Zavrieť

Porady

Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žabinka
večera u ocka..
A záchranený koláčik?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tweety
Žabinka
večera u ocka..
A záchranený koláčik?
už je aj koláčik.. 2/3 plechu sme zjedli.. ale keď je taký vynikoš..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Recepísek nedáš?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tweety
Recepísek nedáš?
ja mám pocit, že recept kedysi písala evuška, a odvtedy ho robievam.. ale toto je on, na google https://varecha.pravda.sk/recepty/pu...77-recept.html ale ja cesto robím celé svetlé, nedávam kakao, a puding používam čokoládový.. a smotanu dávam kyslú veľkú rajo 3 ks s pár lyžicami práškového cukru podľa chuti, my máme radšej menej cukru, lebo v koláči je ho dosť..
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žabinka
Tweety
Recepísek nedáš?
ja mám pocit, že recept kedysi písala evuška, a odvtedy ho robievam.. ale toto je on, na google https://varecha.pravda.sk/recepty/pu...77-recept.html ale ja cesto robím celé svetlé, nedávam kakao, a puding používam čokoládový.. a smotanu dávam kyslú veľkú rajo 3 ks s pár lyžicami práškového cukru podľa chuti, my máme radšej menej cukru, lebo v koláči je ho dosť..
Vďaka, najbližšie vyskúšam.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ostala mi ryža, tak som urobila rizoto...
IMG_1204.jpg  
10 1
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Plnená paprika a guľky v paradajkovej omáčke s knedľou.Dnes varila dcéra, ja som bola len poradca, a navarila výborne.
12 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

evaj63
Plnená paprika a guľky v paradajkovej omáčke s knedľou.Dnes varila dcéra, ja som bola len poradca, a navarila výborne.
Mňam, milujem plnenú papriku, ale bez knedle..no, moji to neľúbia
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evuš
evaj63
Plnená paprika a guľky v paradajkovej omáčke s knedľou.Dnes varila dcéra, ja som bola len poradca, a navarila výborne.
Mňam, milujem plnenú papriku, ale bez knedle..no, moji to neľúbia
Mne zase stacia guľky...bez knedelked mi to mama uvari...mam dežajú do dectva...
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

V pondelok sa dojedali rezne s polievkou, v utorok bol segedín s knedľou, dnes franfurtská polievka, palacinky...bolo ich cca asi 80 ks
8 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Plnená paprika,guľky v paradajkovej omáčkeknedla....hihi neodkukavala som
IMG_20170907_143427.jpg  
8 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

fazulovy gulas s cuketou, bublanina s cucoriedkami a s kuskami cokolady
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

posledná porcia rizota, figy..
image1.JPG  
image3.JPG  
1/1
6 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Anika61
Plnená paprika,guľky v paradajkovej omáčkeknedla....hihi neodkukavala som
Príloz prosím recept na guľky, aj s časom ako dlho ich variť, mne sa vždy rozvaria v omacke
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad
Anika61
Plnená paprika,guľky v paradajkovej omáčkeknedla....hihi neodkukavala som
Príloz prosím recept na guľky, aj s časom ako dlho ich variť, mne sa vždy rozvaria v omacke
mne suseda poradila, ze pred vlozenim do omacky mam gulky obalit v hladkej muke a tak sa nerozpadnu, a nemiesat ich varechou len postrkovat hrniec, kym sa varia.
4 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Do zmesy na guľky treba pridať trochu hladkej múky a vajíčko, Variť v omáčke približne 20 minút
3 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
veronikasad
Anika61
Plnená paprika,guľky v paradajkovej omáčkeknedla....hihi neodkukavala som
Príloz prosím recept na guľky, aj s časom ako dlho ich variť, mne sa vždy rozvaria v omacke
Ja robím tak po "svojom"....1/2 kg mleté brav.maso,1/2 šálky ryže,cibula na drobno,3 str.cesnaku,vajce/aj 2/,soľ,č.korenie,majoran,rasca drevená,trochu červenej papriky.....ryžu uvarim do polomaka v troche viac ako 1/2 šálke vody......zmesou naplnim osolene papriky a z ostatnej robím guľky a tie obalim v hladkej múke jemne a nikdy sa nerozpadnu.....a varím tak, že do hrnca dám vodu osolim,potom do vriacej papriku povarim cca 12 minut....potom dám paradajkovy pretlak a guľky a varim zo 15 minút....zahustim zatrepkou z hl.muky,povarim...osladim podľa potreby
Naposledy upravil Anika61 : 07.09.17 at 21:30
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Anika61
veronikasad
Anika61
Plnená paprika,guľky v paradajkovej omáčkeknedla....hihi neodkukavala som
Príloz prosím recept na guľky, aj s časom ako dlho ich variť, mne sa vždy rozvaria v omacke
Ja robím tak po "svojom"....1/2 kg mleté brav.maso,1/2 šálky ryže,cibula na drobno,3 str.cesnaku,vajce/aj 2/,soľ,č.korenie,majoran,rasca drevená,trochu červenej papriky.....ryžu uvarim do polomakka s kusok viac ako 1/2 šálky vody......zmesou naplnim osolene papriky a z ostetnej robím guľky a tie obalim v hladkej múke jemne a nikdy sa nerozpadnu.....a varím tak, že do hrnca dám vodu osolim,potom do vriacej papriku povarim cca 12 minut....potom dám paradajkovy pretlak a guľky a varim zo 15 minút....zahustim zatrepkou z hl.muky,povarim...osladim podľa potreby
Teda kolko je tych sposobov, ja varim uplne inak
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rascová s vajcom a mrveničkou, kelový prívarok, zipsovanė párky.
8 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Anika61
veronikasad
Anika61
Plnená paprika,guľky v paradajkovej omáčkeknedla....hihi neodkukavala som
Príloz prosím recept na guľky, aj s časom ako dlho ich variť, mne sa vždy rozvaria v omacke
Ja robím tak po "svojom"....1/2 kg mleté brav.maso,1/2 šálky ryže,cibula na drobno,3 str.cesnaku,vajce/aj 2/,soľ,č.korenie,majoran,rasca drevená,trochu červenej papriky.....ryžu uvarim do polomakka s kusok viac ako 1/2 šálky vody......zmesou naplnim osolene papriky a z ostetnej robím guľky a tie obalim v hladkej múke jemne a nikdy sa nerozpadnu.....a varím tak, že do hrnca dám vodu osolim,potom do vriacej papriku povarim cca 12 minut....potom dám paradajkovy pretlak a guľky a varim zo 15 minút....zahustim zatrepkou z hl.muky,povarim...osladim podľa potreby
Teda kolko je tych sposobov, ja varim uplne inak
Ja od oka, ešte sa mi nikdy nerozvarili. Bez akéhokoľvek korenia, aby neprerazilo chuť paradajok a zelenej čerstvej papriky. Solím iba zmes na plnenie.
A zásadne odjakživa bez múky do guliek. Ryža zásadne iba guľatá, lepí. Nie dlhá. Pre istotu ich v ruke obalím pred vložením do omáčky v nerozšľahanom bielku. (To som doplnila.)
Naposledy upravil korela : 07.09.17 at 21:33
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať