Zavrieť

Porady

evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Silný kačaco-kurací vývar s kopcom zeleniny, s rezancami a pečeňovými knedličkami /snáď porazíme bacily i vírusy a pod.háveď/ pečená kačica, lokše, dusená kapusta....
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

včera, dnes , a zítra už nie.. paradajková polievka so syrom a bazalkou, pečené kurča, ryža, uhorkový šalát..
DSC_1350.JPG  
DSC_1344.JPG  
1/1
7 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Pre Zituldu: brdáriky sú cesto nakrájané na štvorčeky a zatočené . Je to cestovina pre slávnostné polievky, svadby, sviatky, je strašne náročná na čas, robievali sme to po večeroch ako sa robilo páranie peria, plný dom žien a vaľkali a točili. Dostať ich aj v obchodoch, ale tie nie sú také chutné.
P9270107.JPG  
6 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

pmajap
Pre Zituldu: brdáriky sú cesto nakrájané na štvorčeky a zatočené . Je to cestovina pre slávnostné polievky, svadby, sviatky, je strašne náročná na čas, robievali sme to po večeroch ako sa robilo páranie peria, plný dom žien a vaľkali a točili. Dostať ich aj v obchodoch, ale tie nie sú také chutné.
Jéééj, veď toto mám aj ja po babičke a volali sme to po maďarsky "oršó" a cestíčka - "čiga tésta" ( tie sa volajú slimáčiky)- napísala som to foneticky Poznám a aj úmornú zdĺhavú prácu. Ešte aj teraz sem-tam na Vianoce do kuracej polievky ich urobím, no z detí nik s tým sa nechce párať. Koľko som sa ich narobila keď som bola ešte s našimi a babkou...ojojóooj
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pár kusov harule zo včera..
DSC_1345.JPG  
8 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Ostalo od vcera madarsky gulas s cestovinou,alebo knedlikom a k tomu vyvar z bazanta a nitovky.Ako dezert som upiekla maslovo-slivkovy kolac s posypkou.
6 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Žabinka
pár kusov harule zo včera..
Zabinka, take chute robis s tymi plackami, ze dnes budu u nas na veceru s bilinkovym cajikom. Uz sa tesim na vecer,ale len na placky nie na pripravu...
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Aanika
Žabinka
pár kusov harule zo včera..
Zabinka, take chute robis s tymi plackami, ze dnes budu u nas na veceru s bilinkovym cajikom. Uz sa tesim na vecer,ale len na placky nie na pripravu...

hod to na dobre ümasteny plech-ako harulu,na tenko,ja som piekla harulu v sobotu a Bola uzasna,netreba stat pri sporaku
1 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

osky
Aanika
Žabinka
pár kusov harule zo včera..
Zabinka, take chute robis s tymi plackami, ze dnes budu u nas na veceru s bilinkovym cajikom. Uz sa tesim na vecer,ale len na placky nie na pripravu...

hod to na dobre ümasteny plech-ako harulu,na tenko,ja som piekla harulu v sobotu a Bola uzasna,netreba stat pri sporaku

Ked moji chlapi nechcu take, oni maju radi vyprazane po jednom, nie v celku.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka od včera, kuracie pečienky iba také v celku osmažené na kačacej masti.
7 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Dnes som zase jedla vonku denne menu - frankfurtská s párkom, zapekanné kuracie prsia s bazalkovým pestom, paradajkou a syrom, zemiaková kaša ... bolo to výborné, zaradím do domáceho jedálnička
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Minule ste mi s pečienkou robili chute, pri dusenej odolám, nemám rada, ja robím minútkovú na dva spôsoby s cibuľou, alebo bez. Babík, revem ako Lujza, idem si urobiť aspoň chlieb s cibuľou a zajtra ráno čiara do mäsiarne.
Na obed som mala zemiaky varené v šupke s maslom a frankovskou bryndzou, kyslé mlieko.
7 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pastózna pečienka v lokšiach, posypaná smaženými cibuľovými krúžkami, lokše veľké, 4 ks, 4 eurá. Donáška. Tak sýte, že sa nedali zjesť. A výborné. Pred pár dňami.
Túto vašu tému radšej obchádzať. :-)
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Šošovicová omáčka s pečenou klobásou, chlieb, makový koláč lenivej gazdinej.
7 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Slintaaaaam a pregľgam-mňaaaam-ja som mala obed u mamky...vyprážané kuracie stehno so zemiakmi a tatarkou'',kávičku,čokoládku-jaaaj doma je doma
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mňam, mňam, kapustnica..
DSC_1358.JPG  
11 0
Aanika Aanika

Aanika je offline (nepripojený) Aanika

Kysle zemiaky s fasirkou a fazulova polievka na kyslo.
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Aj u nás fašírka, k šošovici zo včera.
8 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Dnes som zase našla plnenú papriku v mrazáku, dorobila som omáčku a zemiakovú kašu.
A ešte tam mám segedín bez zátrepky, tak ten bude inokedy
8 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Paradajková polievka s postrúhaným syrom,Fliačky s dusenou hlávkovou kapustou omastené popraženou slaninkou
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať