Zavrieť

Porady

avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Polievka od včera - z červenej šošovice, tirolskė knedle s hubovým ragú
WP_000408.jpg  
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

chlap robí palacinky...asi z toho urobím nedelnú tradíciu....decko "sáčkuje"4kg má dole od minulého pátku....takže mi viac ostane
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

zeleninová polievka, pečené morčacie stehno, knedľa, kapusta, pudingový koláčik 2 ks..
DSC_1437.JPG  
DSC_1442.JPG  
1/1
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievku som nevarila, máme kapustu od včera. Pečené kuracie stehná a krídla, ryža broskyňový kompót. makovo jablkový koláč.
Jablkovo-makový 012.jpg  
Jablkovo-makový 010.jpg  
1/1
10 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

kuracia polievka, plnené kuracie prsia /slanina ,syr, klobása/ na póre, ryža , pečené zemiaky , tvarohový koláč s malinami
009.jpg  
002.jpg  
1/1
10 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera som ešte upiekla medový mrežovník s jablkovou plnkou, a 5 štrudlí-2 tvarohové, 2 makovo jablkové a1 jablkovú.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ešte posledné porcie morčacie stehno, dnes s guľkatými zemiakmi opečenými, a uhorkový šalát..
DSC_1434.JPG  
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kung pao s jasminovou ryžou.
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Včera mäsové guľky v paradajkovej omáčke so zemiakovou kašou,
dnes "varil" brat ... v reštaurácii ... dali sme si paradajkovú polievku, mrkvový krém, hovädzí burger, grilované rebierka a krídelká, kuskus s grilovaným kuracím mäsom, cestoviny so špenátom a sušenými paradajkami, martini, pivo, ...
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

dnes budem mať plnenú zapečenú tekvicu s varenými zemiakmi, a preliate kyslou smotankou..
DSC_1436.JPG  
8 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Vajcová polievka s cesnakom a opečenou žemľou,francúzske zemiaky
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes tiež obed reštaurácia - černohorský bravč.rezeň, opekané zemiaky, polievka šampiónový krém, zajtra doma tiež ako Anika61
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kopretinka
palacinky z gaštanovej múky s čerstvým kompótom jablkovo-hroznovým.
Kto by chcel recept,robím všetko od oka,takže: 1 celé vajce,kopcovitá PL ovsených otrúb,toľko aj gaštanovej múky,2 PL jogurtu,voda (mlieko) podľa potreby,cesto robím trošku hustejšie,nenalievam ho na panvicu,ale lyžičkou dávam a potom ho roztiahnem,keďže sa to neleje.....a ešte som tam dala za hrsť slnečnicových jadierok,nasucho opražené.
Robila som len jednu porciu,vyšli mi 2,5 palacinky......Kľudne môžete dať tých otrúb a múky viacej.
recept som si vymyslela,minule som mala aj múku amarantovú,takže pre bezlepkáčov vhodné.
palacinky urobis z hocijakej muky,ale na dve lyzice muky sa mi zda jedno vajce hrozne Vela-ved asi ciel bol ten aby boli co najzdravsie,a vajcia sa nemaju velmi jest...
,ja na jedno vajce mam pol litra mlieka-kludne aj rastlinneho a 8-9 lyzic muky .
a palacinky su jedna radost.
ked nechcem vajce vobec ,nahradim 3 kopcovite lyzice muky sojovou mukou.palacinky robim vzdy z celozrnnej muky,najmä spaldovej ale robila som zu aj pohankove,boli ok.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sobota
bravcovo-hovädzie fasirky,petrzlenove zemiaky,kysle uhorky

nedela
polievka husacia
pecena morcacia a marinovana bravcova rolka,celozrnna zemlova knedla,cervena kapusta

pondelok
fasirky od soboty,k tomu husta fazulovo-zemiakova polievka na kyslo-s chlebom

utorok
pecene kuracie stehna s ryzou

streda
bolonske spagety - budu aj na zajtra
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

osky
palacinky urobis z hocijakej muky,ale na dve lyzice muky sa mi zda jedno vajce hrozne Vela-ved asi ciel bol ten aby boli co najzdravsie,a vajcia sa nemaju velmi jest...
,ja na jedno vajce mam pol litra mlieka-kludne aj rastlinneho a 8-9 lyzic muky .
a palacinky su jedna radost.
ked nechcem vajce vobec ,nahradim 3 kopcovite lyzice muky sojovou mukou.palacinky robim vzdy z celozrnnej muky,najmä spaldovej ale robila som zu aj pohankove,boli ok.
no vedci otacaju v minulych tvrdeniach ohladne vajec, mlieka, masa ci zivocisnych tukov ... takze to co tvrdili pred 20 rokmi uz nemusi byt aktualne, strasenie cholesterolom uz nastastie je na ustupe
... radsej si dam na ranajky prazenicu z 3 vajec na masle od lokalneho zdroja ako nejaky "zdravy" vyrobok z geneticky modifikovanej soje alebo presladenych cerealii dovezenych z druheho konca sveta
6 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

avalik
osky
palacinky urobis z hocijakej muky,ale na dve lyzice muky sa mi zda jedno vajce hrozne Vela-ved asi ciel bol ten aby boli co najzdravsie,a vajcia sa nemaju velmi jest...
,ja na jedno vajce mam pol litra mlieka-kludne aj rastlinneho a 8-9 lyzic muky .
a palacinky su jedna radost.
ked nechcem vajce vobec ,nahradim 3 kopcovite lyzice muky sojovou mukou.palacinky robim vzdy z celozrnnej muky,najmä spaldovej ale robila som zu aj pohankove,boli ok.
no vedci otacaju v minulych tvrdeniach ohladne vajec, mlieka, masa ci zivocisnych tukov ... takze to co tvrdili pred 20 rokmi uz nemusi byt aktualne, strasenie cholesterolom uz nastastie je na ustupe
... radsej si dam na ranajky prazenicu z 3 vajec na masle od lokalneho zdroja ako nejaky "zdravy" vyrobok z geneticky modifikovanej soje alebo presladenych cerealii dovezenych z druheho konca sveta
s tym samozrejme suhlasim,ja som samozrejme aj mala na mysli len domaace alebo bio vajicka.vajce ako take nie je dobre jest casto-dve tyzdenne,a to plati ci u minulych a ci u dnesnych vedcov.ale ja sa tu nemienim hadat ani nic,len som tak myslela,ze to spomeniem,lebo vajicka mame casto aj vo veciach kde o Tom nevieme,a tak ich konzumujeme viac ako treba.ved aj ja jem niekedy pazenicu a tak,ale snazim sa vajicka pouzivat dost s mierou-celkovo zivocisne bielkoviny.

modifikovane potraviny nekupujem,davam si dobry pozor,cerealie nejem ale obcas ciste ovsenne vlocky.cestoviny ,ryzu,pecivo....jedine celozrnne,u nas bielu muku ci cukor nenajdes...teraz ma Buchi isto zabije :-D

SORY ZA MIMOTEMOVU POZNAMKU
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

osky, poznámka neprekáža. píšeme ich tu bežne, ide len o to, že nemáme rovnaký názor.
U nás je sviatok, keď kúpim čerstvé domáce vajíčka, podľa mňa je to dokonalá "prírodná" potravina. a mlieko - smotana - maslo tiež. Jem ich čerstvé, podľa možností domáce. Nepotrebujem umelé náhrady. Mala som obdobie bez mlieka, palacinky som párkrát robila s vodou. A rozhodne bez spreja, ani pánboh nevie čo je v ňom, šľahačka to nie je.
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Slepačí vývar, na panvici upečená "klobásková" placka, zemiaková kaša, čerešňový kompót.
Tri dni som sa napchávala čerstvými rybacími šalátmi z poľskej Almy a šla by som kúpiť znova, nič sa im nevyrovná, ani losos.
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ľudia majú obavy z vajíčka na mäkko. Pri čerstvých vajíčkach by nič nemalo hroziť. Je to vskutku dokonalá potravina, na mäkko upravené vajíčka nezaťažujú pečeň, žlčník. To bola prvá bielkovina, čo mi "Číňan" nasadil po veľmi prísnej zeleninovej diéte a vysokozásaditej a MMS. Dovtedy som sama mala obavy z úpravy na mäkko.
Bratov spolužiak mal otca alkoholika na ZŠ, bol jediným dieťaťom, vyrástol iba na domácich vajíčkach, mama si nemohla dovoliť kúpiť mäso. Poznala som ho od detstva, neskôr sme sa stretli na pracovisku, zvládol pri tých podmienkach VŠ, bol vo vysokej pozícii, krásny, vysoký, štíhly chlap. A zdravý, vysoko morálny.
Človek by sa mal orientovať tým, čo mu telo signalizuje. Na čo má chuť. Samozrejme s dávkou rácia.
Uprednostňovať potraviny bez GMO, všetky, obmedziť pesticídy najmä v ovocí a zelenine, sú veľmi nebezpečné, najviac postihujú mozog, nervový systém, skleróza multi...Niekde sa nachádza až 9 druhov chemikálií, najhoršie sú jablká golden delícius. Tie sú najčastejšie aj v akciách.
Na jednom druhu mozarelly a jogurtu je uvedené, že sú bez GMO. Všetky potraviny bio sú bez GMO. Netreba si z nich robiť dobrý deň. Kukurica, ryža, pšenica v obchodoch, tie sú asi všetky GMO. Údajne sa bránia otvorene iba Maďari týmto plodinám, aby sa nerozšírili aj do pôdy aj do rastlín. Chránia si genofond.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Po prečítaní príspevok presuniem do Potravín, nech tu neprekáža.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať