Zavrieť

Porady

Aká je najlepšia firma pre SEO?

Ahojte,

chcem sa opýtať: ktorá je podľa vás najlepšia firma na SEO? Napísal som "seo" do googla a vyhodilo mi to tieto (v tomto poradí):

http://pizzaseo.com/sk
http://www.h1slovakia.sk
http://www.seocentrum.sk
http://www.optimalizacia.eu - toto podľa mňa vyzerá nejako zvláštne
http://www.seochat.sk - oni aj robia SEO? či to je len chat pre ľudí, čo ho robia?

Máte nejaké skúsenosti? Viete aký ponúkajú pomer cena/výkon tieto firmy? Či sa mám riadiť proste tým, že ten čo je prvý vo svojom obore, tam dokáže dostať aj môj web?

Vopred ďakujem za rady
Naposledy upravil michal.juraj : 23.08.13 at 10:23 Dôvod: nejaké divné znaky
seo.jpg  
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

toby1 je offline (nepripojený) toby1

toby1
Otázka je veľmi zle formulovaná, ako keby priamo na propagačnú odpoveď .
Najlepšia firma môže byť len jedna. Vo vyhľadávači sa nezobrazujú firmy zostupne od najlepšej, ale od tej, ktorá platí najviac za reklamu .

Nakoľko mám prehľad aj skúsenosti, môžem najmä poradiť, resp. neodporúčať firmy, ktoré sa prezentujú v štýle: "za X eur, registrácia do 100 (a viac), SK katalógov", pretože funkčných Slovenských katalógov zo SEO efektom je aktuálne menej ako 30 a ich počet sa dlhodobo znižuje. Podobne funkčných Českých katalógov je menej ako 150, z toho kvalitných nie je viac ako 50.

Čo sa týka ponúk typu "za 30 eur 300 spätných odkazov", je viac než pravdepodobné, že takéto odkazy pochádzajú z linkových fariem, t.j. sú nízko kvalitné a majiteľ webu riskuje penalizáciu svojej web stránky v SERP.

Účinnosť pri nízkonákladovom SEO závisí prevažne od objemu investíce. Ako príklad uvediem:
Majiteľ web stránky A využije službu firmy, ktorá je 1vá vo vyhľadávači. Tá prevedie onPage optimalizáciu a registruje web stránku do všetkých Slovenských bezplatných katalógov.
Majiteľ web stránky B vykoná SEO vo vlastnej réžii. Prevedie podobnú onPage optimalizáciu ako 1vá firma vo vyhľadávači, tiež registruje web stránku do všetkých Slovenských bezplatných katalógov + registruje stránku do Yahoo katalógu (čo stojí cca. 300 eur/ročne).

Výsledok: web stránka B bude v SERP na 99% na vyššej pozícii ako web stránka A, ktorú optimalizovala 1vá firma vo vyhľadávači.

Najlepšia firma teda nemusí byť na prvých miestach vo vyhľadávači a takmer určite neponúka až podozrivo lacné "mega" produkty. Dobrý poskytovateľ SEO služieb vie programovať aj inom jazyku ako HTML a hlavne nie len o SEO hovoriť, čo si prečítal na internete a v manuáli.

Hlasovalo 3 pouzivatelov

Užitočné (3)
Ing. Ľubomír Janoška, Rea L., taiko
3

lier je offline (nepripojený) lier

lier
Otazka je, kolko chceš za SEO zablatiť. Či chceš platiť mesačne, alebo za dosiahnuty vysledok. Ďalšie, čo je dôležite je tvoje kľúčove slovo, keď je malo konkurenčne, tak to zvladne aj firma, ktora si nemusi platit drahe SEO nastroje a budeš možno platiť menej. Pokiaľ je ECHT konkurenčné, tak potrebuješ niekoho, kto si plati, ci vie vyuzit free nastroje na optimalizaciu. No v každom prípade vyziadaj si cenove kalkulacie napriklad od: Pizzi, H1, Visibility, Becrea, a ine plus sa pytaj ako je to financovane. PS: Pokial ti povedia, ze tam budes na veky, a staci zaplatit tolko a tolko -- tak utekaj
michal.juraj Ďakujem za odpoveď. Oslovil som viacero odporúčaných, teda aspoň tých, ktorí mali zrozumiteľný a sympatický web. Ak je ešte niekto, okrem menovaných, koho viete odporučiť, dajte prosím vedieť.

PS: Ospravedlňujem sa za oneskorenú reakciu, mal som toho veľa.

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk Filip Glasa
Skus dobreho konzultanta a nie drahu velku firmu. V H1 ti pridelia juniora co sa o SEO dopocul prvy krat na skoleni pred pol rokom...

Cize skor skus: http://www.seochat.sk/kontakt/
Pripadne ja som naposledy robil s http://www.komart.cz/kontakt/
michal.juraj Aj nad tým som uvažoval, no časom by som možno chcel aj viac služieb (napr. PPC alebo robiť nejaké zmeny na webe) a bol by som rád, keby to robila 1 firma, aby som nemusel riešiť komunikáciu medzi rôznymi dodávateľmi služieb. Neviem, či konzultanti - jednotlivci na to majú kapacitu.
Filip Glasa jasne ze maju
Najlepšie je vybrať si firmu, ktorá vie poskytnuť reálne referencie. Napríklad taký zoznam kľúčových slov, ktoré sa jej podarilo dostať na prvé stránky - to je údaj, ktorý môže poskytnúť každá SEO firma, nakoľko tieto dáta si môže každý manuálne overiť. Ak vám vie firma poskytnúť informácie o dvoch, troch či piatich slovách pozor na to! Seriózna SEO agentúra pozerá na problematiku komplexne, berie do úvahy zvýšenie organickej návštvnosti, zvýšenie konverzií a konverzného pomeru atď. Horšie je to napríklad s údajmi o zvýšení organickej návštevnosti, prípadne o konverziách, takéto informácie môže SEO firma poskytnúť jedine v prípade súhlasu klienta, no taký súhlas sa nezískava ľahko. U nás v ONLINE TORO (bývalá agentúra RUonline) máme k dispozícií referencie od každého klienta. Prezrite si zoznam kľúčových slov na prvej stránke, ktorý udávam v prílohe a urobte si vlastný názor. Žiaľ s podobnými šuflikantmi, ktorí za SEO považujú pozície stránky na 2, či 3 kľúčové slová sa stretávame denne.
Naposledy upravil kacenocka : 17.03.14 at 16:49
DDtrade_referencie_02.jpg  
michal.juraj Ďakujem za referencie, vyzerá to zaujímavo, tých kľúčových slov je naozaj veľa Zatial som to ešte stále nezačal riešiť kvôli rôznym pohľadom kolegov, ale možno sa na vás obrátime. Máte aj iné referencie ako pre plastové okná a dvere? Napríklad z odvetvia internetových providerov?
maria.removcikova michal.juraj od Online tora určite ruky preč, to sú tí čo majú tie legendárne URL adresy onlinetoro.sk/seo-optimalizacia-klucove-slova-seoaudit-seo-copywriting/ a testujú použiteľnosť s touto podstránkou onlinetoro.sk/user-experience-web-usability-user-testing-ux/

Pepete je offline (nepripojený) Pepete

Pepete
Jednoznacne si nechaj ukazat referencie, ktore dana firma urobila. SEO je velmi rozsiahla a hlavne dlhodoba cinnost. Kvalitne SEO nie je mozne urobit za mesiac a ani tri mesiace. Je to proces, ktory trva mesiace az roky. Vsetko zalezi, aka narocnost - konkurencia je na danych klucovych slovach. Konkretne napriklad na tomto linku SEO Optimalizacia su uvedene aj referencie, co dokazali urobit.

A to povazujem za jediny hmatatelny a hlavne relevantny argument pre rozhodnitie sa od akej firmy chcem SEO. Proste staci pozriet SEO Referencie a podla toho sa rozhodnut. Easy way.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
misoft Len dve poznámočky
1) Odpovedáš s oneskorením dvoch rokov.
2) Odkazy, ktoré si uviedol, sú na blackliste programov na blokovanie malware.

Výsledok - neužitočné! Dávam neužitočné!
webik keď už si/ste to otvoril tak pridám aj ja drobnosť.

Agentúry, ktoré sú tu spomenuté, zoberú mesačne stovky eur len za to, že s nimi spolupracujete. Takže ak nie ste bohatá spoločnosť, ktorá si to môže dovoliť, odporúčam isť druhou cestou.

Na začiatok si skúste niekde kúpiť tieto knihy martinus.sk/?uItem=52343. Je výborne napísaná a je to taký základ. Hneď za ňou by som odporučil knihu martinus.sk/?uItem=137167, ktorá je novšia a je podrobnejšia. Veľa vecí sa pri oboch knihách opakuje, ale asi je vhodné mať obe. Vďaka týmto knihám získate prehľad ako optimalizácia funguje a čo treba robiť. Bohužiaľ sú staré, jedna má 9 rokov a druhá 4. Preto bude treba novinky doštudovať. Na to stačí použiť GOOGLE.

Knihy, ktoré som odporučil sú len o SEO, vysvetľujú čo je treba robiť. Ak sa jedná o eshop, ešte je kopec ďalších kníh, ktoré dajú majiteľovi eshopu pekný prehľad o marketingu a podnikaní. Napríklad Guerilla marketing alebo knihy od Dan Arielyho, ktoré sú fantastické na pochopenie toho, ako funguje ľudská myseľ pri rozhodovaní.

Ak ale chcete čo najviac ušetriť, na začiatok si hľadajte lingbuildera. Ten takmer vždy vie aj ostatné veci okolo optimalizácii.
ZahradnikAmater Naštudovať si SEO je robota tak na pol roka. Už rok staré informácie sú ako z praveku. Knihy nemajú šancu niečo efektívne naučiť. Kto nemá kapacity, mal by si nájsť externistu. Otázka je, či chcem urobiť SEO zmeny na stránke alebo získať spätné odkazy. Linkbuilder úpravy stránky neurobí.
  zbaliť

Aká je najlepšia firma pre SEO?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.