Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy po 2 rokoch od kúpy

Dobrý deň ,

touto formou by som sa chcel informovať ohľadne záležitosti v ktorej som sa ocitol. Využil som možnosť reklamácie cez predávajúceho.
Viem , že zo zákona mám 2 ročnú záruku , ale predávajúci akceptuje záručnú dobu určenú výrobcom. V reklamačnom poriadku spoločnosti je napísané : Doba záruky je stanovená výrobcom. Predmet má 3 ročnú záručnú dobu stanovenú výrobcom. Tovar som bral ako fyzická osoba na vlastné meno. Môžem písomne odstúpiť od zmluvy , ak reklamácia nebude vybavená do 30 kalendárnych dní ? Aké práva má zákazník v tejto situacií ?


Ďakujem a prajem pekný deň !
Naposledy upravil Dav : 28.07.13 at 04:33
3 komentárov     zbaliť
arizona "cely predmet".alebo len jeho cast ma zarucnu dobu 3 roky?
Matej Turzak Jedná sa konkrétne o materskú dosku ( pc súčiastka , výrobca Asus ) , na daný predmet dáva výrobca 3 roky záruky. Reklamácia je možná iba cez predávajúceho. Takže celá súčiastka ma záruku 3 roky.
misoft Reklamovať môžeš aj priamo cez ASUS podporu - obídeš takto obchodníka a ušetríš čas - http://support.asus.com.tw/default.aspx?slanguage=cs-cz - a navyše - dostaneš podrobné inštrukcie, RMA číslo a môžeš online sledovať, ako oprava postupuje - od prevzatia kuriérom, až po odovzdanie kuriérovi späť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    zas na druhej strane si myslím, že predajca, ako aj výrobca si dajú veľký pozor, aby nemuseli po dvoch rokoch vracať peniaze resp. aby sa ti podarilo odstúpiť od zmluvy....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Matej Turzak za 5 dni prekroci 30 dnovu hranicu , podla podiaceho listka som skontroloval kedy prijal balik
    Ice dive no nemaj obavy, spravidla to ten 30 deň pošle... len aby nemusel niečo vracať...
    misoft Súhlasím - na toto si dávajú sakramentský pozor.
      zbaliť

    Odstúpenie od zmluvy po 2 rokoch od kúpy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.