Zavrieť

Porady

Bez bločkov k tehlám možno neskolaudujete.......

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bez bločkov k tehlám možno neskolaudujete
SITA | 17.05.2013 15:54

Bez bločkov k tehlám či cementu možno dom neskolaudujete. Štát uvažuje, že pri kolaudácii budú povinné.
hypotéka, bývanie, úver, dom, mince, stavebné sporenie
Ilustračné foto

Ministerstvo financií sa chystá pokračovať aj v boji proti daňovým únikom. Jednou z noviniek v tejto oblasti má byť napríklad povinnosť stavebníkov predkladať výkaz o prácach a použitých materiáloch pri kolaudovaní stavieb.

"Budeme sledovať aj to, kde sa tehly nakúpili a či sa za tieto tehly odviedla DPH, týka sa to všetkého stavebného materiálu,“ avizuje minister financií Peter Kažimír.

Tieto zmeny by mal podľa štátneho tajomníka rezortu Petra Pellegriniho obsahovať pripravovaný nový stavebný zákon, ktorý by mal ako jednu z podmienok kolaudačného konania zadefinovať potvrdenie finančnej správy, že dotyčný subjekt zdokladoval výstavbu.

Zdroj :
http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-p...eskolaudujete/
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

TomasHC
Ešte že mám skolaudované už viac ako dva roky, inak by som fakt emigroval - hocikam.
Ja keď som kolaudoval, bol posledný rok s 15 ročnými daňovými prázdninami pre novostavby.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marjankaj
sito
A kto je to, ten, štát???
Štát sme my, ako hovoril Ludovít neviem koľký(asi XIV.). A keďže si "mykal", tak neviem, ako to myslel.
Takže mi, štrnásti, asi? A to bol prvý štátny kráľ? A nesmykli mu hlavu?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Dobrá téma. Opäť bude dôvod korumpovať daňových úradníkov, aby dali dobrozdanie, že stavba bola postavená bez dańových únikov.

Môj názor:
Dańové úniky budú naďalej až do doby kým dańový úradník nebude mať postavenie ako colník - čiže na 50 percent bude policajt. Do času kým kontrolovaný sobjekt vie, že ho kontroluje pani xy, ktorá má 2 deti o ktoré sa bojí tak sa nič nezmení.

Pani xy na DÚ musí mať pozíciu recepčnej, ktorá prevezme doklady a vydá po kontrole.

Prečo nevieme pri vybavovaní úverov kto na ústredí banky posudzuje naše podklady o solventnosti. K týmto ľuďom neexistuje ani telefón. Ale pani xy na DÚ, ktorá vykonáva kontrolu dobre, že nemá na webe ešte aj svoju adresu bydliska. A to je problém a preto my malí platíme veľké dane, lebo tí veľkí priamo ohrozujú dańových kontrolórov a ich rodiny.

apo
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

apo
Dobrá téma. Opäť bude dôvod korumpovať daňových úradníkov, aby dali dobrozdanie, že stavba bola postavená bez dańových únikov.

Môj názor:
Dańové úniky budú naďalej až do doby kým dańový úradník nebude mať postavenie ako colník - čiže na 50 percent bude policajt. Do času kým kontrolovaný sobjekt vie, že ho kontroluje pani xy, ktorá má 2 deti o ktoré sa bojí tak sa nič nezmení.

Pani xy na DÚ musí mať pozíciu recepčnej, ktorá prevezme doklady a vydá po kontrole.

Prečo nevieme pri vybavovaní úverov kto na ústredí banky posudzuje naše podklady o solventnosti. K týmto ľuďom neexistuje ani telefón. Ale pani xy na DÚ, ktorá vykonáva kontrolu dobre, že nemá na webe ešte aj svoju adresu bydliska. A to je problém a preto my malí platíme veľké dane, lebo tí veľkí priamo ohrozujú dańových kontrolórov a ich rodiny.

apo
Bol tu jeden príspevok o strave, či stave? Zmizol, stratil sa.

Je to tak, niekomu prehrabú všetko, aj to posledné, aj to hovno.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Neexistuje, aby mi robil na dome niekto, koho tam nechcem. Taký zákon nie je a nikdy nebude.
Pokiaľ sa v tomto štáte nebudú strieľať paraziti za vlastizradu,tak tu dobre nebude a všetko, čo budeme mocť urobiť, budú (platené) príspevky do diskusií o tom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať