Zavrieť

Porady

Aká zmluva najlepsia

Ahojte, no mam takyto problem mama s dcerou sa dohodli ze zalozia obchod ale registracka je na dceru to jest vlastne cely obchod, ale zisk a teda aj naklady si chcu proste delit rovnym dielom. Ja som navrhol zmluvu o spolupráci??? neviem ci nieco take existuje...co by bolo podla vas najlepsie diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    podla mna, najjednoduchie by bolo zalozit obchodnu spolocnost a tie dve by boli spolocnickami

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    Ahojte, no mam takyto problem mama s dcerou sa dohodli ze zalozia obchod ale registracka je na dceru to jest vlastne cely obchod, ale zisk a teda aj naklady si chcu proste delit rovnym dielom. Ja som navrhol zmluvu o spolupráci??? neviem ci nieco take existuje...co by bolo podla vas najlepsie diky.
    Môžu sa rozhodnúť ...vos.....sro.......zmluva o združení ..... ale zmluvu o spolupráci by som neodporúčala.
    človiečik Vladimír Ozimý
    A pri V.O.S. su ake naklady na vznik?...inak preco by ste neodporucali zmluvu medzi dvoma zivnostnikmi?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    A pri V.O.S. su ake naklady na vznik?...inak preco by ste neodporucali zmluvu medzi dvoma zivnostnikmi?

    Ja by som odporúčala zmluvu medzi dvoma živnostníkmi ...ale zmluvu o združení .......a nie o spolupráci .

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    Zita5
    Ja by som odporúčala zmluvu medzi dvoma živnostníkmi ...ale zmluvu o združení .......a nie o spolupráci .
    zmluva o zdruzeni je lepsia ako zmluva o spolupraci, ale myslim, ze vyhodnejsia je aj tak ta obchodna spolocnost
    človiečik Vladimír Ozimý
    takze v podstate je mozne zadat v zmluve o zdruzeni napr. aj taku vec ze naklady a prijmy z maloobchodnej predajne idu rovnym dielom medzi ucastnikov zdruzenia? Kto vsak pocas roku o tychto prijmoch a vydavkoch uctuje? kurnik aky si som zamotany

    dumap je offline (nepripojený) dumap

    dumap
    v zmluve o združení by predsa malo byť určené pod akými iniciálmi sa bude účtovať.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Vladimír Ozimý
    takze v podstate je mozne zadat v zmluve o zdruzeni napr. aj taku vec ze naklady a prijmy z maloobchodnej predajne idu rovnym dielom medzi ucastnikov zdruzenia? Kto vsak pocas roku o tychto prijmoch a vydavkoch uctuje? kurnik aky si som zamotany
    Pri združení FO sa v zmluve určuje, v akom pomere sa rozdeľujú príjmy a výdavky združenia, musí tam byť určená poverená osoba, ktorá vo svojom mene vedie účtovníctvo za združenie, obidve osoby musia byť vedené ako platcovia DPH, dokonca mesační platcovia DPH. Mne sa ale zdá, že tu na Porade som videla viacej príspevkov zaoberajúcich sa problémami združenia FO

    (Dokonca, kým som napísala môj príspevok, už Ti aj poradili kde to nájdeš )

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladimír Ozimý
    takze v podstate je mozne zadat v zmluve o zdruzeni napr. aj taku vec ze naklady a prijmy z maloobchodnej predajne idu rovnym dielom medzi ucastnikov zdruzenia? Kto vsak pocas roku o tychto prijmoch a vydavkoch uctuje? kurnik aky si som zamotany

    Ak sa matka s dcérou dohodnú že budú spoločne vykonávať svoju podnikateľskú činnosť ...musia mať obe živnostenský list a rovnaký predmet činnosti , čo sa týka obchodu . V zmluve si dohodnú všetky náležitosti ako napríklad :
    - od kedy začnú spolu vykonávať spoločnú činnosť
    - kde budú spoločne podnikať .....miesto kde sa nachádza predajňa
    - kto bude poverený vedením účtovníctva /môže byť aj dcéra , pretože má registrovanú RP/ účtovníctvo sa bude viesť na jej obchodné meno
    IČO,IČ DPH ...ak je plátcom DPH ,v prípade tejto skutočnosti by sa povinne musela stať plátcom DPH aj mamina
    - v prípade založenia BÚ ....uviesť číslo účtu k spoločnému podnikaniu
    - kto a čo vnáša do združenia ...či už v materiálnej hodnote alebo hotovostnej
    - dohodnutý poddiel na dosahovaní príjmov a výdavkov

    Uzatvorenie združenia a nahlásenie povereného člena vedením účtovníctva v ich združení sú povinné ...........toto oznámiť na príslušný DÚ , kde musia odovzdať aj kópiu Zmluvy o združení,každá jednotlivo a písomne poverenie
    člena , ktorý bude viesť účtovnú agendu .

    Zmluva o združení je prilepená aj na PORADE aj popis ......hľadaj .V prípade vstúpenia do združenia už v zabehnutej forme , treba ku dňu vstupu previesť inventarizáciu , aby bolo preukázateľné aký majetok bol vo firme a stav majetku je dobré uviesť v zmluve a do prílohy aj inv.zápis .

    Neviem možno ak som niečo zabudla ...tak ma doplňte.
    Naposledy upravil Zita5 : 27.06.06 at 10:49

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.