Zavrieť

Porady

Typ DPH

Prosím skúsenejších o radu.Účtujem v MRP Win, PU. Mám došlú faktúru, pri zápise do záväzkov dám typ DPH 40 (plný nárok na odpočet). Program sa ma opýta, či chcem zaúčtovať aj do denníka. Dám áno a pri type DPH mám automaticky kód 39. Je to správne, alebo to mám prepísať na 40 (tak ako som to dala pri zápse do záväzkov). Možno sa pýtam primitívnu vec, ale som v MRP začiatočník a rada by som sa vyhla tomu, aby som na konci roka musela to množstvo dokladov opravovať.
Vďaka za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V denníku nechaj DPH 39. Dakedy sa nesmeli prepísať kódy, lebo sa stávalo, že potom bolo duplované DPH. Takže kľudne nechaj 39.

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    Takže keď som v januári prepisovala typ dph na 40, tak to ešte teraz opravím na 39 (v denníku). Dúfam že je to možné. Idem vyskúšať.
    Ďakujem, neviem čo by som robila, keby nebolo poraďákov, ktorí vždy pomôžu. Je to super vec.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Môžeš si to poopravovať spätne, ale nemusíš. Veď Ti DPH za január sedelo, s iným to už súvis nemá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.