Zavrieť

Porady

Prílohy k daňovému priznaniu

Nie som si istá, či treba k daňovému priznaniu prikladať aj potvrdenia z poisťovní na uplatnenie nezdaniteľných častí. Čítala som tu aj že áno, aj nie. Mám živnostníka, ktorý si platí aj DDP, má to vo výpisoch, ale nemá z poisťovne potvrdenie. Treba mu ho? A má to tiež priložiť k DP?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Denda Pozri príspevok
Otázka:
Prečo je povinný zamestnanec k žiadosti dokladovať originál potvrdenia od iného zamestnávateľa a nie v kópii? Tiež by si mohol doma nechať origniál.
Písala som vyššie, to nie je Potvrdenie pre neho , ale

"pre účely konečného spracovania príjmov daňovníka /teda nie priamo adresované jemu/, či už v podobe DP alebo RZD, tak tu je originál nespochybniteľný. To je môj názor..."
Jeho konečný výstup bude alebo DP alebo RZD.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina Pozri príspevok
Písala som vyššie, to nie je Potvrdenie pre neho ...
Evi a načo by mu bolo, keby neuplatňoval odpočítateľnú položku?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová Pozri príspevok
Nepovažujem vyhotovenie potvrdenia za korešpondenciu, pretože jeho vyhotovenie vyplýva zo zákona a pre účely dokladovania nároku v tomto prípade zamestnanca.

§ 37 ods. 1 písm. a) ...

Nárok na zníženie základu dane preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, 122)

a) predložením dokladu preukazujúceho oprávnenosť nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 3 a 4 vystaveného oprávneným subjektom a čestným vyhlásením o výške vlastného príjmu manželky (manžela),
b) posledným rozhodnutím o priznaní dôchodku alebo dokladom o ročnom úhrne vyplateného dôchodku (§ 11 ods. 7), ak suma takéhoto dôchodku v úhrne nepresahuje sumu ustanovenú v § 11 ods. 2.
Veď on je vystavený oprávneným subjektom.

Už na záver-prečo nám stačí kópia RL?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina Pozri príspevok
Veď on je vystavený oprávneným subjektom.
Evka, to by sme aj bloky z ERP ofotené mohli považovať za doklady vyhotovené ERP. A nepovažujeme.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Jana Acsová Pozri príspevok
A iba niektoré, alebo všetky?
podľa mňa všetky ktoré sú súčasťou ročného zúčtovania, t.j. doklady od iných zamestnávateľov, poprípade výšku poistenia uplatneného ako nezdaniteľnú čiastku atĎ...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová Pozri príspevok
Evi a načo by mu bolo, keby neuplatňoval odpočítateľnú položku?
Jani ide o princíp /asi sa tu nezjednotíme v názore/.
Je mu potrebné v prípade DK, ak si podával DP sám.
Je mu potrebné v prípade , ak si dáva vykonať RZD-tu som presvedšená o tom čo píšem vyššie /môj názor- moja korešpondencia a mzdová účtovníčka môže vykonať porovnanie s originálom//
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

evina Pozri príspevok
Veď on je vystavený oprávneným subjektom.

Už na záver-prečo nám stačí kópia RL?
Nerozumiem, rodným listom čo dokladujem pri RZD?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina Pozri príspevok
Je mu potrebné v prípade DK, ak si podával DP sám.
Evi ... ja hovorím len o zamestnancovi a s tým súvisiacim § ... a preukázaním nároku zamestnávateľovi.

Predsa pri podaní DP zodpovedá osoba, pri RZD zamestnávateľ ... za jeho vykonanie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová Pozri príspevok
Evka, to by sme aj bloky z ERP ofotené mohli považovať za doklady vyhotovené ERP. A nepovažujeme.
Bloky z ERP sú dokladmi firmy, nie mojimi dokladmi.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová Pozri príspevok
Evi ... ja hovorím len o zamestnancovi a s tým súvisiacim §.
ja som použila len pe ilustráciu oba príklady aj DP aj RZD.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina Pozri príspevok
čo píšem vyššie /môj názor- moja korešpondencia a mzdová účtovníčka môže vykonať porovnanie s originálom//
Mzdová účtovníčka "môže"? Ale nemusí ... Evi vieš čo je to pri tisícke zamestnancov. Princíp by mal platiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Denda Pozri príspevok
Nerozumiem, rodným listom čo dokladujem pri RZD?
Deni nemusíme sa hrať takto na slovíčka, vieme o čom hovoríme všetci presne, ak požaduje pracovník DB predkladá o.i. i kópiu RL.....Tu by sme tiež mohli namietať, že mu nepriznáme DB, ak nedal originál
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jana Acsová Pozri príspevok
Mzdová účtovníčka "môže"? Ale nemusí ... Evi vieš čo je to pri tisícke zamestnancov. Princíp by mal platiť.
Lenže princíp nie je presne daný ani tak ako píšete Vy a ani tak ako píšem ja

Odchádzim na stretko, budem pozdravovať osttných
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pozdravujeme
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

evina Pozri príspevok
Deni nemusíme sa hrať takto na slovíčka, vieme o čom hovoríme všetci presne, ak požaduje pracovník DB predkladá o.i. i kópiu RL.....Tu by sme tiež mohli namietať, že mu nepriznáme DB, ak nedal originál
Jasné Evi Tu len ide o to, že máme za sebou kontroly a rodný list nepreukazuje DU nič, hlavne ak je slobodnou matkou a priezvisko dieťaťa bolo po otcovi
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Denda Pozri príspevok
Jasné Evi Tu len ide o to, že máme za sebou kontroly a rodný list nepreukazuje DU nič, hlavne ak je slobodnou matkou a priezvisko dieťaťa bolo po otcovi
Rodný list preukazuje, že moje dieťa je moje dieťa a mám právo si na neho uplatniť DB. Osobne som ešte v živote nepočula, by si slobodná matka dala dieťaťu priezvisko po otcovi , ale každopádne je ako matka napísaná v RL aj ona.

P.s. Na záver niečo na pobavenie. Ja som dostala /teraz pozerám/ od jednej poisťovni také Povrdenie, že nie je vidno , či je originál alebo kópia lebo je to naxeroxované tlačivo aj s podpismy s mojími vloženými číslami
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

evina Pozri príspevok
Rodný list preukazuje, že moje dieťa je moje dieťa a mám právo si na neho uplatniť DB. Osobne som ešte v živote nepočula, by si slobodná matka dala dieťaťu priezvisko po otcovi , ale každopádne je ako matka napísaná v RL aj ona.
Evi, tak ja sa s tým stretávam v 90 zo 100 prípadov, že dieťa slobodnej matky má dieťa po otcovi.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

abel Pozri príspevok
Evi, tak ja sa s tým stretávam v 90 zo 100 prípadov, že dieťa slobodnej matky má dieťa po otcovi.
toto je skvelý preklep
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abel Pozri príspevok
Evi, tak ja sa s tým stretávam v 90 zo 100 prípadov, že dieťa slobodnej matky má dieťa po otcovi.
Ešte som pred odchodom nakukla a fakt perfektný preklep Ak áno, taj ja som to v živote nemala taký prípad, človek sa učí celý život, čo však nemení nič na fakte, že aj matka dieťaťa je uvedená v RL ...

Už naozaj letím
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
trošku sa nám téma zvrhla, ale ja to ešte zaklincujem:

Potvrdenie o životnom poistení sa vydáva LEN na účely uplatnenia nezdaniteľných častí takže, predsa len ORIGINAL sa odovzdáva pri RZD
pri DP ako bolo vyššie uvedené nemusí byť, ale môže - kópia
Naposledy upravil hanelie : 22.02.08 at 15:14
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať