosti v SR a Anglicku
Príjem zo SR 7500 SK
Príjem z Anglicka - 211 501 Sk
Poistné - 10 517 Sk
Zrážková daň v SR - 1 428 Sk
Daň v Anglicku - 39 233 Sk

Prosím pomôžte mi vyplniť daňové priznanie typ A:

r. 32 - 219 001
r. 33 - 10 517
r.34 - 208 484
r.36 - 208 484
r.37 - 90 816
r.43 - 90 816
r. 44 - 117 668
r.45 - 22 356
a teraz neviem ako ďalej :
r.46 - 211 501 ?
r.47 - 7 500 ?
r. 48 - 0
r. 54 - 0
r.63 - 1 428
r.65 - 1 428

Prosím Vás môžete sa niekto na to pozrieť? Ďakujem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím, nesklamte ma, sedím nad tým a neviem čo ďalej, ako na truc som už jedno také dańové robila ale nenechala som si kópiu a za svet si neviem spomenúť ako to bolo.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

jana32 Pozri príspevok
Prosím o radu pre konkrétny príklad. FO mala príjem zo závislej činnosti v SR a Anglicku
Príjem zo SR 7500 SK
Príjem z Anglicka - 211 501 Sk
Poistné - 10 517 Sk
Zrážková daň v SR - 1 428 Sk
Daň v Anglicku - 39 233 Sk

Prosím pomôžte mi vyplniť daňové priznanie typ A:

r. 32 - 219 001
r. 33 - 10 517
r.34 - 208 484
r.36 - 208 484
r.37 - 90 816
r.43 - 90 816
r. 44 - 117 668
r.45 - 22 356
a teraz neviem ako ďalej :
r.46 - 211 501 ? 211501-10517=200984 (základ dane)
r
.47 - 7 500 ? 0
r. 48 - 0
r. 54 - 0
r.63 - 1 428
r.65 - 1 428

Prosím Vás môžete sa niekto na to pozrieť? Ďakujem
Oprav si tie dve sumy a môžeš to odovzdať.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Študent má iba potvrdenie o prijme z Anglicka P45 a ešte výplatné pásky. Má doložiť tie vyplatné pásky, keďže na P45 je uvedený len hrubý príjem a zaplatená daň? Vy tu spomínate že treba potvrdenie P60. čo je potom P45? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať