Zavrieť

Porady

Co znamena normohodina v autoservise?

Co presne znamena normohodina v autoservise?Je to skutocny cas venovany oprave vozidla?V servise som bola dve hodiny a na fakture mam uvedenu normohodinu 3,7.Kedze som zena,tak predpokladam ze ma oblafli,takymto veciam vobec nerozumiem.Poradi mi niekto?Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zalezi co ti robili, ak boli robene napr. 2 samostatne opravy 2 pracovnikmi, tak to urobili za kratsi cas ale uctovany pocet normohodin je sucet

    normohodiny su stanovene na jednotlive ukony, ak je to autorizovany servis pocet normohodin na jednotlivy ukon stanovil vyrobca
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emita81 Diky za odpovede! No neviem ci som o nieco mudrejsia. Technik bol len jeden,to som sa pytala. Ale uz s tym aj tak nic nespravim. Zaplatila som za dve hodiny v servise 270€ a to sa mi zda prilis vela za vymenu oleja, za vymenu olejoveho, vzduchoveho a peloveho filtra. No nic,poucila som sa a asi budem chodit do neautorizovaneho servisu ku znamemu.
    avalik bola to garancna prehliadka?
    Braňo no hodnota oleja z toho je asi 150 EUR nie?
      zbaliť

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    Autorizované servisy majú určené normohodiny na každú činnosť od importéra... a samozrejme, majú vyššiu cenu za tú normohodinu ako chlapík doma v garáži... ale treba dávať pozor, aby chlapík v garáži mal aj potrebné nástroje, keďže v dnešnej dobe je potrebné mať na všetko prístroj, aby obyčajná výmena niečoho neskončila ako veľká oprava...
    buchač Hm .......dobrý postreh ....treba DÁVAŤ POZOR , či má chlapík v garáži potrebné nástorje ....že inventúru urobiť a aj preskúšať z tých znalostí ????
    Predsa idem k takému , čo už je overený ......či ????

    Poviem inak .
    Nie každý chlapík sa dostane k tým diagnostickým CD na určenie závady .
    Kto nemá , nech sa venuje len tým vozom , na ktoré má to kladivo ..
    Martin1310 Tak tak, ked som už dávnejšie potreboval zohnať mapu základného predstihu zapalovania na fabiu tak nebolo možné , výrobca len tak informáciu nepustí ale aj tak som ju zohnal.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Normohodina slúži hlavne na to aby sa dalo účtovať - na každý jeden úkon je stanovený nejaký čas, za ktorý sa dá tá ktorá oprava zvládnuť - už či to spraví rýchlejšie alebo pomalšie je bezpredmetné, je to ich šikovnosť alebo nešikovnosť.
    Je to stanovené preto aby nedochádzalo k rozporom či daná oprava trvala dlho alebo krátko.
    Stačí si vypýtať zoznam normohodín na jednotlivé úkony.
    Inak toto mohli spraviť rýchlejšie, lebo počas odkvapkávania oleja mohol povymienať filtre, takže za čas čo mal byť určený na výmenu oleja stihol porobiť aj tieto veci. Účtovali ale samozrejme tak akoby úkony robili po sebe.
    Inak na cenu ste sa dopredu nepýtali?? Na bežnú garančku už musia vedieť koľko to bude stáť nie odhadom ale presne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emita81 na cenu som sa pytala,povedali mi že to bude cca 200€, ale presvihli to o 70€.Chodila som tam preto,ze to auto sme tam kupili. Tak prve tri roky v zaruke sme tam chodili,ale tato posledna prehliadka uz bola fakt posledna! Ked som sa ich pytala na vyhody ich servisu oproti inym neautorizovanym,tak len pokrcil plecami a povedal ze potom lahsie predam auto s plnou servisnou knizkou a ze tie rocne prehliadky mi pomozu objavit pripadne zavady,ktore mozu oni postupne odstranit,lebo ze inak by som isla do obycajneho servisu iba vtedy ked uz by bolo viacero zavad a platila vysoku sumu naraz.Ale ked si to prepocitam,tak fakt ostanem uz iba pri servise mojho znameho.Auto predat neplanujem,takze ich prehliadky sa mi v konecnom dosledku neoplatia. Hm...učim sa na vlastných chybach...
    avalik ja idem o par tyzdnov na 3. garancku a tiez ma vyjde cca 270 € aj s materialom, ale koli par euram nedam auto do noname servisu
    buchač Jáááj Emita ....a Ty si myslíš ,že prečo sú tie garančky tak drahé ???
    Veď niekto musí zaplatiť tú " AKCIOVÚ CENU " cenu vozidla ...
    Ak ich neabsolvuješ , prichádzaš o záruku ...!!!
    Alebo sa snáď mýlim ....????
    expeeert Nuž v tomto ťa zrejme oblafli, cenu garančky vedia určiť presne, nie zhruba, pretože pri garančke (v závislosti od najazdených km) sú všetky úkony presne dané. Ak ti tam nerobili nič iné (nejakú opravu), tak by cenu mali vedieť povedať presne. Iné je ak prídeš s nejakou poruchou, kde nevedia príčinu a tam sa cena odhaduje ťažšie.
    A inak ako tvrdí buchač, automobilky aj predajcovia zarábajú hlavne na servise.
    Ak by si si napr. doma zmontovala auto z náhradných dielov po jednotlivých kusoch za cenu za ktorú ich predávajú, tak zistíš že len cena materiálu by bola min. 3-4 násobná oproti cene "zmontovaného" auta.
    DANAK1 cena môže vyskočiť, lebo v rámci garančnej prehliadky kontrolujú náplne, svetlá a pod. a aby volali zákazníka kvôli každej maličkosti, napr. či môžu vymeniť žiarovku, ktorá vyhorela, alebo doliať nemrznúcu zmes, tak to by bolo...
    ale zákazník sa môže informovať, čo všetko je zahrnuté v tej prehliadke, myslím si, že mu to bez problémov všetko ukážu - tuším aj systém CARIS tlačí v zákazke aj podrobný výpis toho, čo budú robiť... a viem, že zákazník môže aj sledovať čo robia s jeho autom - samozrejme nie na dielni, ale napr. cez sklo...
    my tiež chodíme so svojim zlatíčkom do autorizovaného servisu... zatiaľ...
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Je to jednoduché ,proste tento úkon ktorí robili majú nanormovaní na ten čas ktorí si zaplatila , to že technik to spravil rýchlejšie je jeho šikovnosť niekto druhý by to trebars robil o hodinu dlhšie.
    Ked kúpiš rožok v obchode tak tiež nevieš kto na nom kolko robil , proste stojí tolko kolko stojí.
    Ak nemusíš chodiť do značkového servisu tak tam nechod a hned to bude lacnejšie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač To mi pripomína jeden vtip .

    Príde zákazník do servisu s problémom .
    Automechanik otvorí kapotu a pozrie .
    Vezme do ruky kladivo a tresne .
    Nasledne pri platbe sa odohrá dialóg :
    " koľko platím ? "
    " 275 € ."
    " Koľkooooo ....???...a za čo ?
    " 270 € za to , že viem , kde udrieť a 5 € za samotný úder ...." ..
    Martin1310 No ved ono to tak v podstate je , keby sme všetci vedeli kam udrieť tak to servis môže zabaliť.
    buchač Martin .....
    Možno v podstate aj hej ....
    Ale prax je predsa úplne iná ....

    Ale ako sa vraví , nad vtipmi sa predsa nerozmýšľa .
    Buď ho jeden pochopí , alebo nie ... ( NEBRAŤ OSOBNE ! )
    Vtipy ja osobne poznám len dobré a slušné ...
      zbaliť

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Pelový a vzduchový som si menil sám, olej a filter mi menil neautorizovaný chlapík za 10€. A bol som pri tom, takže mi tam ten olej určite dal, lebo aj s tým sa všelijak omilováva. Aj materiál si brala od nich?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julysak "" bol som pri tom, takže mi tam ten olej určite dal ""

    Vieš ako málo je servisov , kde ti ten olej tam NEDAJÚ ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????
    ninka24 Presne takých ako si ty v servisoch "milujú"! Polovicu vecí si kúpiš sám a sám vymeníš, zvyšok - tam kde domáci kutil končí - si ideš dať vymeniť do servisu....Väčšina "normálnych" servisov, ťa pošle s pánom bohom už vo dverách...... ale inak bez urážky...
    KoxXxo Zaplatiť za olej 3-násobnú cenu, len aby ma "milovali". Na milovanie mám niekoho iného.
    buchač " Normálny " servis neexistuje !!!!!!!!!!!!!!

    Ja chodím do " nenormálneho " servisu - dvaja bratia majú prepojené 4 garáže . Vybavenie jak sviňa ... Diagnostiku na všetky možné autá majú , pripojenie net - objednanie ND okamžite ( do 24 hodín ) ...
    Čo je hlavné ...prídem - poviem problém - dám kľúče - do 24 hodín auto hotové ( respektíve aj viac podľa druhu opravy ) .
    Verte a či nie ......tie normohodiny lámu ....a suma za robotu je neporovnateľná oproti " normálnemu " servisu , kde pripočítajú aj rodné číslo ...
    ninka24 No tak potom si si asi vybral fakt zlý servis, keď ťa takto "odrbú" už na oleji! Olej nieje to, na čom autoservis zarába.... Ak áno, tak je o čisté zúfalstvo. By ma potom zaujímalo, čo berú za výmenu motora? ...
    KoxXxo No mňa neomilovali, lebo som najskôr zisťoval a potom som si doniesol svoj olej, ani s pánom bohom ma neposlali, a boli to "autorizovaní"
    ninka24 Každý sa na vec pozeráme z inej strany....
    Emita81 Ano,aj material aj praca ma vysla na 270€
      zbaliť

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    V servise nemenovanej automobilovej značky v našom meste trvá normohodina 100 minút.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Definície výrazu normohodina.

    Normatívna jednotka času, ktorá sa musí vynaložiť na jednotku pracovnej úlohy alebo na celú pracovnú úlohu za konkrétnych výrobných podmienok.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Moja skúsenosť s neautorizovaným servisom: Doniesol som auto na určený termín, všetko OK. Prídete o 15 hod, auto vás bude čakať opravené. Prídem o 16 hod a auto stojí tam, kde stálo ráno a neopravené. Pýtam sa prečo? Neprišiel do práce mechanik, zakusol som si do jazyka a odišiel som. Vybral som si na ten deň dovolenku ale čert to ber, plus cestovné náklady. Asi o mesiac som si objednal brzdové kotúče + doštičky, pracovník servisu ma ubezpečoval, že o 14 hod určite tam budú, nech prídem. O 15 hod som prišiel a súčiastky nikde, o 15,30 mi pukli nervy a začal som sa sťažovať o čo všetko som prišiel. Dočkal som sa akurát nadávok majiteľa a vyhodenie z predajne. Sľúbil som mu, že ho zverejním na internete tak teraz to robím. Je to autoservis Guterman Košice
    Naposledy upravil vlado 33 : 30.08.13 at 19:02
    buchač Zlá voľba , zlý servis ...

    Ja svojmu vopred zavolám .
    Ak má voľnú dieľňu , tak auto pristavím ...ak nie , povie mi termín ...
    Ešte som dlhšie nečakal ako 24 hodín ...a aj to kvôli dodávke ND ...
    vlado 33 Termín som mal dojednaný týždeň vopred. Išiel som tam preto, lebo je to švagor môjho kamaráta. A nikdy viac, je to hovädo človek ale čo už.

    Co znamena normohodina v autoservise?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.