Zavrieť

Porady

MRP a typ DPH

Dobrý deň, viete mi poradiť s programom MRP. Keď zadám dodávateľskú faktúru z EU pri zadávaní faktúry vyberiem kód DPH 49 ale v účtovnom sa mi nezobrazujú typy DPH pre EU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Typ faktúry zadávaš v Knihe faktúr, v Denníku vidíš len typ 39. Je to správne, údaje do DP berie z Knihy faktúr.

    Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

    Tada11
    Ano? Do kelu a ja som to tam prepisovala...takže dôležité je iba typ DPH, ktorý zadám do knihy faktúr. Ďakujem....natrálila som sa :-)

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Vo faktúre do kolonky typ DPH nad dátumami dáš 49. V položkách faktúry dáš 20% DPH. Ukončíš zadanie faktúry tlačidlom OK, a program sa ťa opýta, či má doplniť do denníka samozdanenie. Aspoň mne to tak robí..
    Naposledy upravil Žabinka : 23.05.13 at 06:34
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tada11 Tak mňa sa to na samozdanenie nepýta...neviem prečo, čo tam treba nastaviť.
    Tada11 Ešte by som sa chcela opýtať či rovnako postupovať aj pri vystavenej faktúre?
    Žabinka Najprv doplním k dodávateľskej fa z EU. Program po správnom zadaní typu DPH a vyplnení fa a následnom odkliknutí OK dá otázku: Zaúčtovať dopočítanú DPH? Keď dáš OK, v denníku sa automaticky doplní zápis 343-AU/343-AU.
    A vystavenú fa myslíš do EU? Tu postupuješ podľa druhu dodania, pozri si túto tému: http://www.porada.sk/t216661-mrp-a-kody-dph.html
      zbaliť

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Aby sa ťa pýtalo, či chceš zaúčtovať samozdanenie, musíš si to nastaviť v Nastaveniach - účtovný denník - spôsob zaúčtovania dokladov - dopočítaná DPH - položiť otázku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.