Zavrieť

Porady

Rozvod - obmedzovanie, šikanovanie, narušené medziľudské vzťahy a stres

Dobrý deň, brat sa rozvádza, bývame v spoločnom rodinnom dome, v samostatných bytových jednotkách. Dom sme zdedili, teda je bratov a môj. Rozvádza sa z dôvodu, že nevie s manželkou normálne komunikovať, je šikanový ... Brat patrí do skupiny "Každá štvrtá žena je týraná".
Počujem neustále hádky, rev, plač detí, vreskot, vulgárne nadávky, búchanie. Švagriná chodí neustále s diktafónom v ruke a kohokoľvek stretne (napr. na schodisku, alebo kľudne vstúpi do môjho bytu, preto sa už sa zamýkame VO VLASTNOM DOME), utrúsi vulgárnu poznámku a zapína diktafón a ten tlačí ho pred tvár (10 cm od tváre). Toto sa zdá byť zábavné, pokiaľ sa to nedeje denne a už druhý mesiac. Nik, ak ju počujeme, že ide von, neopúšťa byt. Má psa, ktorý sa vyprázdni kľudne na schodisku a ona to nechá tak. V bratovom byte robí neskutočný neporiadok. Nohavičky s nalepenými použitými vložkami, použité vložky sú voľne porozhadzované po byte. Smetný kôš vysypáva bratovi do postele, nedojedenú stravu z tanierov vysype priamo na zem pred brata, ohovára ho (možno aj mňa) všade naokolo. Takto sa nedá, nedá žiť. Vyjde pred dom, začne vrieskať a volať o pomoc a potom volá políciu - nik okrem nej pritom nie je pred domom. Brat je zrelý na psychiatriu. Pojednávanie (prvé) na súde je v nedohľadne, teraz začínajú prázdniny. A na toto sa pozerajú ich dvaja malí synovia.

Vyhodiť ju z bytu brat nemôže, lebo sa ubytuje v Cartone a brat bude musieť hradiť nakoniec účet?

Exituje nejaká rada, pomoc? Alebo sa má brat a moja rodina odsťahovať a nechať jej celý dom? Tu slušný človek nemá žiadne práva? Iba ustúpiť?

Viem, že je to chaoticky napísané, ale som z toho mimo a to s ňou nebývam :-(
Naposledy upravil Charon : 16.06.13 at 07:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Brat je zrelý na psychiatriu.
    V súvislosti s popísaným si myslím , že nie brat je zrelý na psychiatriu ...
    Tam by šupom mala ísť švagriná a to myslím smrteľne vážne !
    Ten bordel , čo robí , nie je až taký podstatný ...to sú tie činy , ktoré robi z dôvodu priekov .
    No ak sa mám vyjydriť o tých vložkách , tak by som povedal ,že každá priečna žena má aspoň trochu pudu sebezáchovy , že by tie svoje použité predsa len vyhodila do smetí ...

    Možno ( prevdepodobne ) jej preplo z toho rozvodu a preto koná tak , ako činí ...veď rozvodom príde o tie určité istoty a čo je tiež dôležité , stratí objekt svojej realizácie ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Charon Ja jej nerozumiem. Vyslovene činí zlo. Neviem aký prospech z toho má. Iba ak to, že spôsobuje bolesť. A vyžíva sa v tom. Treba vidieť jej tvár. Pri jej úletoch je to šťastná tvár, je šťastná, že dáva do pozoru brata, a čiastočne aj moju rodinu? Neviem. Neviem ako to dopadne. Toto brat do októbra - novembra nevydrží.
    buchač Nuž mne by švagriná určite zle nerobila , úškrn na ksichte sa dá všeliako poriešiť ...

    Ľahko sa vraví , to je jasné ...no nie každý vie a chce ( alebo opačne ) bojovať ...
    zanetth Akoby si hovoril o mojej švagrinej, brat môjho muža (inak dobrák od kosti) má tiež niečo také doma, celý život zarábal v zahraničí a ona rozhadzovala peniaze, dcéru huckala tiež proti otcovi, našťastie je to rozumná baba a po čase, keď dospela si uvedomila, čo je jej mama vlastne zač a aj jej povedala čo si o nej myslí, zašlo to až tak ďaleko, že svoju jedinú vlastnú dcéru, vyhodila z domu... Tiež by sa dal napísať román... Kto nezažije a nemá do činenia s takouto osobou tažko pochopí a uverí...Koľkokrát k nám prišla neter s plačom, že mama jej zase škaredo nadáva....alebo švagor musel odísť z domu, lebo všetko rozbíjala a vrieskala ...Pritom ten človek by jej zniesol aj modré z neba. A nedokážem pochopiť ako môže jedna matka tak nenávidieť svoju jedinú dcéru... Teraz sú už rozvedení, ale ešte nemajú rozdelený majetok, takže tiež je tam "veselo"... Ale poďme späť k tvojmu prípadu...Chápem, že je to pre vás ťažké a áno ju to teší, že vás takto psychicky deptá a keďže vidí, že s úspechom, bude sa to len stupňovať. Ak ustúpite a všetci sa vysťahujete, bude mať navrch. Obrátila by som sa na nejakú linku pomoci obetiam domáceho násilia, psychológa, a rozhodne dobrého právnika. A skúste ju trochu ignorovať a tváriť sa, že nie ste z toho jej správania až tak psychicky mimo...lebo tým, že jej dávate najavo svoju slabosť ju len podporujete v jej excesoch... Brat musí zabojovať, treba ho povzbudiť a stáť pri ňom aj keď to bude beh na dlhé trate...
      zbaliť

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ani nevieš, ako dobre si viem predstaviť, čo prežívaš ty a tvoj brat, mám podobnú vlastnú skúsenosť z blízkeho okolia, síce ten dotyčný je už rozvedený, ale boj o majetok je v plnom prúde. Existuje nejaký vážny dôvod, prečo sa situácia tvojho brata vyhrotila až do takejto miery? Alebo jeho žena len jednoducho patrí k tej skupine žien, ktoré nie sú nikdy s ničím spokojné, odmietajú problémy riešiť a vidia len tú svoju pravdu? Neviem, kto podal žiadosť o rozvod, ak to bol brat, je pochopiteľné, že žena sa bráni a bude robiť prieky. Ťažko radiť, ste v komplikovanej situácii, hlavne preto, že sú tam deti, ale prečo by ste sa mali vysťahovať? Dom je predsa bratov a tvoj a aj ty máš do toho čo hovoriť. Ja viem, je to psycho, ale ustupovať by ste rozhodne nemali. Skúste rázne zakročiť a dať jej ultimátum, buď sa bude správať slušne alebo jej zbalíte kufre, vymeníte zámok a nech ide kam chce, a nech volá trebárs aj políciu... Mám pocit, že z nej máte strach. Dom je váš, vy máte plné právo na to, aby ste trvali minimálne na slušnom správaní. Neviem, prečo by mal on platiť účet za hotel? Kto ho k tomu prinúti? A o tom, čo, kto, komu a koľko bude platiť nech rozhodne súd. Najhoršie je, že sú tam deti, neviem, kto sa o ne stará, ale každé riešenie je lepšie, než súčasný stav. A inak súhlasím s buchačom, zrelá na psychiatriu je jeho žena.
    Charon Áno, máme z nej strach (obavy). Nie priamo z nej, ale brat nemá silu viesť vojnu, napr. ja mám veľmi vážne iné problémy a toto ma iba dodatočne zaťažuje, koľko vydrží brat ak bude u nich doma neustále vulgárne nadávať, urážať ho, ponižovať pred deťmi, nedovoliť mu spať? (Mlátila na dvere ako zmyslov zbavená a tým terorizuje celý dom) Volať políciu? Príde, ona povie, že to nie je pravda, že brat, resp, moja rodina, sme klamári, my povieme, že klamárka je ona a pôvodca zla, a polícia odíde. V piatok sme volali políciu my, a dnes ona. A takto je to už druhý mesiac.
    Vyhodiť ju z domu? V tom byte sú jej deti a ONA má právo byť s nimi. Brat jej nesmie brániť v styku s nimi. A neviem, ako je to v súlade so zákonom IBA tak niekoho vyhodiť na ulicu, trvalý pobyt podľa nového nemôžeš manželke/manželovi/deťom zrušiť bez toho, že by bol pár rozvedený. Toto musí povedať právnik a brat, podľa toho, čo vidím dobrého nemá.

    Rozvod - obmedzovanie, šikanovanie, narušené medziľudské vzťahy a stres

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.