Zavrieť

Porady

Je možné že mám panickú poruchu ?

Takže, mám 15 rokov a mám pocit že mám panickú poruchu. Začalo to minulý týždeň v jeden deň ako každý iný som šiel do školy ale celý deň som mal taký čudný pocit ako keby odosobnenia,problémy s dýchaním potili sa mi dlane a trasa sa mi lavá noha. Po Škole som šiel domov a tieto pocity sa zintenívnili tak som šiel von sa prvedetrať s kamošom a vonku ma strašne zabolelo pri srdci a celá lavá časť tela sa mi ako keby pohla do predu a začalo sa mi ťažko dýchať zvíŠil sa mi tep a začalo ma triasť mal som strach pretože som sa bál že ide o infarkt (môj otec naň zomrel v celej rodine sú problémy zo srdcom) iŠiel som na pohotovosť tam ma ošetrili a pichli mi magnézium. To ma upokojilo. Šiel som domov ale večer to zasa začalo, nejak som zaspal a vnoci som sa znova zobudil na tento stav tak mama zavolala sanitku. 5 dní som bol v nemocnici, robili mi rôzne vyšetrenia, EKG a podobne nič nezistili ale mal som pred tým kaśel tak si mysleli že mi to len vyťahalo svali a z toho ma to bolelo. Počas toho ako som bol v nemocnici som bol v poriadku ale občas sa mi ťažko dýchalo.Dnes ma prepustili. Išiel som von a znova som zaćal pociťovať príznaky paniky. Vravel som o tom mame ale povedala mi že na to nemám myslieť že to prejde ale nie je to také lahké. Potia sa mi ruky ťaŽko sa mi dýcha a bolí ma lavá strana hrudníka. Poraďte prosím ako by som mal ďalej postupovať lebo mám pociť že tu ma nikto neberie vážne.
Usporiadat
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

môže sa jednať o panickú poruch(PP). na tvojom mieste by som si žiadala, urobiť ďalšie vyšetrenia, na srdiečko, štítnu žľazu, na neurológiu..... bude to trvať dlhšie. ak sa všetko ukáže negatívne, tak to bude v psychike. nič sa neboj, sú na to lieky, ale hlavne musíš pracovať sám na sebe. zatiaľ sa nestresuj, aj keby to bola PP - tak na tú sa neumiera. ked ti príde zla, uprav si hlavne dýchanie. pomaly nádych, zdržať dych, pomaly výdych, zadržať dych a znova nádych. a ešte mama má pravdu - nemysli na to, snaž sa zamestnať hlavne ruky, rob niečo fyzicky. hlavne sa v tom nevŕtaj. maj sa a ozvi sa ako sa ti darí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nielen fyzická práca, pomôže aj mentálne odreagovanie od paniky, čo komu vyhovuje, jednoducho okamžite už pri prvých príznakoch prejsť na iné myšlienky, to pomáha aj pri iných dg, napr. mať poruke krížovky, zahrať si s niekým spol. hru, šach, koníčky atď., modlitba má veľký účinok, prosby k archanjelom Michaelovi, Rafaelovi, vypiť naraz aspoň 2 dl studenej vody, sviečka skľudňuje, každý si musí nájsť to "svoje".
Ja by som mala ešte jednu radu, ale nick petermikuláš by mal asi pripomienky.
Raz to bude samozrejmosťou celkového vyšetrenia, teda aspoň dúfam. :-(

Ako si na tom s výživou? Si vo veku rastu, myslíš si, že máš plnohodnotnú výživu?
Si veľmi preťažený, ostáva ti čas na dostatočný relax?
Nemysli na to, že máte v rodine kardio dg. Ži svoj život.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

áno je možné, že sa jedná o panickú poruchu, ale bez reálneho vyšetrenia sú to len dohady

re: korela: kľudne napíšte čo myslíte tou radou, mňa by celkom zaujímalo čo si ľudia myslia, že bude v budúcnosti samozrejmosťou pri celkovom vyšetrení
myslím, že o veciach treba diskutovať aj keď máme na mnohé veci iné názory, .....no schválne či budem mať pripomienky....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Podla mna spustacom takychto prejavov moze byt aj stres a strach zo skoly.Nevylucujem vsak potrebu vysetrenia stitnej zlazy.

Na upokojenie odporucam pri zadychavani a buseni srdca dychanie do papieroveho vrecuska. Uvazovala by som o vysetreni u psychologa, ci psychiatra avsak az po vyluceni poruch funkcie stitnej zlazy, Ostatnme vysetrenia boli v nemocnici urobene.
1 0
Denis Melcer Denis Melcer

Denis Melcer je offline (nepripojený) Denis Melcer

V nemocnici mi robili aj sóno Štítnej žlazy nič nenašli chcem si spaviť nejaké vyšetrenia na neurológii. V noci som sa 3-krát zobudil,ťažko sa mi dýchalo a mal som takú čudnú bolesť na lavej strane hrudníka ako vždy. Chcem ísť na chvílku von a uvidím ako mi bude ale mám trocha strach že ma to tam niekde chytí a keďže idem sám že sa niečo stane.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Denis Melcer Pozri príspevok
V nemocnici mi robili aj sóno Štítnej žlazy nič nenašli chcem si spaviť nejaké vyšetrenia na neurológii. V noci som sa 3-krát zobudil,ťažko sa mi dýchalo a mal som takú čudnú bolesť na lavej strane hrudníka ako vždy. Chcem ísť na chvílku von a uvidím ako mi bude ale mám trocha strach že ma to tam niekde chytí a keďže idem sám že sa niečo stane.
Sono stitnej zlazy neurci poruchu jej funkcie.
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

alaya1 Pozri príspevok
Sono stitnej zlazy neurci poruchu jej funkcie.
súhlasím, ale zrejme keď ležal v nemocnici tak v rámci odberu krvi mu vyšetrovali aj hodnoty T3,T4, TSH, lebo takmer vždy keď leží človek v špitáli a dajú mu robiť usg šť. žľazy, tak urobia automaticky aj vyšetrenie hormónov z krvi a pacient o tom ani nevie keď boli hodnoty v norme
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je vypracovaná nejaká celosvetová správa o výskyte tejto"dg", samostatne po štátoch? Aký je výskyt v okolitých štátoch, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, Česku, Ukrajine, v Rusku, ale napr. i v USA? Ako je na tom Ázia?
Kedy vznikla táto "dg"? Od kedy sa datuje?
Do úvodzoviek to dávam preto, pretože akonáhle čítam, že danú poruchu môže niečo spôsobovať, je to stále iba v rovine dohadov. Ani pri tejto poruche nie je nič konkrétne vyšpecifikované.
Ako záchvat príde, tak aj odíde. Len ho prežiť je veľmi ťažké a náročné. Dá sa odstrániť psychoterapiou navždy?
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

korela Pozri príspevok
Je vypracovaná nejaká celosvetová správa o výskyte tejto"dg", samostatne po štátoch? Aký je výskyt v okolitých štátoch, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, Česku, Ukrajine, v Rusku, ale napr. i v USA? Ako je na tom Ázia?
Kedy vznikla táto "dg"? Od kedy sa datuje?
Do úvodzoviek to dávam preto, pretože akonáhle čítam, že danú poruchu môže niečo spôsobovať, je to stále iba v rovine dohadov. Ani pri tejto poruche nie je nič konkrétne vyšpecifikované.
Ako záchvat príde, tak aj odíde. Len ho prežiť je veľmi ťažké a náročné. Dá sa odstrániť psychoterapiou navždy?
korela Pozri príspevok
Je vypracovaná nejaká celosvetová správa o výskyte tejto"dg", samostatne po štátoch? Aký je výskyt v okolitých štátoch, Maďarsku, Rakúsku, Poľsku, Česku, Ukrajine, v Rusku, ale napr. i v USA? Ako je na tom Ázia? Kedy vznikla táto "dg"? Od kedy sa datuje? Do úvodzoviek to dávam preto, pretože akonáhle čítam, že danú poruchu môže niečo spôsobovať, je to stále iba v rovine dohadov. Ani pri tejto poruche nie je nič konkrétne vyšpecifikované. Ako záchvat príde, tak aj odíde. Len ho prežiť je veľmi ťažké a náročné. Dá sa odstrániť psychoterapiou navždy?
​áno je možné panickú poruchu odstrániť psychoterapiou navždy,
tu pripájam napr. tri linky, všetko je to prepočítavané na 100 000 obyvateľov
mapa svetového výskytu je tu: https://commons.wikimedia.org/wiki/F..._-_WHO2002.svg
tu je výskyt v 10 krajín -Spojené štáty, Kanada, Portoriko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Libanon, Taiwan, Kórea a Nový Zéland http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9107146
tu je percentuálny výskyt v spojených štátoch http://www.nimh.nih.gov/statistics/1PANIC_ADULT.shtml
3 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

...podla mna ide o silnu neurozu...tiez som mala istu dobu podobne stavy, ale moj dovod bol samozrejme iny...upokojujuce lieky ako tak pomohli, ale ked prestali ucinkovat-vratilo sa to spet...viem ze problem bol v mojej hlave-a musela som ho dostat odtial von...na liekoch som samozrejme nechcela ostat, tie by aj tak nevyriesili moj problem..
mne velmi pomohla kniha...presne od L.Hayovej-Miluj svoj zivot...jej afirmacie su uzasne silne..mne osobne pomohla asi tato najsilnejsia afirmacia:toto je moj novy den, moje myslienky su nove, moje myslenie je nove...moja minulost je uzvareta-je prec...

skus si kupit tuto knizocku...mna doslova postavila na nohy...
​drzim palce!
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

petermikuláš Pozri príspevok
​áno je možné panickú poruchu odstrániť psychoterapiou navždy,
tu pripájam napr. tri linky, všetko je to prepočítavané na 100 000 obyvateľov
mapa svetového výskytu je tu: https://commons.wikimedia.org/wiki/F..._-_WHO2002.svg
tu je výskyt v 10 krajín -Spojené štáty, Kanada, Portoriko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Libanon, Taiwan, Kórea a Nový Zéland http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9107146
tu je percentuálny výskyt v spojených štátoch http://www.nimh.nih.gov/statistics/1PANIC_ADULT.shtml
Pán dr., prepáčte, ale neodpustím si napísať prvú asociáciu, čo mi napadla pri pohľade na mapku. Že vo všetkých žltých krajinách okrem Grónska, to si neviem vysvetliť, ale možno aj tam, neviem, sa dlhodobo pila Coca-Cola. Môžete sa zabávať na mne..., už ma tu nebude nikto brať vážne.
Ale poznáte zloženie tohto moku. :-)
Práve včera som čítala ódu na Coca-Colu z výživového hľadiska.
A nedávno som sa čudovala, prečo veterinári so záchranármi dávali skrehnutému a vysilenému bocianovi ako jedinú prvú pomoc práve Coca-Colu. A zostali v očakávaní, či to zaberie.
Zajtra priložím link o Coce, ak ho nájdem.
Naposledy upravil korela : 19.04.13 at 00:18
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

korela Pozri príspevok
... sa dlhodobo pila Coca-Cola...
..s aspartámovým sladidlom!

Wiki: Americký úrad síce povolil sladenie aspartamom, zároveň ale zdokumentoval 92 škodlivých príznakov pri jeho častej konzumácii. Medzi inými uvádza otupelosť, bolesti hlavy, únavu, závrate, bolesti žalúdka, búšenie srdca, zvyšovanie hmotnosti, podráždenosť, úzkosť, stratu pamäti, halucinácie, vyrážky, záchvaty, slepotu, hučanie v ušiach, depresie, stratu sluchu, kŕče, stratu chuti, nespavosť, slabosť.Niektorí odborníci ďalej aspartam dávajú do súvislosti s nádormi mozgu, sklerózou, epilepsiou, chronickými bolesťami svalov, chronickou únavou, Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, cukrovkou, malígnymi tumormi lymfatického tkaniva, defektmi u novorodencov,...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Aspartam
0 1
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Silvernola Pozri príspevok
..s aspartámovým sladidlom!

Wiki: Americký úrad síce povolil sladenie aspartamom, zároveň ale zdokumentoval 92 škodlivých príznakov pri jeho častej konzumácii. Medzi inými uvádza otupelosť, bolesti hlavy, únavu, závrate, bolesti žalúdka, búšenie srdca, zvyšovanie hmotnosti, podráždenosť, úzkosť, stratu pamäti, halucinácie, vyrážky, záchvaty, slepotu, hučanie v ušiach, depresie, stratu sluchu, kŕče, stratu chuti, nespavosť, slabosť.Niektorí odborníci ďalej aspartam dávajú do súvislosti s nádormi mozgu, sklerózou, epilepsiou, chronickými bolesťami svalov, chronickou únavou, Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, cukrovkou, malígnymi tumormi lymfatického tkaniva, defektmi u novorodencov,...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Aspartam
niečo na tom bude, pretože sám si spomínam na štúdiu, ktorá preukazovala, že okrem iného náhradné sladidlá spôsobujú zvýšený výskyt mozgových tumorov
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

korela Pozri príspevok
Pán dr., prepáčte, ale neodpustím si napísať prvú asociáciu, čo mi napadla pri pohľade na mapku. Že vo všetkých žltých krajinách okrem Grónska, to si neviem vysvetliť, ale možno aj tam, neviem, sa dlhodobo pila Coca-Cola. Môžete sa zabávať na mne..., už ma tu nebude nikto brať vážne.
Ale poznáte zloženie tohto moku. :-)
Práve včera som čítala ódu na Coca-Colu z výživového hľadiska.
A nedávno som sa čudovala, prečo veterinári so záchranármi dávali skrehnutému a vysilenému bocianovi ako jedinú prvú pomoc práve Coca-Colu. A zostali v očakávaní, či to zaberie.
Zajtra priložím link o Coce, ak ho nájdem.
tomu bocianovi to dávali kvôli tomu kofeinu, aby mu pomohol postaviť sa nna nohy a čakali ako na ten kofein bocian zareaguje
inak ešte taká zaujímavosť, zloženie coca coly je takmer v každom štáte iné
0 0
Denis Melcer Denis Melcer

Denis Melcer je offline (nepripojený) Denis Melcer

Coca-colu a podobné nápoje často nepijem skôr čistú vodu alebo čaj. Dnes sa cítim dobre ale stále mám také čudné obavy. Chystám sa ísť opekať s kamarátmi ale mám trochu strach že sa niečo stane a budem tam panikáriť že si pomyslia že som nejako narušený, ale musím to risknúť, nechcem skončiť tak že sa budem báť vychádzať z domu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Mám známu, ktorá mala podobné príznaky, ako Ty. Nikoľko krát volala sanitku, porobili jej všetky vyšetrenia-všetko negatívne. Výsledky by mohol závidieť aj ten najzdravší jedinec. No ona stále tvrdila svoje. Nakoniec na ňu začali nahliadať ako na psychicky chorú, čo ju naštvalo a začala viac sledovať, kedy tieto stavy prichádzajú,čo jedla, čo pila. Nakoniec sama na sebe zistila, že má intoleranciu na kofeín-teín. Prestala úplne piť kávu,kofolu,tonik,čierne a zelené čaje, neje ani koláče obsahujúce kávu. Problémy nezmizli úplne, ale zmenšili sa na minimum.Keď príde bušenie, bolesť na ľavej strane a strach, tak sa okamžite snaží ničím zamestnať, myslieť na iné veci, manuálne pracovať.
A keď náhodou neodolá logu kofoly, tak vie, čo ju čaká. Ale občas to proste nevydrží.
1 0
eva.toth eva.toth

eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

rozvedená, 2 deti
Ja som tiež trpela panickou poruchou. Raz cestou z práce som mala pocit, že umriem. Nevedela som sa nadýchnúť a zachvátila ma panika, že je koniec, umieram. Obvodná lekárka, fantastická žena, mi urobila všetky možné vyšetrenia. Všetko negatívne. Nakoniec prehlásila, že to môže byť z krčnej chrbtice. Mala to aj ona. Ak sa chrbtica, či už krčná krivý, vyrastajú na nej osteofyty, výrastky. Výrastky si telo tvorí snažiac sa vyrovnať zakrivenie. Tieto osteofyty sa dotýkajú puzdra miechy a môžu vyvolať rôzne stavy. Mne sa napríklad potom neskôr stalo aj to, že keď som si ľahla do postele, zdalo sa mi, že uletím a akoby sa rozplyniem, že tu už viac nebudem. Tiež ma zaschvátila panika. Osteofyty potvrdila aj neurologička na snímke krčnej chrbtice. Osteofyty má každý, lebo chrbtica sa nám začína kriviť od narodenia, niekomu nevadia celý život. Niektorí musia ísť aj na operáciu. Niekto o nich nevie celý život, telo si ich vytvorí a prispôsobí na "mieru" na krivý chrbát. Môže sa ku tomu pridružiť porucha vnútorného ucha / alebo labyrint /, táto porucha tiež spôsobuje paniku a depresívne stavy, lebo človek nevie čo sa sním deje. Porucha vnútorného ucha. Zázračné zariadenie, ktoré máme v uchu, aby sme laicky povedané nespadli na zem. Orientujeme sa v priestore pomocou očí, zariadenia v uchu a mozgu. Ak je zariadenie v uchu mechanicky, alebo niekedy aj infekčne narušené, telo dá príkaz telu zvracaj, kakaj, niekedy aj spadni. Tie mechanické poškodenia môžu byť aj práve spomínanou poškodenou krčnou chrbitcou, kedy osteofyty dotýkajúc sa obalu miechy môžu navodiť stavy poruchy rabyrintu, paniku, depresie, potenie. Nezdvihol si niečo ťažké, nenamáhal si chrbticu tak ko sa nemá? Niekedy stačí ak večer zaspíme s pokriveným krkom. Niekedy stav navodí aj dlhotrvajúci stres, skúška, psychické vyčerpanie. Dlho napnuté svaly na chrbtici napr..pri strese. Ľudia s nízkym krvným tlakom mávajú skôr problémy z chrbticou. Začnú brať chemické lieky na psychiku a stav s nezlepší. Alebo aj zlepší, keď sa už osteofyt prispôsobí telu, myslíme si že lieky zabrali. Ja, čo som mala prvý krát takýto panický strach, som tri dni po sebe, asi 8 krát nadvihovala otca v nemocnici z postele, pravdaže veľmi zlým predklonom. Aj mne pomohli injekcie magnézia, lekárka vravela, že vtedy svaly v krčej chrbtici povolili a osteofyt sa vyrovnal. Treba sa vyvarovať spánku na chrbte, svaly, ktoré držia krk sa uvoľnia a osteofyt sa môže dotýkať obalu miechy. Vzdať sa pohybov, ktoré napodubnújú vešanie záclon. Brať B - koplex forte, dá sa povedať, že už do konca života. Ak vylúčil lekár iné choroby, daj si vyšetriť u neurológa krčnú chrbticu. Je jeden skoro neškodný liek ka-v-i-nto...ktorý nosím stále v kabelke, ak by som náhodou mala takéto stavy paniky. Liek rozšíri pritlačené cievy v chrbtici. Naučila som sa s tým
žiť. Už len pomyslenie, že ho mám v kabelke mi uvolní chrbticu a stav pominie. Kto už raz zažil paniku, tak ju stále očakáva a vedomie, že mám niečo poruke, u mňa ka ..., stav pominie, pretože neskôr je to už aj psychického rázu. Skoro 90% všetkých chorôb pochádza z porúch chrbtice. Chrbtica a v nej miecha sa stará o všetko dianie v tele za pomoci správneho fungovania mozgu. Ak mozog nefunguje správne, poruchou miechy, alebo len obyčajným dotýkaním sa miechy ostefytmi, mozog hlási poruchu aj iných orgánov, ktoré sú ale v poriadku. Hlási sa orgán, ktorý môže byť ale správne funkčný. Podvedomie hľadá príčiny zmenených stavov. Je to začarovaný kruh, nastupuje aj panika. Treba byť v pohode. Dopriať si raz týždenne masáž. Masáž je zázrak na telo a dušu. Masážou uvoľníš zatvrdnuté svalstvo, spomalíš narastanie ďalších výrastkov. Mne pomáha aj akupresúra, hlavne hlavy. Stláčam body, ktoré aktivujú mozog, aby odstránil podvedomé poruchy a tým aj paniku. Veľa šťastia.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

...ja mam inac tiez problemy s krcnou chrbticou a nizkym tlakom...a tiez mamvam obcas tieto "uletene "stavy...najhorsie je, ze clovek si dopredu nechtiac navodi strach-ze co ak sa nahodou nieco stane..potom sa samozrejme problemy stupnuju..zvysuje sa sebakontrola...niekedy mam aj obavy sadnut do auta...telo zacne tuhnut, svaly skracovat..cim viac sa vystresujem-tym je to horsie pre mna...preto sa snazim navodit si pohodovu naladu a ubezpecujem sa, ze je vsetko OK..-a naozaj to funguje..problemy ak aj nejake su-nie su az take vyrazne...cize-psychika v tomto zohrava velmi dolezitu ulohu..
Magnezium a B vitaminy-napriklad Milgamma N /volnopredajne/ naozaj uvolnuju stuhunute svaly..citim sa po nich lepsie..a aj srdiecko je kludnejsie a celkovo sa citim ovela lepsie..
0 0
eva.toth eva.toth

eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

rozvedená, 2 deti
Presne tak, mávam to už cca 10 rokov a viem, že je to jedine krčná chrbtica a výrastky na nej. Hlavne teraz v marci pri uzávierkach, keď krčná chrbtica je celý deň napätá za počítačom. K tomu stresy. Ale naučila som sa s tým žiť. Viem, že nie som chorá, krv je v poriadku, aj ostatné orgány. Krčnú chrbticu si treba chrániť a rozmaznávať ju. Masáže, vitamínu radu B, mega dávky. Telo sa za učitý čas prispôsobý. Jeden výrastok na chrbtici sa telu prispôsobí tak cca za jeden rok. Len aby nerástli ďalšie. Potom sú to ďalšie a ďalšie roky prispôsobovania. Treba mať na chrbtici poriadne svalstvo. Dosiahnúť sa to dá pravidelným cvičením. Vtedy je chrbita v pohode. Každý prehrešok chrbtica obalená svalstvom zvládne. Len na pravidelné cvičenie nie je čas. A o tom to všetko je. Rozmaznávať si svoju telesnú schránku.
0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

Ja to mam asi 5 rokov..u mna je ten problem, ze mam chabe chrbtove svalstvo, vlastne plochy chrbat a este aj zakriveny..takze tiez tie zvlastne pocity, akoby aj mikrosekundove vypadky pripisujem prave krcnej chrbtici...kupila som si aj SM system /lana+ videonavod/, ale uz som objednana aj na rehabku nech ma to poriadne naucia cvicit.Magnezium a Millgamu mi doporucila prave neurologicka...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať