Zavrieť

Porady

poplatok za zverejnenie účtovnej závierky

Zdravím všetkých, kto mi prezradí, aký je poplatok za zverejnenie účtovnej závierky v obchodnom vestníku? Potrebujem totiž vytvoriť naň rezervu. A dúfam, že uvažujem správne ak zaúčtujem ako zákonnú rezervu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Uvažuješ správne, táto suma sa použije na tvorbu zákonnej rezervy. Neviem výšku, ale čosi som započula, že sa už za to po novom neplatí ???? Ale to naozaj neviem potvrdiť.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    pongo
    Uvažuješ správne, táto suma sa použije na tvorbu zákonnej rezervy. Neviem výšku, ale čosi som započula, že sa už za to po novom neplatí ???? Ale to naozaj neviem potvrdiť.
    Bola som na internete na stránke obchodného vestníka je uvedená suma 3000, Sk, ale neviem, či je to aktuálne alebo, či sa k tomu nepripočítavajú ešte nejaké iné poplatky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kalkulka
    Bola som na internete na stránke obchodného vestníka je uvedená suma 3000, Sk, ale neviem, či je to aktuálne alebo, či sa k tomu nepripočítavajú ešte nejaké iné poplatky.
    je to konečná suma a mala by sa zaplatiť vopred. Teda nečakať na výmer, či faktúru.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lida
    je to konečná suma a mala by sa zaplatiť vopred. Teda nečakať na výmer, či faktúru.
    Ďalší problémik je vymazaný. Lida dík.

    Bee je offline (nepripojený) Bee

    Bee
    Môžem sa spýtať, kto je vlastne povinný zverejňovať účtovnú závierku? Sme s.r.o., sme teda povinný? Na základe akého zákona?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Bee
    Môžem sa spýtať, kto je vlastne povinný zverejňovať účtovnú závierku? Sme s.r.o., sme teda povinný? Na základe akého zákona?
    zákon o účtovníctve

    § 21

    Zverejňovanie údajov

    (1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

    (2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje. 28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ANNAP
    Ale za uloženie do zbierky listín som nikdy neplatila, je teraz nejaká zmena?
    Pred tromi rokmi sme platili za uloženie do Zbierky listín, posledné dva roky nie. Žeby zmena? Idem sa aj ja pozrieť na tú stránku, či sa opäť platí.

    Ahá, ale otázka znie za zverejnenie a nie za uloženie. Za zverejnenie sa platí poplatok 3000,- Sk, za uloženie do Zbierky listín sa neplatí nič.
    Naposledy upravil ondrejvla : 12.03.06 at 15:35 Dôvod: Doplnenie

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Ahojte,
    k tejto teme by som sa este chcela opytat, ak bola uctovna zavierka firmy schvalena az teraz v septembri, musime ju zverenit v Obchodnom vestniku do 30 dni, to mi je jasne. Mame uz aj spravu auditora a Vyrocnu spravu.
    Co vsetko musime poslat na zverejnenie, ake doklady?
    Dakujem

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Treba trošku hľadať. Do Obchodného vestníka sa zasiela len uzávierka - t.j. výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky. Do Obchodného registra zasielaš výročnú správu, ktorá obsahuje správu auditora aj s ročnou uzávierkou.
    KEJKA
    je to konečná suma a mala by sa zaplatiť vopred. Teda nečakať na výmer, či faktúru.
    Poplatok za zverejnenie účtovnej uzávierky je jednorázový - pri prvom vložení účtovnej uzávierky. Viac sa už neplatí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.