Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
hej? ten čaj tomu dá takú vôňu? aká značka to je?
čaj dal farbu...ale asi aj trochu vône....čaj je z talianska....
....ale mám nové dva sypané z turkiš...tie majú akú vôňu, že na odpadnutie.....len teraz neviem či budú na pitie alebo do mydla
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

idem nastrúhať zázvor...a uvarím nejaké priesvitné....dám do nových formičiek
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
DSC_0075.jpg  
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
idem nastrúhať zázvor...a uvarím nejaké priesvitné....dám do nových formičiek
ten zázvor je cítiť? tá hmota má výhodu,že to,čo tam dáš,nereaguje s NaOH .....
ešte neviem teraz som zaliala...dala som aj škoricu...žiadna farba žiadna esencia....dala som do masážnej formičky....stáva sa mi že dám vela svojich prísad....a nestuhne..potom roztopím a pridám hmotu....inak v poho...robota
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
.
ooooooooooooodpadneeeeeeeeem
čo ti poviem...mydlovo mi preplo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
lujza.j
.
ooooooooooooodpadneeeeeeeeem
čo ti poviem...mydlovo mi preplo
mne sa už aj sníva,ty vole
mne ešte nie...ale je to otázka času....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Voni jemne po zazvore a skorici....
DSC_0078.jpg  
2 0
Olympia1 Olympia1

Olympia1 je offline (nepripojený) Olympia1

Máte môj obdiv, krásne mydielka vyrábate, určite je to luxusný pocit umývať sa takýmto prírodným výrobkom.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak som si priniesla z dovolenky ydlo s ovčím mliekom, olejom z rakytnika, sladkých mandlí a marhulí. Tak som celkom zvedavá.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
Tak som si priniesla z dovolenky ydlo s ovčím mliekom, olejom z rakytnika, sladkých mandlí a marhulí. Tak som celkom zvedavá.
........daj potom vedieť spokojnosť
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dievcata a ked sa tym umyvate,peni to mydielko,ci nie?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

osky
dievcata a ked sa tym umyvate,peni to mydielko,ci nie?
ja som si urobila 4 druhy a pení každý inak. Dost to závisí od druhu použitých tukov, ale dá sa to údajne ovplyvniť aj pridaním napríklad cukru. Ale až tak dôkladne som to neskúšala, zatiaľ nemáme doma takú spotrebu
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak si sumarizujem to, co zatial viem a vyskúšala som o mydlách.
1. kupila som ručne robené mydlo na dovolenke v zahraniči - zloženie take, ako mávajú aj mydlá u nás predávané - cena 2,5€. Rovnaké, respektíve veľmi podobné mydlá aj zložením aj veľkosťou som u nás len veľmi ťažko našla za cenu pod 4€, skôr viac

2. No a druhá vec - snažila som sa svoje mydlá urobiť tak, aby tam nebolo v podstate nič naviac, žiadne ďalšie prísady a tým pádom som sa vyhla aj väčšine vôni. T.j. moje mydlá nevoňajú. Penia, umývajú. Zrejme sú aj dostatočne ani neviem či mastné, či hydratačne (zrejme to spôsobuje aj glycerín, aj 5% pretučnenie), lebo ruky netreba mastiť.
Ale keď pozerám mydlá v obchodoch, vždy v prvom rade ovoniavam - vlastne môžem ovoňať a prečítať zloženie.

A tak ja vlastne neviem, čo po mydle požadujem. Najradšej by som nemala žiadne prísady naviaC, čo nemusia byť. A zároveň by som chcela, aby mydlo pekne voňalo. Čo sa tak trochu bije...
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daška, ale viéš vôňa k mydlu patrí...ja sa im nebránim....vône ktoré kupujem voňajú prirodzene až na pár výnimiek...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Daška, ale viéš vôňa k mydlu patrí...ja sa im nebránim....vône ktoré kupujem voňajú prirodzene až na pár výnimiek...
nejde mi ani tak o prirodzenosť vône ako skôr o minimum chemických látok na koži. Napríklad pri kožných problémoch je to dosť dôležité, aspoň pre mňa.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Daška, ale viéš vôňa k mydlu patrí...ja sa im nebránim....vône ktoré kupujem voňajú prirodzene až na pár výnimiek...
nejde mi ani tak o prirodzenosť vône ako skôr o minimum chemických látok na koži. Napríklad pri kožných problémoch je to dosť dôležité, aspoň pre mňa.
viem, že ti ide o to...ja iba tak, že pri tom množstve tukov a množstve silice....by to nemuselo byť také hrozné
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem Teraz to už jasne vidím

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem Teraz to už jasne vidím

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
pretaviť...bože ja len raz...dúfam, že už nikdy
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dáša_
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem Teraz to už jasne vidím

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
pretaviť...bože ja len raz...dúfam, že už nikdy

bol s tým nejaký veľký problém? Lebo ja som nadobudla pocit, že takto robia väčšinu tých mydiel, napríklad čo bola niekde ta manufaktúra, tak nejak sa mi javilo, že oni vlastne mydlovu hmotu roztápaju v pive. Teda zjednodusene to takto hovorim...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Dáša_
no, priznám sa, ja vlastne neviem, čo chcem Teraz to už jasne vidím

A došla som k presvedčeniu, že tie mydlá, čo mám, asi idem "pretaviť" nanovo. Teda, keď si najdem dosť času.... A hlavne chuti...
pretaviť...bože ja len raz...dúfam, že už nikdy

bol s tým nejaký veľký problém? Lebo ja som nadobudla pocit, že takto robia väčšinu tých mydiel, napríklad čo bola niekde ta manufaktúra, tak nejak sa mi javilo, že oni vlastne mydlovu hmotu roztápaju v pive. Teda zjednodusene to takto hovorim...
ja som prerábala pre estetický problém....pár strán do zadu..to sa úplne neroztopí...a topila som to vo vodnej lázni....pomóc....dve farby som mala.....pôvodne bolo dvojfarebné...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať