Zavrieť

Porady

ako postupovať pri oddelení časti pozemku?

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ako postupovať.... Ide o to že mama je v podielovom spoluvlastníctve s ešte dvoma súrodencami. Ide konkrétne o dom so záhradou, ktorý nadobudli dedičstvom. každý je 1/3 spoluvlastník. chceli by sme záhradu rozdeliť na 2 časti .. jedna časť by bol pozemok pod domom a druhú časť odčleniť..neskor na nom stavať. dohodli sme sa že moja mama sa vzdá podielu na dome v prospech súrodencov a tí sa vzdajú podielu na pozemku v prospech mojej mamy resp v môj prospech (ak je to možné) . tým pádom by bol dom delený na 1/2 a 1/2 a druhý pozemok ..predpokladám že bude potrebný GP by ostal výlučne v mojom vlastníctve. naozaj nemám potuchy ako to dat na papier .....je potrebná dohoda o vysporiadaní podielového spoluvlastníctva alebo stačí darovacia zmluva?ešte dodám že dom aj pozemok je na jednom LV a na dome je ťarcha (právo doživotného užívania) viete mi niekto prosím vás pomôcť?ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak všetci súhlasia, nie je problém. Geometrický plán bude treba. Napíše sa dohoda o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva, vzory sú aj tu.
    Prvá časť bude o rušení - napísu sa súčasní spoluvlastníci, predmet, podiely každého. Druhá časť budú nadobúdatelia, predmety, podiely, môžete tam aj napísať, ako sa vyplatíte, netreba písať, že sa niečoho vzdávajú.
    Môže sa to vyporiadať tak, že napíšu hneď nového vlastníka teba - tak ako to chcete.
    ayqa Dakujem za odpoved...este mala otazocka ide to aj bez vyplatenia? Preto som pisala ze mama by sa vzdala podielu na dome ako sposob vyrovnania za pozemok ...
    Mária27 Samozrejme, akokoľvek, len aby všetci súhlasili - tak so zrušením spoluvlastníctva, ako aj so spôsobom vyporiadania (t.j. na koho sa nové spoluvlastníctvo alebo samostané vlastníctva napíšu)

    ako postupovať pri oddelení časti pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.